Proč musím obhajovat přátelství aneb ne každý Vás musí mít rád

Anonymní
8.11.19 19:37

Proč musím obhajovat přátelství aneb ne každý Vás musí mít rád

Ahoj,
určitě to všichni znáte. Vždy se najdou lidé co Vás nebudou mít rádi.
Buď to Vám to dávají jasně najevo nebo si hrají na kamarády ale za rohem Vás pomluví.
Jak se s touto skutečností srovnat?
Moje nejlepší kamarádka je výrazně starší než já. Poznali jsme se v práci a pracovní vztah přerostl v hodně silné přátelství. Známe se 4 roky a stále si máme co říct.
Dost často musíme obhajovat to, proč spolu trávíme tolik času a jak je možné, že si vlastně rozumíme. Obecně se obklopuji staršími lidmi. S vrstevníky si extra nemám co říct. Seznámila mě s pár svými vrstevnicemi, se kterými pravidelně někam jezdíme.
S jejím manželem a dalšími páry trávíme Silvestra, chodíme na plesy apod. I přítel si většinou rozumí se staršími.
Najdou se ale tací, kteří naše přátelství nechápou a aniž by mě pořádně znali udělají si názor jen z věku.
Upřímně mě to dost mrzí a někdy nemám sílu už něco vysvětlovat.

Díky, že jsem si mohla postěžovat a přeji krásný večer :lol: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19842
8.11.19 19:42

Neotáčet se na druhé, co dělají, pomlouvají.
Prostě to přecházet.
Mají takový názor, tak mají, to je jejich věc.
Hlavně se neobhajovat, to je signál pro ně- voda na jejich mlýn.
Nechat to plynout.
:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1731
8.11.19 19:46
@Anonymní píše:
Ahoj,
Buď to Vám to dávají jasně najevo nebo si hrají na kamarády ale za rohem Vás pomluví.
Moje nejlepší kamarádka je výrazně starší než já. Poznali jsme se v práci a pracovní vztah přerostl v hodně silné přátelství. Známe se 4 roky a stále si máme co říct.
Dost často musíme obhajovat to, proč spolu trávíme tolik času a jak je možné, že si vlastně rozumíme. Obecně se obklopuji staršími lidmi. S vrstevníky si extra nemám co říct. Seznámila mě s pár svými vrstevnicemi, se kterými pravidelně někam jezdíme.
S jejím manželem a dalšími páry trávíme Silvestra, chodíme na plesy apod. I přítel si většinou rozumí se staršími.
Najdou se ale tací, kteří naše přátelství nechápou a aniž by mě pořádně znali udělají si názor jen z věku.
Upřímně mě to dost mrzí a někdy nemám sílu už něco vysvětlovat.Díky, že jsem si mohla postěžovat a přeji krásný večer :lol: :mavam:

No jo no zivot. Preji pekny vecer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 19:46

Úplně jednoduše - nemusíš se obhajovat, nikomu nedlužíš žádné vysvětlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13474
8.11.19 19:47

A před kým to jako musíš obhajovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 19:56
@terien píše:
A před kým to jako musíš obhajovat?

Před jinými přáteli.. Buď se ptají mé kamarádky jak je možné, že si může rozumět o tolik mladší holkou případně je to naopak..

Jen pro představu.. Mě je 23 a ji 46..

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
9927
8.11.19 19:59

Nemusíš se obhajovat. Teda pokud nejsi obžalovaná a nestojíš před soudcem - pak se to dost hodí, ale i tak je lepší vzít si k tomu obhájce.

Hele mrkní na tuhle knížku - myslím že by ti mohla být docela užitečná.

https://www.kosmas.cz/…-sebeduvere/#…

Na dotaz prostě řekni „jsme kamarádky a rozumíme si, prostě to umím.“ A dál to nerozváděj, Co je komu do toho. A případě se zeptej na jejich kamarády, aby si přehodila téma na ně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
8.11.19 20:19
@Anonymní píše:
Před jinými přáteli.. Buď se ptají mé kamarádky jak je možné, že si může rozumět o tolik mladší holkou případně je to naopak..Jen pro představu.. Mě je 23 a ji 46..

Jak uz bylo receno, tak to holt je, lidi radi resej druhy lidi a obhajovat to vubec nemusis. Rozumime si. Tecka.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19341
8.11.19 20:33
@Anonymní píše:
Ahoj,
Upřímně mě to dost mrzí a někdy nemám sílu už něco vysvětlovat.Díky, že jsem si mohla postěžovat a přeji krásný večer :lol: :mavam:

Já bych nevysvětlovala… Mám stejně staré kamarádky a rozumím si i o generaci staršími. Nikomu do toho nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13474
8.11.19 20:44
@Anonymní píše:
Před jinými přáteli.. Buď se ptají mé kamarádky jak je možné, že si může rozumět o tolik mladší holkou případně je to naopak..Jen pro představu.. Mě je 23 a ji 46..

Tak se zeptají no, řekneš, že si rozumíte a je to vyřešený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20228
8.11.19 20:56

Az se te zeptaji, tak rekni pravdu,,je proste skvela,,.A nazdar, prijde mi to detinske i u mladsich, natoz 20+ :roll:.Jako je mozny, ze si tim neco vynahrazujete, pravdepodobne vztah matka/dcera - dcera/matka, ale obhajovat se pred kamarady, mi prijde potupny, něas duvod se jim zpovidat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3766
8.11.19 21:00

Musíme jenom umřít a platit daně. Od toho bych se odpíchla. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2434
8.11.19 21:06
@Anonymní píše:

A pratele nemaji rodice s kterymi si rozumi?
Ja zas treba nechapu, co jim muze pripadat divne na tom, ze se dve zeny prateli…23let neni rozdil, vlastne zadny vek neni preci pro kamaradstvi ci rozumeni si spatny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama