Proč naše malá při jaké koliv povinnosti brečící

6
4.9.21 09:06

Proč naše malá při jaké koliv povinnosti brečí

Ahoj, už delší dobu pozoruji že naše malá 2 roky při každém oblékání s matkou brečí ať to jsou ponožky, tričko nebo jenom legíny
Když malá nosila plenky a žena přebalovala tak malá taky řvala. Mě to nikdy neudělala a ani nedělá proč to tak je???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3762
4.9.21 09:13

U tebe si to možná nedovolí. Spousta dětí dělá u přebalování a převlékání v určitém věku scény. Mně dítě dokonce tvrdilo, že ho bolí ponožky, nebo kalhoty a pořád si je sundávalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1919
4.9.21 09:25

Pokud je malá doma neustále s matkou, tak jí bude vyvádět různé alotrie. Děcka to prostě zkouší, vymýšlejí si a blbnou. Zatímco když pak přijde druhý rodič, tak jsou v pohodě.
Stejně jako když jsem syna odevzdala ke tchýni a on tam byl prý strašně hodňoučký, ale v momentě kdy jsem k nim přišla taky a on mě uviděl, začal vyvádět neskutečný bordel, zlobit, ničit věci… prostě přišla matka, kterou jsou zvyklí vys*rat. Víc bych za tím nehledala.
Mi syn taky neustále říká, že ho bolí ruka, noha, dupa, oko… všechno chce pofoukat a pak každé oblékání trvá dva roky. Tátovi to nedělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12009
4.9.21 09:43
@Tata25 píše:
Ahoj, už delší dobu pozoruji že naše malá 2 roky při každém oblékání s matkou brečí ať to jsou ponožky, tričko nebo jenom legíny
Když malá nosila plenky a žena přebalovala tak malá taky řvala. Mě to nikdy neudělala a ani nedělá proč to tak je???

Malé dítě bere matku, jako součást sebe, vidí jí celý den, krmí ho, koupe, přebaluje… Táta je vzácnější, chodí do práce, tak se pak chová jinak. Nehledej v tom nic divnýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25947
4.9.21 09:44

@Tata25 Protože mámy bývají měkčí a děti zkouši navíc je ve věku, kdy testuje hranice. Taky matka je s ní furt a je proto i náročnější dlouhodobě těmto „manipulativním“ pokusum ze strany dítěte odolávat (ono to by člověk musel být Matka Tereza, aby to bez ztráty kytičky zvládnul 24/7/365)
A u mámy si je asi jistá bezpodmínečnou láskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2008
4.9.21 10:17

U mámy se cítí bezpečně a tak zkouší hranice, u tebe si to třeba nedovolí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
4.9.21 13:01

@Tata25 A jak se k ní chováš? Jestli ji trestáš, vyhrožuješ, mluvíš přísným tónem nebo křičíš, tak se tě zkrátka bojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
4.9.21 17:37

@pet p hele vůbec jsme prostě kamarádi vždy se to snažím řešit v klidu a rozmluvou to spist paní furt řve a TD..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
4.9.21 19:54

@Tata25 Tak to možná bude takové to, že tlak vyvolává protitlak. Takže jestli na ni máma moc tlačí, je nervózní, spěchá - tak reakce je vzdor. Naopak pokud se s dítětem člověk snaží domluvit, je sám v klidu, nespěchá, dává dítěti určitý prostor třeba něco si vybrat a rozhodnout atd. - tak pak dítě spíš spolupracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3849
10.9.21 08:57
@pet p píše:
@Tata25 Tak to možná bude takové to, že tlak vyvolává protitlak. Takže jestli na ni máma moc tlačí, je nervózní, spěchá - tak reakce je vzdor. Naopak pokud se s dítětem člověk snaží domluvit, je sám v klidu, nespěchá, dává dítěti určitý prostor třeba něco si vybrat a rozhodnout atd. - tak pak dítě spíš spolupracuje.

na druhou stranu je tlak matky pochopitelny. Ja kluka oblikala nekolikrat denne, prakticky skoro vse bylo na me a proste nemas energii 3× denne cekat 2 hodiny nez se dite vypravi ven. Tatinek to jednou za tyden ustoji a je klidnejsi. Krapet me uspokojuje, ze v dobe dovolene je chlap z decka nervni jak pes a vidi, ze to neni prca vse davat s klidem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
10.9.21 09:18

@hospodki tak my to doma díky mé pracovní době (týden práce, týden volno). Máme nastavený že se starám ten volný týden já a žena odpočívá takže vím o čem je řeč :D ale beru to s nadhledem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat