Proč některé ženy preferují starší muže a muži mladší ženy?

2574
11.2.20 12:54

Proč některé ženy preferují starší muže a muži mladší ženy?

Myslíte, že je spíše náhoda, že některé ženy jsou se staršími muži a muži s mladšími ženami nebo že si tahle cíleně už vybírají? Nemyslím situace, kdy ženy mají starší hodně zajištěné partnery a je to i kvůli penězům. Myslím u běžných párů, kde muž není žádný výrazný bohatý člověk.
Jaký věkový rozdíl byste ještě akceptovaly? Třeba moje kamarádky řekly, že by nechtěly staršího partnera než o 5 let. Zase chápu, že pokud je ženě 50, tak nebude vyhledávat cíleně muže kolem 60 a 65, ale třeba kdyby jí bylo 20-30, tak by jí tento věkový rozdíl nevadil.
Já osobně si myslím, že je to spíš otázka náhody, kdo koho a kdy potká, než věku. Nevěřím moc na to, že ženy hledají ve starším partnerovi otce apod.
Vy, kdo máte starší partnery, tak cítíte už nějaké nevýhody?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27248
11.2.20 12:57
@izquierdo píše:
Myslíte, že je spíše náhoda, že některé ženy jsou se staršími muži a muži s mladšími ženami nebo že si tahle cíleně už vybírají? Nemyslím situace, kdy ženy mají starší hodně zajištěné partnery a je to i kvůli penězům. Myslím u běžných párů, kde muž není žádný výrazný bohatý člověk.
Jaký věkový rozdíl byste ještě akceptovaly? Třeba moje kamarádky řekly, že by nechtěly staršího partnera než o 5 let. Zase chápu, že pokud je ženě 50, tak nebude vyhledávat cíleně muže kolem 60 a 65, ale třeba kdyby jí bylo 20-30, tak by jí tento věkový rozdíl nevadil.
Já osobně si myslím, že je to spíš otázka náhody, kdo koho a kdy potká, než věku. Nevěřím moc na to, že ženy hledají ve starším partnerovi otce apod.

Podle mě je to náhoda. :nevim: Když se zamiluješ, miluješ tu osobu, ne její věk.

Jinak starší chlapy vyhledávají hlavně holky, které vyrostly bez táty. Pak se toho většinou nabaží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2574
11.2.20 13:01
@Bábrdl píše:
Podle mě je to náhoda. :nevim: Když se zamiluješ, miluješ tu osobu, ne její věk.Jinak starší chlapy vyhledávají hlavně holky, které vyrostly bez táty. Pak se toho většinou nabaží.

Já mám zase trochu asi blok vůči mladším nebo stejně starým mužům. Některé známé mají manžely o 8 let mladší a já si říkám, že tohle bych nemohla. Těm ženám je 42 a 45 a mají vedle sebe takové od pohledu klučíky. Jsou spolu už dlouho, možná 10-15 let i více. Ale já bych si vedle těch mladých mužů připadala jako stará nebo jejich matka. Vím, že jsou to stereotypy, ale mám to takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 13:14

Ja si taky neumím představit žít s mladším, popřípadě stejně starým mužům.. je mi 26, můj manžel má 44. Jsme spolu 6 let a teď čekáme druhé dítě. Myslím si, že je to o tom koho v životě potkáš. Můj předchozí přítel byl o rok starší než já a vůbec jsme si nerozuměli.. choval se jak děcko a já už byla prostě někde jinde. Asi 3 měsíce po rozchodu jsem potkala mého muže a to setkání byl balzám na duši. Prostě vyspělý chlap, s vlastním názorem, který se umí chovat - to bylo to co jsem hledala a v tu chvíli by mi bylo asi jedno kolik mu je.

Opravdu si myslím, že je to o náhodě. Prostě v určité životní fázi hledáš něco a když to nenajdeš u mladšího, najdeš to u staršího a naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
3518
11.2.20 13:14

Mám o 15 let staršího muže, je mi 28 a ano, vyrostla jsem bez táty :lol: :nevim: :mrgreen: vždycky se mi líbili starší, první přítel byl o 6 let starší, druhý skoro o 10 let, nynější skoro o 15..jsem spokojená. On naopak celej život preferoval starší ženy (měl i o 10let starší než on, což je věk mé matky třeba :lol:) ale prý se to u něj kolem 33 let věku změnilo a pak hledal už jen mladý holky.. tak našel i mě :mrgreen: přede mnou měl ještě o 3 roky mladší než jsem já :mrgreen: výhodu to má, máme hodně dětí :lol: to mu žádná čtyřicítka už nedá, že :lol:

Nevýhody zatím nepocituji.. naopak.. Byl zajistenej, nemá dluhy (myšleno ani půjčky, hypotéku, nic, na vše si nasetril), má slušný vzdělání, skvělou práci, je sectelej a zcestovalej, teď cestujeme i celá rodina.. Netravi čas na pc ani mobilu, trávíme čas aktivně :nevim: za mě super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6917
11.2.20 13:15

Já bych snesla chlapa mladšího max o 5 let. Staršího tak nějak podobně. S o 10 a víc let mladším bych si připadala jak jeho matka, se starším jak dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3655
11.2.20 13:15
@izquierdo píše:

Hledají otce, peníze, slávu, zabezpečení. Těžko se mladá holka zamiluje do postaršího popeláře, že? Vlastně ano. Když má v mozku šváby. To taky může být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1771
11.2.20 13:20

Mladší ženy na starší muže - stabilita, finanční zajištěnost, sociální statut.
Starší muži na mladší ženy - atraktivita, plodnost, „trophy wife“ efekt.
Bráno obecně, samozřejmě ;)

Dřív jsem taky koukala po starších, ale dneska si myslím, že na tom, že by si měli lidé hledat věkově sobě rovného, něco je. Ono se to kolikrát neprojeví hned, ale ty situace, kdy je chlap za zenitem a ženská v nejlepších letech, taky nekončívají úplně dobře. Nedejbůh obráceně.

Takže souhlasím, že ten limit směrem nahoru i dolů by měl být tak okolo 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22874
11.2.20 13:31

Řekla bych, že z části to bude náhoda a z části to, jak ten starší chlápek je atraktivní. Pro někoho je to vizáš, pro jinou peníze, pro další pocit být něčí „holčička“.

Mě se třeba líbí o dost starší chlapi, ale jen „na pohled“. Prostě udržovanej padesátník je radost pohledět, ale domů bych ho nechtěla - až mi bude padesát a budu se cítit pořád na vrcholku sil, tak budu mít doma důchodce? Ne, díky :nevim: A peníze v tom roli nehrajou…

Po mě zase (pro mě trochu nepochopitelně) letí kluci mladší o deset i víc let :jazyk: :mrgreen: :mrgreen: Asi mají pocit, že bych je měla co naučit? :lol: :lol:

Já sem teď na volné noze, takže si užívám pozornost ze všech stran, ale kdybych začala cíleně hledat, tak se tak nějak instinktivně budu spíš poohlížet o +- stejné věkové kategorii ;)
Ale věřím, že lásce neporučíš :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
11.2.20 13:39

Je mi 24 a kdybych si měla znovu hledat chlapa, bylo by mu 24 - 40. Tátu nepotřebuju, mam skvělýho a je mu 50 ;-) Ne všichni chlapi v mém věku už mají rozum a někteří vypadají pořád jako děti. Mužům navíc stárnutí spíš prospívá a líbí se mi poměrně dost chlapů 35 - 40 let :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22874
11.2.20 13:42

Jinak obecně mladejm holkám imponujou starší chlapi, protože nejsou takový nevyskákaný paka jako jejich vrstevníci, který zajímá víc se v pátek a v sobotu ožrat jak dobytek, a při každý vhodný chvíli honit novou sukni, než jak svojí přítelkyni snést modrý z nebe…
Zatímco solidní postarší chlápek se může kvůli takový holce povětšinou přetrhnout.
Takže za mě, je to o pozornosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27248
11.2.20 13:44

Myslím, že už bychom si mohly přestat nalhávat, jak mužům stárnutí svědčí. Jasně, pleška, bříško, druhá brada, vrásky, fleky na kůži, kdo by to nebral :lol: :lol:

A pak si každej plešatej pupkoun myslí, že má nárok nejmíň na miss world. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27248
11.2.20 13:45
@Mar__tanka1983 píše:
Jinak obecně mladejm holkám imponujou starší chlapi, protože nejsou takový nevyskákaný paka jako jejich vrstevníci, který zajímá víc se v pátek a v sobotu ožrat jak dobytek, a při každý vhodný chvíli honit novou sukni, než jak svojí přítelkyni snést modrý z nebe…
Zatímco solidní postarší chlápek se může kvůli takový holce povětšinou přetrhnout.
Takže za mě, je to o pozornosti.

Takže je to spíš znouzectnost. :nevim:
Podle mě by každá chtěla mladého, sportovního, chytrého krasavce, co by jí snášel modré z nebe. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2574
11.2.20 13:49
@Bábrdl píše:
Myslím, že už bychom si mohly přestat nalhávat, jak mužům stárnutí svědčí. Jasně, pleška, bříško, druhá brada, vrásky, fleky na kůži, kdo by to nebral :lol: :lol:A pak si každej plešatej pupkoun myslí, že má nárok nejmíň na miss world. :lol:

No jo, ale zase když se podíváš na ženy a muže stejného věku, tak ti muži opravdu vizuálně stárnou pomaleji. Zrovna jsme se o tom bavily s kolegyněmi v práci. Jsme tam kolem 40-45. A shodly jsme se, že ti muži vypadají v tomto věku oproti většině z nás zachovaleji. Ony ty ženy v tomto věku už třeba nemají hezkou postavu, většina má vrásky, pleť už není svěží apod. Hodně kolegyň se už stydí chodit koupat, protože se nechtějí ukazovat v plavkách, mají celulitidu, strie apod.
Takže já chápu, že pokud někdo hledá partnerku ve 40-45, tak mladší o 10 let nepohrdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2574
11.2.20 13:52
@Bábrdl píše:
Takže je to spíš znouzectnost. :nevim:
Podle mě by každá chtěla mladého, sportovního, chytrého krasavce, co by jí snášel modré z nebe. :lol:

A ty myslíš, že když má někdo doma staršího muže o 10 a více let, tak to bere jakou znouze ctnost a říká si, to mám doma ale staříka a chtěla by mladšího. Já myslím, že když jsou spolu dlouho, tak jí nepřijde vzhledově starší, je zvyklá. Možná kolem 60 pocítí, že muž už je méně aktivní, více pohodlný a unavený, ale to je také individuální.
Sousedka má manžela staršího o 17 let, to je teda už podle mne dost, jí bude tak 55 a on už je v důchodu. Ona chodí do práce a on je už doma. Vypadají spokojeně, jezdí na dovolené, dokonce i lyžovat. Je fakt, že když mu bylo 70, tak už vypadal unaveněji a méně energicky, než když jsme ho znali dříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama