Proč nemohu mít nárok na doplatek či příspěvek na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 16.10.14 18:30
Proc nemohu mit narok na doplatek ci prispevek na bydleni

Mile maminky, s 9mes dcerou ziji a bydlim sama. mam rodicak 7100 a alimenty 2500. Z toho ciste 7800 putuje na najem. Takze mi zbyde 1800,– tento tyden jsem sla zadat o prisevek na bydleni. Kde mi pani, rekla ze nemam narok. Bydlim v podnajmu, cili v druzstevnim byte. Kde majitel je druzstvo, najemce jakoby muj majitel a pak ja…a to jsem si delala trvale bydliste atd…pred mesicem jsem zadala o hmotnou nouzi - doplatek na bydleni. Kde mi prislo, ze nemam narok?
Tak sakra jak nemam narok na nic, kdyz mi pro dve ma zbyt 1800?
Pisu sem protoze vic hlav vic vi, prosim poradte co mam delat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 16.10.14 18:36

Stve me to, protozr od 17 jen pracuju, v zivote jsem nic nebrala a pak jdu na pracak vidim tam xlidi kolik nepracuji, protoze nejsou lini si vybehat davky a diky tomu se zivit

Pratt
Kecalka 498 příspěvků 16.10.14 18:37

Pro prispevek na bydleni je podminkou, ze musis byt najemce. A ty ses podnajemce. V tom je ten problem. O doplatku na bydleni podrobnosti nevim.

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 16.10.14 18:40

@Dinnuska Ahoj,no me bylo vysvětleno ze musím byt v nájmu ne v podnájmu a když jsi právěve v druzstevnim byte tak mas ten podnájem. No ale jinak si myslím ze by jsi snad na něconnárokmmít mela když ti zbývátak malo. AAlespoň dorovnání do živ. Minima nebo tak. I když me teda na socce rekli ze mám pravo jen na rodicak a na přídavkyTak jjediné zkusit najítten nnájem a třeba i trochu levnější :nevim:

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 16.10.14 18:40

@Pratt ano, proto jsem psala ze jsem brana jako treti osoba…

sallineccka
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 16.10.14 18:42

@Dinnuska jsou to ku-vy neskutečný. Omlouvám se za výrazy :roll:
zkoušela ses odvolat?

zajímavé je, že nikoho nezajímá, co máš za výdaje. Přítel si byl také žádat… má trvalák v bytě od září, já mám trvalák u rodičů. Přítel má něco přes 5000 důchod a od listopadu nebude mít podporu už. Nezaměstnaný a nikde ho nechtějí jako epileptika. Nájem máme 2700 se vším všudy (vodné + stočné, společná elektrika na chodbě, revize komínů), elektriku 1500 zálohu… platí 2000 alimenty na dceru a 2000 si dáváme stranou na uhlí, protože sice máme centrální vytápění (ve sklepě je kotel), ale uhlí si musíme kupovat sami.. v bytovce jsou plné jen 4 byty. Jeden má ještě postaru kotel v bytě /ti tam bydlí už x let/ a pak jsme my, moje sestřenka a jedna paní.. dva byty jsou volné. Počítáme tak 10000 minimálně na uhlí od každého (teda jen ty 3 obsazené byty), takže si dáváme stranou 2000 zatím, radši ať máme víc..
a zajímá někoho, že příjem bude mít 5000, ale výdaje má 8500 a musí z něčeho žít?… nezajímá :nevim: to jim nesl ukázat rozhodnutí od soudu o alimentech atd.. a oni že chtějí jen výpis z účtu aby doložil, že opravdu platí nájem a elektriku a víc je nezajímá :lol:

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 16.10.14 18:42

@TomyTomy ano. Ikdyz nechapu logick jak v najmu tak v podnajmu clovek plati :-D.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 16.10.14 18:43
@TomyTomy píše:
@Dinnuska Ahoj,no me bylo vysvětleno ze musím byt v nájmu ne v podnájmu a když jsi právěve v druzstevnim byte tak mas ten podnájem. No ale jinak si myslím ze by jsi snad na něconnárokmmít mela když ti zbývátak malo. AAlespoň dorovnání do živ. Minima nebo tak. I když me teda na socce rekli ze mám pravo jen na rodicak a na přídavkyTak jjediné zkusit najítten nnájem a třeba i trochu levnější :nevim:

Zakladatelka má ale příjem 9600,–kč, to je vysoko nad životním minimem pro 1 dospělého a 1 miminko :think:.

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 16.10.14 18:44

@sallineccka ano ted mi prisel na postu dopis tak to tak udelam, rijdu tam nasrana a udelam humbuk nebo ja nevim. Ja celou dobu zivim tu chamrad co nemaka a kdyz potrebuju, tak na nic narok nemam?

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 16.10.14 18:45

Přídavek na dítě jsi zkoušela dostat? Když jsi před těhotenstvím racovala, zkusila bych si dočasně! zvýšit rodičák aspoň o 1000Kč a snažila se sehnat jiné bydlení. Pak rodičák zase snížíš, aby ti vyšel do 3let malé (pokud bys tedy neměla možnost vrátit se do práce dřív a malou dát třeba do jeslí)

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 16.10.14 18:45

@BAZÁREK ANGIE ano ale pri doplatku na bydleni, kdy po odecteni veci spjateho s bydlenim, ma zustat zivotni minimum nebo oni pocitaj i existentni minimun je proste pro nas dva 3600-4880

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 16.10.14 18:46

@Daduka ano zkousela :-D ale pracuju xlet takze nemam narok. To se lehce rekne, najit si bydleni - kauce, najem predem atd

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 16.10.14 18:47

@Dinnuska No ony ty jejich zákony asi nejdou moc pochopit. Já kkolikrát koukam jak blázen. Oni to maj podle me všechno nastaveny tak aby mohli dat co nejmíňViz. nnapř. rodicak. 8o

Dinnuska
Kecalka 350 příspěvků 16.10.14 18:48

@TomyTomy jo ale za tamhle nekdo bere 22tis to je normalni na davkach..;; z toho by se jeden posr…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33575 příspěvků 16.10.14 18:51

@Dinnuska Problém je podnájemní smlouva.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >

Česká novinářka Engelová: Pro Terezu je trest výhra, na odvolání bude čekat roky

Téměř devět let v pákistánském vězená si bude muset odsedět Češka Tereza... číst dále >