Proč nemohu darovat krev po endoskopii?

Anonymní
8.2.20 21:21

Proč nemohu darovat krev po endoskopii?

Dobrý den,
Chtěla bych jít darovat krev, jsem již objednána, ale bohužel jsem podstoupila endoskopii před méně než 6 měsíci a dnes jsem se dočetla, že je to problém. :( Nevíte, proč to vadí? Jestli jde o zdraví moje nebo toho, kdo krev dostane? A asi by byla hloupost to zamlčet, co? Mohli by to v nemocnici nějak zjistit? Prosím, poraďte :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70114
8.2.20 21:28

Tak proste pujdes pozdeji, kde je problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1435
8.2.20 21:31

Ted se nelekej, existuje teoreticka moznost, ze by ses z endoskopu, ktery neni jednorazovy, mohla treba necim nakazit, proto tech 6 mesicu. Takze je to ochrana prijemce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
8.2.20 21:42

Určitě bych to nezatajovala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1384
8.2.20 22:04

Byla jsem na kolonoskopii a taky raději počkám, ale dotaz dobrý, taky sem si říkala, proč bych vlastně nemohla jít. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 22:18

Právě už se mi nechce narychlo rušit a znovu objednávat, ale asi se nedá nic dělat teda :/
Děkuji moc za odpovědi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 22:27

Ještě v souvislosti mě napadá.. Jak oni můžou zjistit, jestli ten dárce nekecá (jako nemám to v plánu.. Holt to posunu na jindy :? )? Vždyť existuje i „dárcovství“ plazmy, které je za peníze, ne? To pak lidi asi mají motivaci některé věci zatajit.. I nemoci, drogy atd :nevim: je to nějak ošetřené (mohou třeba nahlížet do zdravotní dokumentace)? Teď jak o tom přemýšlím si říkám, jestli je to vlastně tak úplně bezpečné? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1661
8.2.20 22:35
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chtěla bych jít darovat krev, jsem již objednána, ale bohužel jsem podstoupila endoskopii před méně než 6 měsíci a dnes jsem se dočetla, že je to problém. :( Nevíte, proč to vadí? Jestli jde o zdraví moje nebo toho, kdo krev dostane? A asi by byla hloupost to zamlčet, co? Mohli by to v nemocnici nějak zjistit? Prosím, poraďte :nevim:

Endoskopické vyšetření nevadí, ale spíš proč ho dělali? Sonda zavedena v konečníku nebo do žaludku je sterilizovaná (jak jinak) berou Ti vzorky ale nepatrne množství co ti neublíží. Organizmus může být oslabení hladovkou před zákrokem a možná i narkózou, ale to se během chvilky se dá do normálu, ale jestli máš zánět nebo jiné onemocnění tak krev nemáš ok a zadelavas jsi na problém. Jde o to že když ty nejsi ok nemůžeš darovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 23:05

@rena621 měla jsem problémy s trávením, tak mě tam praktik poslal, prý pro jistotu.. Ale právě mi všechno vyšlo dobře, tak mi přišlo zvláštní, že to vadí. Ale asi to bude tak, jak říkala @bobulka88.. Holt jsou opatrní :)

Příspěvek upraven 08.02.20 v 23:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1435
8.2.20 23:06
@rena621 píše:
Endoskopické vyšetření nevadí, ale spíš proč ho dělali? Sonda zavedena v konečníku nebo do žaludku je sterilizovaná (jak jinak) berou Ti vzorky ale nepatrne množství co ti neublíží. Organizmus může být oslabení hladovkou před zákrokem a možná i narkózou, ale to se během chvilky se dá do normálu, ale jestli máš zánět nebo jiné onemocnění tak krev nemáš ok a zadelavas jsi na problém. Jde o to že když ty nejsi ok nemůžeš darovat.

Ne, neni to sterilizace. Pouze vyssi stupen dezinfekce. A pak ty endoskopy visi ve skrini. A aerosolem se na ne ciste teoreticky muze neco dostat. Treba takova zloutenka typu C, protoze kdo asi nejvic krvaci z jicnovych varixu a na sale blije krev? Cirhotici. Ale je to ciste teoreticky riziko, porad ale udajne je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 23:10
@bobulka88 píše:
Ne, neni to sterilizace. Pouze vyssi stupen dezinfekce. A pak ty endoskopy visi ve skrini. A aerosolem se na ne ciste teoreticky muze neco dostat. Treba takova zloutenka typu C, protoze kdo asi nejvic krvaci z jicnovych varixu a na sale blije krev? Cirhotici. Ale je to ciste teoreticky riziko, porad ale udajne je

Teda teď mě trochu děsíš 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1435
8.2.20 23:21
@Kacca93 píše:
Teda teď mě trochu děsíš 8o

To riziko opravdu bude jen teoreticky. Ted koukam na nejaky cislo z americky studie a riziko je 1:1,8 milionum procedur (gastro a kolonoskopie). Ocividne ten pullitr krve transfuzce za to nestoji i tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26217
9.2.20 00:48
@Kacca93 píše:
Ještě v souvislosti mě napadá.. Jak oni můžou zjistit, jestli ten dárce nekecá (jako nemám to v plánu.. Holt to posunu na jindy :? )? Vždyť existuje i „dárcovství“ plazmy, které je za peníze, ne? To pak lidi asi mají motivaci některé věci zatajit.. I nemoci, drogy atd :nevim: je to nějak ošetřené (mohou třeba nahlížet do zdravotní dokumentace)? Teď jak o tom přemýšlím si říkám, jestli je to vlastně tak úplně bezpečné? 8o

Jistě, že lžou.
Proto je bezpříspěvkové dárcovství bezpečnější, protože lidi nejsou motivování prachama.

Posun to dárcovství. A díky, že daruješ :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama