Proč nemůžu zapomenout

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
381
23.5.22 01:47
@Magical-eyes píše:
Protože mu sloužíš jako leštička jeho ega. Není to o tobě jako o Šarlotě… Ta mu je fuk… Přátelství být může, ale až s odstupem času. Ty po něm toužíš, to nemůže fungovat. Akorát zhoršuješ vaše vzájemné vztahy, svůj vztah k sobě a děláš ze sebe rohožku… Jsi snadno dostupná a tudíž nezajímavá…

Sám bych to nenapsal jinak, trefné, kruté a pravdivé… takového člověka v životě nechceš a už vůbec ne za partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
23.5.22 09:22

Buď ráda, že je pryč, zachovej si sebeúctu a už se mu neozývej. Kamarádství nebude fungovat…

Já byla ve stejné situaci. Pořád jsme si psali, scházeli se když nebyl v práci a neměl děti. Pohádka. Pak se jednu dobu více odmlčel a pak mi přišla SMS, podobná, jako tobě. Že zůstaneme kamarádi, a že si určitě najdu někoho sebevědomějšího. Taky jsem to chvíli nedávala, pořád jsem ho chtěla vidět, měli jsme společný koníček a vždy jsem ho tam vyhledávala. Psala jsem mu, navrhovala přátelskou kávu. Od té jeho SMS jsme se viděli jen jednou, úplně náhodně, pozdrav, jak se máme a stačilo. Taky navrhoval kamarádství, ale nikdy se sám o sobě neozval. Bylo to těžké na něj zapomenout, a hlavně jsem jako ty pořád nevěděla důvod. Byla jsem láska, měla jsem se mu vždycky z cest šťastně vrátit a nakonec jsem byla jen ta, které stačila poslat SMS.

Můj nynější muž mi to ale jednu dobu vysvětlit z chlapského pohledu a teď jsem mu vlastně vděčná, že mě „opustil“, přestože mě to v tu dobu hodně mrzelo. Takový chlap Ti za to nestojí. Smazat telefon, zablokovat, zakázat si! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.22 09:53

@adamcoka
:kytka: děkuji, je těžké to pochopit..
Ale nejspíš na jeho chování ani není co chápat jen to přijmout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
23.5.22 10:41

@adamcoka

Píšeš :„Můj nynější muž mi to ale jednu dobu vysvětlit z chlapského pohledu a teď jsem mu vlastně vděčná, že mě „opustil“, přestože mě to v tu dobu hodně mrzelo. Takový chlap Ti za to nestojí. Smazat telefon, zablokovat, zakázat si! “

A jaký je tedy ten chlapský pohled? Co ti chlapi z toho mají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
23.5.22 10:53
@Senses píše:
@adamcoka

Píšeš :„Můj nynější muž mi to ale jednu dobu vysvětlit z chlapského pohledu a teď jsem mu vlastně vděčná, že mě „opustil“, přestože mě to v tu dobu hodně mrzelo. Takový chlap Ti za to nestojí. Smazat telefon, zablokovat, zakázat si! “

A jaký je tedy ten chlapský pohled? Co ti chlapi z toho mají?

No hele u mě to bude možná až moc konkrétní příklad. Daný pán byl o 10 let starší než já, dvě děti, každé s jinou a k tomu ještě jedno, o které se nestaral (dělal jedné ženě milence, nic po něm nechtěla a dělají, že se neznají) - jo už tohle nějak naznačuje, že to není ideální partie :mrgreen: Jednou jsem se s ním bavila, proč si nikoho nenašel. Říkal, že by musel svůj čas a peníze dělit mezi děti (15 a 8) a koníčky (2× v týdnu a celý víkend pryč) a případnou další dámu.

Můj muž z něj na jednu stranu udělal hrdinu, že to udělal pro mé dobro. Že je fajn, že si s těmi dětmi uvědomil, že má jistou zodpovědnost. Ale že se mu líbilo, že jsem se o něj zajímala, vařila kávičky, psala jak se má, spala u něj, vařila, lichotila, prostě se zajímala. Pak mu ale zřejmě došlo, že jsem žába (bylo mi 10, když se mu narodilo první dítě 8o ), která bude chtít společné bydlení, dovolené a tak. A že mu to došlo asi až časem, ale naštěstí si zavčasu uvědomil, že to by mi dát nemohl. Mohl mě tak natahovat ještě pár let… Prostě jsem byla mladá, aktivní, co se o něj zajímala, třela se a mu se to líbilo. Ale nebyla jsem pro něj k žití… Prostě ano, pohonila jsem mu ego. On měl co chtěl a když se cítil uvázán, SMSkou to ukončil.

Ale kdo ví, co se mu honilo v hlavě. Třeba v tom prostě a jednoduše byla jen jiná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
23.5.22 12:03
@adamcoka píše:
No hele u mě to bude možná až moc konkrétní příklad. Daný pán byl o 10 let starší než já, dvě děti, každé s jinou a k tomu ještě jedno, o které se nestaral (dělal jedné ženě milence, nic po něm nechtěla a dělají, že se neznají) - jo už tohle nějak naznačuje, že to není ideální partie :mrgreen: Jednou jsem se s ním bavila, proč si nikoho nenašel. Říkal, že by musel svůj čas a peníze dělit mezi děti (15 a 8) a koníčky (2× v týdnu a celý víkend pryč) a případnou další dámu.

Můj muž z něj na jednu stranu udělal hrdinu, že to udělal pro mé dobro. Že je fajn, že si s těmi dětmi uvědomil, že má jistou zodpovědnost. Ale že se mu líbilo, že jsem se o něj zajímala, vařila kávičky, psala jak se má, spala u něj, vařila, lichotila, prostě se zajímala. Pak mu ale zřejmě došlo, že jsem žába (bylo mi 10, když se mu narodilo první dítě 8o ), která bude chtít společné bydlení, dovolené a tak. A že mu to došlo asi až časem, ale naštěstí si zavčasu uvědomil, že to by mi dát nemohl. Mohl mě tak natahovat ještě pár let… Prostě jsem byla mladá, aktivní, co se o něj zajímala, třela se a mu se to líbilo. Ale nebyla jsem pro něj k žití… Prostě ano, pohonila jsem mu ego. On měl co chtěl a když se cítil uvázán, SMSkou to ukončil.

Ale kdo ví, co se mu honilo v hlavě. Třeba v tom prostě a jednoduše byla jen jiná :mrgreen:

Děkuji za odpověď :kytka:. Takto nějak jsem si to myslela. Že jim něco dává ten zájem, ta péče o ně, vaření kávičky, vyslyšení je, lichotky, povzbuzení, zkrátka ta pozornost.

U svého manžela jsem to nezažila, normálně jsme spolu chodili a pak se vzali. Tak to neznám.

Ale něco podobného znám u některých kamarádek. Tam tedy platí to " buďme kamarádi", protože kamarádky samozřejmě můžeme být. O nic nejde. Ale právě u některých je to podobné jednání. A vidím tady i tu paralelu. Že samy se neozvou, ale když se ozvu, napíši první já, čile a ochotně odpovídají.

A právě o tomto jednání píše @Rosebery,
že je to jedno z nejhnusnějších chování, že skryté sobecké, hodně sobecké.
Ano, může se napsat, že potenciální partner a kamarádka je něco jiného. Ale oboje jsou mezilidské vztahy a taky v tom jednání i u kamarádek vnímám něco sobeckého, něco nepěkného. Ale neumím to popsat v čem to je, co se mi na tom nelíbí. Ale taky si myslím, že jim dělá radost ta pozornost, že jim někdo zavolá první, že jim dává ten zájem. Tak jsem to skončila, přestala se ozývat první.

Zajímavé bylo, že dvě mi pak po dlouhé době napsaly, jak jim je smutno po našich společných kávičkách. A tečka. A když jsem se jim tedy na to konto ozvala, měla jsem pocit, že jsem jim taky nalítla na špek, že si pak evidentně užívaly ten zájem, že mám zase o ně zájem. Fakt to bylo divný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
23.5.22 13:11

@Senses Taky jsem měla takovou kamarádku. Sousedka, pak se odstěhovala a domů jezdí jednou za čas - ale poměrně často. Často mi psala, že ten a ten víkend bude doma a můžeme se sejít. Já jí ještě ten den odepsala a ona už se neozvala. Častěji se pak stávalo, že jsem psala já jí, kdy přijede, kdy a kam zajdeme. Ona napsala, že ten a ten víkend, já odpověděla, a ona odpověděla až po tom termínu. Takhle jsem se s ní snažila sejít a ozývala se jí asi 100×, než mi došlo, že můj čas je drahocennější.

To samé bylo s tím chlapem. Dlouho trvalo se domluvit na nějaké schůzce. Pak byl dán plán na víkend, ale nepsal žádné podrobné info. Tak jsem se třeba půl dne předem připomněla, jako kde a jak a on, že mu do toho něco skočilo, musel jet jinam a podobně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
23.5.22 13:21

Jééé, tyhle řeči typu Nezasloužím si tě, Najdeš si někoho lepšího, Se mnou se budeš akorát trápit, Nemůžu ti dát víc, Mám tě rád, ale..
jsou jen dobře umístěné a zatloukane hřebíky do rakvicky tvoji sebeucty. Ale jestli jsi jako já, musíš si na to stejně přijít sama, i kdyby ti milion lidí říkalo ruce pryč, tak musí přijít nějaký zásadní zlom, abys pochopila. Tak jen doufám, že na to přijdeš včas a spíš dříve než později ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
23.5.22 18:27
@adamcoka píše:
@Senses Taky jsem měla takovou kamarádku. Sousedka, pak se odstěhovala a domů jezdí jednou za čas - ale poměrně často. Často mi psala, že ten a ten víkend bude doma a můžeme se sejít. Já jí ještě ten den odepsala a ona už se neozvala. Častěji se pak stávalo, že jsem psala já jí, kdy přijede, kdy a kam zajdeme. Ona napsala, že ten a ten víkend, já odpověděla, a ona odpověděla až po tom termínu. Takhle jsem se s ní snažila sejít a ozývala se jí asi 100×, než mi došlo, že můj čas je drahocennější.To samé bylo s tím chlapem. Dlouho trvalo se domluvit na nějaké schůzce. Pak byl dán plán na víkend, ale nepsal žádné podrobné info. Tak jsem se třeba půl dne předem připomněla, jako kde a jak a on, že mu do toho něco skočilo, musel jet jinam a podobně…

To máš podobné zkusenosti. Já ted dočítám další diskuse a koukám, že dnes se už řešilo něco podobného na vedlejší diskusi a i tam jsou odpovědi na dnešní otazky. A píší také podobné zkušenosti o kterých si zde píšeme :
https://www.emimino.cz/…vida-464475/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat