Proč chce pes škrábat na páteři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kralikcek
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 11.01.18 09:02
Proc pes chce skrabat na pateri?

Mame starou fenu, pres 10let a cim dal tim vic trpi na pater. Nevim, zda je dobre slovo trpi, ale kdyz ji zacne clovek hladit, chce skrabat cast kycle.lozi i pod nabytkem, aby se skrabala :nevim:.
Nevite, cim to je?
Vsimla jsem si, ze vic starsich psu i vypelicha v oblasti zadku a zadni casti patere.Fena je jezevcik.Ale nema zadne kozni problemy, zaprasena, koupeme kazdy mesic, pelech cistime…

Co ji vlastne boli? :nevim:
Mate s tim zkusenost?

Samozrejme, ze se pujdu zeptat i veterinare.Amy nevrci, neknuci, jen se skrabe a vali po zadech, zemi…nebo pelicha?
Nejak bych ji rada pomohla.

Dekuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 11.01.18 09:04

Nemůže mít blechy? Ty si pes přinese z venku raz dva a většinou se nejvíce drží právě na vzadu na páteři. Případně ji může něco bolet, jezevčíci na páteř trpí, takže pokud vyloučíte parazity, tak rentgen páteře.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 11.01.18 09:37

@Kralikcek
Taky čím jsem starší, tím mě víc bolí bederní páteř a mám ráda když mě muž na ní jen přiloží teplé ruce. ;)
No, poptej se na veterině, ale vědu bych v tom nehledala - staré tělo rádo masáže, když už nejde rozhýbat běháním jak za mlada. :mavam:

inkakřivák
Extra třída :D 12594 příspěvků 11.01.18 09:40

Svědí ji to. naše fenka to dělá taky, strašně ráda se na procházce válí v suché trávě. Drbe se, no.

jannina1
Závislačka 3936 příspěvků 11.01.18 09:57

Nase to dela taky. A nejvic v dobe okolo harani. Takze asi hormony.

u763
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 11.01.18 10:15

Úplně mi to připomnělo našeho jezevčíka, který si tak celý svůj život drbal záda o prkna pod stolem, ty tam jsou na nohy a on pod nimi podlezl a drbal a drbal, cestoval tak s tím stolem, že párkrát došel až k televizi a málem ji rohem toho stolu rozbil. Někdy, se do toho pustil tak, že měl ta záda úplně rozdrbané. Nevíme, proč to dělal, blechy neměl, ale byl u toho úplně slastí bez sebe.

Kralikcek
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 11.01.18 13:18

Taky se spise obavam, ze to bude starim…

Sousedum pes, ten ma teda snad tri roky, se furt drbe, ale az do krve a toho se celkem desim :nevim:..

Nas pes parazity nema, jen na zadech obcas jak kdyby lupy…

No, snad to bude ok.

Dik, holky :kytka:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 11.01.18 13:21

@Kralikcek drbe se.tak ji masiruj

jannina1
Závislačka 3936 příspěvků 11.01.18 16:46

Poradim, nekolikrat za sebou poradne umyt v antibakterialnim samponu, i kdyz nema blechy.Nam to pomaha.

AnastazieB
Echt Kelišová 8230 příspěvků 11.01.18 19:50

Pokud pelichá souměrně okolo páteře a na zadku a svědí ji to, může to být porucha činnosti nadledvinek. Často se to stává u starých zvířat, prý. Měla jsem to u fretky. Ale asi se to nedá nijak léčit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

60 let skandálů Madonny: Sex s černochem, hořící kříže, onanie a pokrytectví

Slaví sice šedesáté narozeniny, stárnout se ale rozhodně nechystá. Madonna se... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama