Proč nejde váha dolů, když jím zdravě a pravidelně

Napsat příspěvek
15149
9.1.20 08:59

To je tím kojením, někdo při něm hube ani nechce a někdo naopak pribira a neshodi ani gram i kdyby se snažil sebevíc. Já bych najela na zdravý jídelníček, ať si na něj zvykneš dlouhodbe, přidala cvičení, protože jenom běhání za detma nestačí, ale nějaké hubnutí bych čekala az po skončení s kojením :nevim:n

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
9.1.20 09:16
@Pavlusa 84 píše:
Piju dost to mě naučilo to první hubnuti:grin:a jídlo mám asi takto… Rano dva plátky nočního chlebiku, dva plátky sýrů Light nebo 90 procentní šunky zelenina, svačina ovoce, oběd libové maso bez přílohy používám zeleninu i sušenou občas rýži nebo bramboru, svačina kefir bilej nebo jogurt, večeře tuňák losos nebo sopak nebo vajíčko se zeleninou a tak… Cukr nejím mouku nejím :lol: mléko jen odtucnene do kafe jednou denně…merim si hladinu cukru mám glukometr a furt okolo pěti…vse je v pohodě jen já jsem tlusta :D

Ahoj, jak píšou ostatní, taky bych počkala na větší hubnutí az po ukončení kojení. A přijde mi, ze jis málo na to, ze kojis, a tělo si tím pádem drží zásoby a nepustí nic dolů. Treba ty light výrobky nejsou vůbec dobré ani zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 09:22
@Micilin píše:
Ahoj, jak píšou ostatní, taky bych počkala na větší hubnutí az po ukončení kojení. A přijde mi, ze jis málo na to, ze kojis, a tělo si tím pádem drží zásoby a nepustí nic dolů. Treba ty light výrobky nejsou vůbec dobré ani zdravé.

Ale já když jedla víc a normálně tak jsem přibrala od porodu mám nahoře osum kilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 10:24
@Pavlusa 84 píše:
Piju dost to mě naučilo to první hubnuti:grin:a jídlo mám asi takto… Rano dva plátky nočního chlebiku, dva plátky sýrů Light nebo 90 procentní šunky zelenina, svačina ovoce, oběd libové maso bez přílohy používám zeleninu i sušenou občas rýži nebo bramboru, svačina kefir bilej nebo jogurt, večeře tuňák losos nebo sopak nebo vajíčko se zeleninou a tak… Cukr nejím mouku nejím :lol: mléko jen odtucnene do kafe jednou denně…merim si hladinu cukru mám glukometr a furt okolo pěti…vse je v pohodě jen já jsem tlusta :D

Já nejsem žádný odborník, ale na kojící maminku mi to připadá jako hrozně málo sacharidů. Nevím, fakt bych si to zkusmo házela pár dní do tabulek, počítala, vážila, ono právě i nedostatek nějaké živiny může být příčinou nadměrného ukládání. Plus se možná zaměřit i na ten pohyb? Zkusit si změřit, kolik toho nachodíte, jestli to jen neklame, možná zkusit i svižnější krok, případně si doma lehce zacvičit.

Hromada inspirace je třeba na instagramu, v lednu zvlášť, možná zkusit nakouknout, najít si oblíbené profily, inspirovat se… jsou tam příběhy spousty maminek, které zhubly i s malými dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
9.1.20 21:25

Zajdi za odborníkem, ať ti sestaví jídelníček.. Třeba bude jenom potřeba upravit množství jídla, velikost porcí.. ať se zbytečně netrápíš, jídelníček máš luxusní (možná ale jíš až moc málo), já bych takto pevnou vůli neměla, kor při kojení, když mám pořád hlad a chutě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2016
9.1.20 21:41

Řeším podobný problém jak ty :think: včera jsem dokonce zajela do poradny p. Havlíčka, abychom odhalili, co že dělám blbě :D mno a zjistili jsme, že za prvé málo spím, za druhé málo jím :D a za třetí přijímám málo zdravých sacharidů :mrgreen: Jinak jím celkem dobré věci a není toho moc co měnit. Takže cíl je jasný - začít víc spát a víc jíst :mrgreen:
Jinak mám 15. měsíční dítě, od léta ho nekojím a stále se mi po zmáčknutí prsou tvoří mléko :zed: takže evidentně jsem hormonálně ještě značně rozvrkočená :cert:
Držím ti pěsti s hubnutím - snad se nám podaří dostat se na vysněnou váhu :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 10:38
@Coda píše: Řeším podobný problém jak ty :think: včera jsem dokonce zajela do poradny p. Havlíčka, abychom odhalili, co že dělám blbě :D mno a zjistili jsme, že za prvé málo spím, za druhé málo jím :D a za třetí přijímám málo zdravých sacharidů :mrgreen: Jinak jím celkem dobré věci a není toho moc co měnit. Takže cíl je jasný - začít víc spát a víc jíst :mrgreen:
Jinak mám 15. měsíční dítě, od léta ho nekojím a stále se mi po zmáčknutí prsou tvoří mléko :zed: takže evidentně jsem hormonálně ještě značně rozvrkočená :cert:
Držím ti pěsti s hubnutím - snad se nám podaří dostat se na vysněnou váhu :jazyk:

No já spím taky málo…mala se teď zacla špatně přidávat bojím se že se sama dostavuje…treba to hubnutí půjde pak líp když nebude tolik sosat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2016
20.1.20 22:16

@Pavlusa 84 to je klidně možný, že ty hormony ti způsobují, že váha stagnuje :think: dokonce jsem se u p. Havlíčka dozvěděla, že některé ženy v době kojení ještě přibírají i když se nijak zvlášť hodně necpou :D prý aby tělo zvládlo tu energetickou zátěž :D takže dokud kojíš, asi bych to hubnutí nijak zvlášť neřešila - spíš zkus jíst tak, abys měla dobrý pocit, že skrz tvé mléko dostává mimčo co potřebuje, a pak až dokojíš a hormonálně se dosrovnáš, tak pak uvidíš co ta váha začne dělat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 11:46

No můžeš zkusit ještě nějaký pohyb navíc, kočárek a chůze jsou dobré, ale zkus něco u čeho se fakt pořádně zapotíš. Pak to má mnohem lepší účinky společně s tou stravou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama