Reklama

Proč chce pes škrábat na páteři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 11.01.18 09:02
Proc pes chce skrabat na pateri?

Mame starou fenu, pres 10let a cim dal tim vic trpi na pater. Nevim, zda je dobre slovo trpi, ale kdyz ji zacne clovek hladit, chce skrabat cast kycle.lozi i pod nabytkem, aby se skrabala :nevim:.
Nevite, cim to je?
Vsimla jsem si, ze vic starsich psu i vypelicha v oblasti zadku a zadni casti patere.Fena je jezevcik.Ale nema zadne kozni problemy, zaprasena, koupeme kazdy mesic, pelech cistime…

Co ji vlastne boli? :nevim:
Mate s tim zkusenost?

Samozrejme, ze se pujdu zeptat i veterinare.Amy nevrci, neknuci, jen se skrabe a vali po zadech, zemi…nebo pelicha?
Nejak bych ji rada pomohla.

Dekuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 11.01.18 09:04

Nemůže mít blechy? Ty si pes přinese z venku raz dva a většinou se nejvíce drží právě na vzadu na páteři. Případně ji může něco bolet, jezevčíci na páteř trpí, takže pokud vyloučíte parazity, tak rentgen páteře.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 11.01.18 09:37

@Kralikcek
Taky čím jsem starší, tím mě víc bolí bederní páteř a mám ráda když mě muž na ní jen přiloží teplé ruce. ;)
No, poptej se na veterině, ale vědu bych v tom nehledala - staré tělo rádo masáže, když už nejde rozhýbat běháním jak za mlada. :mavam:

inkakřivák
Extra třída :D 13583 příspěvků 11.01.18 09:40

Svědí ji to. naše fenka to dělá taky, strašně ráda se na procházce válí v suché trávě. Drbe se, no.

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 11.01.18 09:57

Nase to dela taky. A nejvic v dobe okolo harani. Takze asi hormony.

u763
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 11.01.18 10:15

Úplně mi to připomnělo našeho jezevčíka, který si tak celý svůj život drbal záda o prkna pod stolem, ty tam jsou na nohy a on pod nimi podlezl a drbal a drbal, cestoval tak s tím stolem, že párkrát došel až k televizi a málem ji rohem toho stolu rozbil. Někdy, se do toho pustil tak, že měl ta záda úplně rozdrbané. Nevíme, proč to dělal, blechy neměl, ale byl u toho úplně slastí bez sebe.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 11.01.18 13:18

Taky se spise obavam, ze to bude starim…

Sousedum pes, ten ma teda snad tri roky, se furt drbe, ale az do krve a toho se celkem desim :nevim:..

Nas pes parazity nema, jen na zadech obcas jak kdyby lupy…

No, snad to bude ok.

Dik, holky :kytka:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 11.01.18 13:21

@Kralikcek drbe se.tak ji masiruj

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 11.01.18 16:46

Poradim, nekolikrat za sebou poradne umyt v antibakterialnim samponu, i kdyz nema blechy.Nam to pomaha.

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 11.01.18 19:50

Pokud pelichá souměrně okolo páteře a na zadku a svědí ji to, může to být porucha činnosti nadledvinek. Často se to stává u starých zvířat, prý. Měla jsem to u fretky. Ale asi se to nedá nijak léčit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Duo Los Čiperos v akci: Růženku Kopřivovou neprobral ani princ Jágr

Není každý den posvícení! Jaromír Jágr (46) se na rozlučku Radka Štěpánka,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >