Reklama

Proč nechce ochutnávat? Nejí skoro nic nového...5 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

italia
Kecalka 388 příspěvků 39 inzerátů 18.07.18 12:42
Proč nechce ochutnávat? Nejí skoro nic nového...5let

Zdravím všechny maminky. Prosím tímto o sdílení zkušeností, rady, tipy či nápady…
Naše dcera 5,5 je od malička NEOCHUTNÁVAČ. Všechny děti strčí do pusy kde co, co najdou na stole k snědku. Ona od mala nee. Je pomalu předškolák a nejí dle mého skoro nic. Nejí borůvky, maliny, meruňky, rybíz, broskve, nektarinky,…do nedávna nedala do pusy papriku, dneska s avokádem předvedla scénu, jako bych ji trávila kyanidem.
Po strašně dlouhé době vzala na milost hroznové víno, vajíčko(i křepelčí) na tvrdo..Já ji nutit nechci, ale trpělivost mi už nejspíš skoro došla. Ve školce údajně jí relativně obstojně, pokud nejí, tak prý je to spíš proto, že snědla honě polívky a už prostě nemá místo v žaludku. Kolikrát mi nechce ani domácí pomazánku ze šunky, taveňáku, másla,…Přitom na chlebu či rohlíku to normálně jí(plátek šunky,..).
Zkoušela jsem i vynechat sladké věci typu:kakao, brumík, občas kokinko,…na dlouhou dobu…
Máte někdo podobné zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 18.07.18 12:48

1. Stačí otevřít jednu diskuzi. 2. A nemá vzor někde v rodině? Někoho,kdo prostě hodně věcí nejí. Děti tohle chování rádi napodobují. Co jsem u tebe vyčetla,tak není hlavně ovoce. Nechce pomazánky,tak ji dej na rohlík plátek šunky,já je jako dítě taky nemusela. Nejedla jsem ani polévky a dneska bych mohla žít jen z nich. Někteří lidé mají prostě hodně věcí,které nejí…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 18.07.18 12:49

Ji základní potraviny jako brambory, ryzi, mléčné, atd? Jestli ano, mas dite které dobre ji. Brumiky, tavenak atd k zivotu nepotřebuje. A ze nejí ovoce a zeleninu- tak proste nejí no, treba časem změní názor. Můj syn ji syrová jen jablka a okureky. Ostatní zeleninu jen v polevce.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 18.07.18 12:52

Ja tedy nevim, ale ja mam spis opacny pocit. Ze je naopak malo takovych tech zravych deti, ktere sezerou, na co prijdou. Ja mam stejny problem s obema detma, nechteji ochutnavat nove veci. A to tomu jednomu je uz 17 :mrgreen: Ale ja to tedy vubec neřeším. Chces, tak jez, nechces, tsk nejez, ale nic jineho nedostaneš. Myslim, ze ty to moc resis. Neznam zadne dite na svete ktere by v 6 letech dobrovolne umrelo hlady :mrgreen:

italia
Kecalka 388 příspěvků 39 inzerátů 18.07.18 12:53

Jí nevadí, když do večera od oběda nedostane nic, jen pití. Já jako jedu stejně, nechcheš, nejez, ale někdy je toho až moc :-(

luca241
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 18.07.18 12:56
@italia píše:
Zdravím všechny maminky. Prosím tímto o sdílení zkušeností, rady, tipy či nápady…
Naše dcera 5,5 je od malička NEOCHUTNÁVAČ. Všechny děti strčí do pusy kde co, co najdou na stole k snědku. Ona od mala nee. Je pomalu předškolák a nejí dle mého skoro nic. Nejí borůvky, maliny, meruňky, rybíz, broskve, nektarinky,…do nedávna nedala do pusy papriku, dneska s avokádem předvedla scénu, jako bych ji trávila kyanidem.
Po strašně dlouhé době vzala na milost hroznové víno, vajíčko(i křepelčí) na tvrdo..Já ji nutit nechci, ale trpělivost mi už nejspíš skoro došla. Ve školce údajně jí relativně obstojně, pokud nejí, tak prý je to spíš proto, že snědla honě polívky a už prostě nemá místo v žaludku. Kolikrát mi nechce ani domácí pomazánku ze šunky, taveňáku, másla,…Přitom na chlebu či rohlíku to normálně jí(plátek šunky,..).
Zkoušela jsem i vynechat sladké věci typu:kakao, brumík, občas kokinko,…na dlouhou dobu…
Máte někdo podobné zkušenosti?

Mám stejně starou dceru se stejným přístupem.ve školce když byla ,jedlá úplně vše.doma ne.nikdy mi to nestálo za to,a ych se nad tím rozčilovala.na­bidnu.nechce.tak nechce.vahu má normální.jednu dobu spíš byla fakt „kus“.sladké ví že může,jen pokud se normálně naji.jinak se ani nezkouší zeptat.ja taky nejím úplně vše,jsou věci,které ani ochutnat netoužím.bud k tomu dozraje nebo ne. :nevim:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 18.07.18 12:57
@italia píše:
Jí nevadí, když do večera od oběda nedostane nic, jen pití. Já jako jedu stejně, nechcheš, nejez, ale někdy je toho až moc :-(

No ta moje, taky 5,5 klidne neji cely den. Neřeším :mrgreen: Fakt, ver, ze dobrovolne hlady neumre. Hlad je nejlepsi kuchar. ;)

italia
Kecalka 388 příspěvků 39 inzerátů 18.07.18 13:00

@srpen89 to je pravda, jen se bojím, že ve finále si vezme stejně jen to, co jí, jako jabko, okurku, šunku,.. :,(

Freesia
Kecalka 248 příspěvků 18.07.18 13:15

Dcera (11) taky bude radši hladová, než aby snědla, co nechce. A nebo se z toho pro jistotu pozvrací. Ale časem se to lepší a postupně přidává další a další jídla, nedávno vzala na milost rybíz, sice zatím pouze červený, ale i tak to beru jako pokrok.

Náš rozhovor, z doby, kdy chodila do školky (měla tehdy 3 roky):

• Maminko, dnes jsme měli na svačinku chleba s pomazánkou.
  • A spapala jsi to?
  • Ne, paní učitelka mi to dala pryč nožíkem. Ale ještě tam trošku zbylo.
  • A to už jsi potom spapala?
  • Ne, paní učitelka mi to potom utřela ubrouskem.

:D Pak už to prý konečně snědla, ale pomazánky nejí dodnes.

Moondah
Závislačka 4981 příspěvků 18.07.18 13:19

@italia uplne stejne zkusenosti a uplne stejne neji. Jedine co sni je jabko, hrusky (oloupana a bez pecek) jahody, kdyz ho donutim tak i rajce, okurek… Uplne stejne vyvadi kdyz mu donutim treba hrozno nebo cokoliv co je zelene, ma to pecky nebo kousky. Ale zakazala jsem mu sladke a slane pochutiny, uplne striktne a trochu se v jidle zlepsil. Vzdy se snazim nutit at sni vsechno nebo bude hubeny a budou se mu holky smat (ma spis kamaradky) nebo nepujde ven, od stolu dokud nesni, a pokud nesni hned tak nejde nikam. Uz mi z toho jde hlava kolem ale predevcirem mi uz snedl i cuketu zapecenou s mletym masem a syrem. Bude mit v listopadu sest. Snad se to zlepsi. Jeste tu mam i druhy odporovy faktor, ktery mou snahu vzdycky znici. A to je otec a jeho rodina… Nezijeme spolu, stridava pece… Je to tezke, snad z toho vyroste.

Uživatel je onlineEnmamma
Závislačka 2783 příspěvků 18.07.18 13:25
@srpen89 píše:
No ta moje, taky 5,5 klidne neji cely den. Neřeším :mrgreen: Fakt, ver, ze dobrovolne hlady neumre. Hlad je nejlepsi kuchar. ;)

Není to tak vždy, některé děti jsou schopné nejíst tak dlouho, až zkolabují. Už tu taková diskuze byla, také všechny maminky propagovaly, že dítě si o jídlo nakonec řekne, hlady neumře. Mám z rodiny jinou zkušenost, takže tento názor nesdílím. Pak se v diskuzi objevily dvě maminky a přiznaly, že tento názor, že dítě u plného stolu hlady neumře, zastávaly také, dokud jejich dítě nezkolabovalo a neskončilo v nemocnici. Takže já šťouchám a nejedení netrpím.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 18.07.18 22:12
@Enmamma píše:
Není to tak vždy, některé děti jsou schopné nejíst tak dlouho, až zkolabují. Už tu taková diskuze byla, také všechny maminky propagovaly, že dítě si o jídlo nakonec řekne, hlady neumře. Mám z rodiny jinou zkušenost, takže tento názor nesdílím. Pak se v diskuzi objevily dvě maminky a přiznaly, že tento názor, že dítě u plného stolu hlady neumře, zastávaly také, dokud jejich dítě nezkolabovalo a neskončilo v nemocnici. Takže já šťouchám a nejedení netrpím.

Jen vyjimka potvrzujici pravidlo. V mem okoli jsou jen same nezrave deti, vcetnectech mych. A vsechny, vcetne tech mych se tesi vybornemu zdraví, fakt hlady neumrely, nakonec snedly, co dostaly. ;) Dneska je takovych 80% deti a fakt jsrm neslysela o jedinem, které by dobrovolne umrelo hlady. :mrgreen: I kdyby z toho talire to dite melo nakonec snist jen suchou ryzi nebo brambory, tak je nakonec sni.

Moondah
Závislačka 4981 příspěvků 20.07.18 13:05

Ja nevim, ja bych dite bez jidla nenechala, kdyz nechce, tak ho donutim. Treba mu za to ze to sni nabidnu odmenu… Ale nechat dite o hladu jen proto ze ono reklo… :roll:

italia
Kecalka 388 příspěvků 39 inzerátů 20.07.18 13:34

@Moondah já nejsem pro striktně dítě nutit, ale popoháním. Odměňovat nelze pokaždé… a tím nemyslím jen kokinko, či pohádku. … |Zmínila jsem se jí, že by mohla do nemocnice a zatím (od včera) jakože jí. Kdo ví, jak dlouho jí to vydrží.

Moondah
Závislačka 4981 příspěvků 20.07.18 13:36

@italia ano, tak to taky myslim, ja mu kolikkrat reknu ze pujdem na hriste s trampolinou treba kdyz to sni. A to mate videt jak basti :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama