Proč na některé věci nenalezneme odpověď?

4045
25.9.19 19:07

Proč na některé věci nenalezneme odpověď?

Dobrý večer, proč na některé věci v životě nenalézáme odpověď?
Třeba proč se někdo k nam zachoval jak se zachoval? Ta osoba vám to upřímně neřekne, protože se třeba stydí.
Proc se dějí v životě některé věci, které jsou nám otázkou a nenalézáme na ně odpovědi?
Tak k zamyšlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.9.19 19:16
@Janiiska píše:
Třeba proč se někdo k nam zachoval jak se zachoval? Ta osoba vám to upřímně neřekne, protože se třeba stydí.
Proc se dějí v životě některé věci, které jsou nám otázkou a nenalézáme na ně odpovědi?
Tak k zamyšlení.

Taky si to někdy pokládám. Zjistila jsem ale, že lépe se neptat na nic, ale žít. Laskavě a s odpuštěním. Taky jsem udělala několik rozhodnutí, díky kterým jsem ublížila. Proč? Nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
34955
25.9.19 19:33

Na některé věci neodpovime, nebo použijeme milosrdnou lež. Jak by jsi třeba dvouleté holčičce řekla, že jí umřela máma? :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 19:33

@Janiiska Krasny dotaz. Nekdy je nevedomost milosrdna, nekdy kruta, ale vlastne nam dava svobodu rozhodnout si to v sobe.
Kdybychom vse znali, zivot by prisel o svou pestrost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 19:34
@Anonymní píše:
Taky si to někdy pokládám. Zjistila jsem ale, že lépe se neptat na nic, ale žít. Laskavě a s odpuštěním. Taky jsem udělala několik rozhodnutí, díky kterým jsem ublížila. Proč? Nevím.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5934
25.9.19 19:35

Někdo se tak zachoval omylem, někdo nechtěně, někdo vůbec nevěděl, že se nás tím dotkne, a někdo je prostě zlý. U mnoha věcí bych si přála vědět, co za tím doopravdy stálo, ale to se člověk dozví málokdy. Ale pamatuji si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.9.19 19:44

Ještě mě napadlo k tomu, že někdo se k nám zachová zle, ale důležité je odpouštět, znovu a znovu. Já jsem to třeba neumím a musím se to naučit.
Ptala jsem se kamarádky, která málem umřela, proč jsme tady na světě. A ona mi vždy říká, raduj se z přítomného okamžiku, odpouštěj a ta laskavost. Nebo se o to aspoň snažit.

• Nahlásit
  • Citovat
4045
25.9.19 19:45

@Lalelale no právě. Děje se mi pořád jedna a ta samá věc, ale nevím proč a zrovna mě.
Taky je mi otázkou, proč určitá osoba stala dnes tam kde stala. To je na dlouhé psaní. Ale myslim, že ta osoba mi by pravdivou odpověď nedala. Stala tam opravdu náhodně nebo proto, že věděla, že tama půjdu? Chtela vědět jak se zachovam, když ji uvidím a půjdu za ní nebo ne.
Tohle jsou pro mě otázky, na které mi ta osoba neodpoví. A jen měsíc, ten to ví a ten mi nic nepovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.9.19 19:45

Mám tam překlepy. Pardon. :)

• Nahlásit
  • Citovat
1658
25.9.19 19:46
@Janiiska píše:
Tak k zamyšlení.

Možná proto, že pravda je černobílá, každý ten člověk má svůj pohled a může to myslet dobře a podle nejlepšího svědomí. S pokorou a odpuštěním tu přesnou pravdu, která ani neexistuje nepotřebujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2434
25.9.19 19:46
@Anonymní píše:
Ještě mě napadlo k tomu, že někdo se k nám zachová zle, ale důležité je odpouštět, znovu a znovu. Já jsem to třeba neumím a musím se to naučit.
Ptala jsem se kamarádky, která málem umřela, proč jsme tady na světě. A ona mi vždy říká, raduj se z přítomného okamžiku, odpouštěj a ta laskavost. Nebo se o to aspoň snažit.

Ještě je možnost se nenaštvát a nevidět v chování druhého zlý nebo jakkoliv špatný úmysl…
Pak se nemusíš ani ptát přoč..prostě se zachovala tak, jak v danou chvíli jimu přišlo ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4045
25.9.19 19:50
@Anonymní píše:

Jsme tady na světě z nějakého důvodu, a z nějakého důvodu se nám dějí ve i, na které nenalézáme odpověď. A to je pro mě záhadou. Už hledám příčinu i v sobě proč se mi děje pořád jedna a ta samá věc. i kdybych se chovala pokaždé jinak pořád se opakuje jedna a sama věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 19:52

Protoze proste a jednoduse nejsme na svete od toho abychom vsechno chapali. Alespon tohle moudro jsem nekde slysela :mrgreen:

Příspěvek upraven 25.09.19 v 20:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.9.19 19:53
@Proto02 píše:
Možná proto, že pravda je černobílá, každý ten člověk má svůj pohled a může to myslet dobře a podle nejlepšího svědomí. S pokorou a odpuštěním tu přesnou pravdu, která ani neexistuje nepotřebujeme.

To jsi krásně napsala s pokorou a odpuštěním. A taky mám ráda pokání.
Zakladatelko, chápu, že se Ti vše honí v hlavě, ale zkus tomu dát ještě čas. Někdy čas ukáže…

• Nahlásit
  • Citovat
25.9.19 19:54

Ja si myslim, ze kdybychom znali odpoved na vsechny nase otazky, ze by se nas zivot stal nesnesitelnym. Kolikrat si clovek nepreje nic jineho, nez se dozvedet pravdu: proc, proc? A pak si stejne podvedome dosadi neco, s cim muze zit.

A taky bychom byli prekvapeni banalnosti toho sveta :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama