Proč přibývá dětí s diagnózou?

Anonymní
21.12.19 17:16

Proč přibývá dětí s diagnózou?

Otázka je jasná už z názvu. Proč si myslíte, že v posledních letech tolik přibývá dětí s různými diagnózami? Ano, část dětí budou mít vybehane dg., kdy to bude částečně „vina“ rodičů. Ale určitě to není 100% dětí. Z dětství si nepamatuji, že by někdo měl např. autismus, nebo mluvil v první třídě tak špatně, že by mu nikdo nerozuměl a pokud ano, tak skončil ve zvláštní škole (byly to děti z „nepodnetneho“ prostředí). Teď špatně mluví i jinak chytré děti, které jsou z rodin vysokoškolsky vzdělaných rodičů. Jen v mém okolí je takových dětí několik. Včetně mého syna, který má minimálně opožděný vývoj řeči (chvíli mi tvrdí to a chvíli ono).
Mají problemy s mluvením, vzdělávací problémy. Často mi přijde, že ani systém pořádně neví, co s nimi. Jsou to chytré děti, ale vzdělávání ve velkém kolektivu pro ně není. Speciální školy taky ne, protože na ně jsou moc chytre.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2187
21.12.19 17:22

Řekla bych, aspoň co vidím kolm sebe, že většina dětí to má vyběhané. Je to pro rodiče jednodušší, mají vše na co svést a nemusí se už pak nijak snažit. Omlouvám se, víc se k tomu nevyjádřím, je to pro mě jako hadr na býka, právě proto, že toho mám dost kolem sebe a pořád s tím mám dost co dočinění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 17:27

@Anik právě že mi přijde, že to tak není. U nás jsou rodiny, kdy mají víc dětí a problém (dg.) má jen jedno. Případně i rodiny, kde jsou 3 sourozenci a všichni mají víc dětí na z toho jedno s dg.
Ano, lidi v okolí soudí, ale kdo do toho nevidí, tak si často neuvědomí, že se s hodně věcmi nic neudělá.
Nevím, v čem bych mela lehčí, že má syn dg. Naopak víc dreme. Pořád řešíme logopedii. Ve škole budou problémy… Nic není zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
2957
21.12.19 17:28

Lenost rodičů se dětem pořádně věnovat? Hodí to na učitele a dělejte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779

Syn ma vyvojovou dysfazii nebo PAS. bohuzel pravdepodobne z predcasneho porodu-34. tyden. co bychom dali za to, aby byl zdravy. platime soukromou logo skolku a 2 lrat tydne soukromou logopedku. ted hledame dalsiho psychologa a doufame, ze najdeme nejakeho vstricneho, ktery syna poradne vysetri a nevrzne
mu dg “mezi dverma”. nechceme syna nalepkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4018

Podle mě je to tak, že to děti s diagnozou byly vždy, ale neměly to diagnostikované. Prostě byly zařazené jako hloupé. Zrovna nedávno moje dospělá kamarádka zjistila, že má určité dys a kdyby jí to řešili už ve škole, mohla třeba se studiem dotáhnout dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 17:36

@Cenarius ty si z dětství pamatuješ nějakého autistu? Teď jich mám v okolí několik. To není věc, co se dá vymyslet.
Hlavně jak bys vysvětlil, že z rodiny to je jedno dítě. Pokud to je chyba rodičů, tak by to bylo u všech dětí.
@brisco dys byly, ale nebylo tolik problémů s řečí, nebyl autismus.

• Nahlásit
  • Citovat
4018
21.12.19 17:38
@Anonymní píše:
@Cenarius ty si z dětství pamatuješ nějakého autistu? Teď jich mám v okolí několik. To není věc, co se dá vymyslet.
Hlavně jak bys vysvětlil, že z rodiny to je jedno dítě. Pokud to je chyba rodičů, tak by to bylo u všech dětí.

Nevím kolik Ti je, ale za komančů i těsně po sameťáku byly tyto děti v ústavech. Naopak, těžce postižených dětí bylo víc než teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12038
21.12.19 17:39

Zachranuji se deti, ktere by drive po porodu zemrely, mame deti v pozdejsim veku, antikoncepce, styl zivota - vsude tuna chemie apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2957
21.12.19 17:41
@Anonymní píše:

Pamatuju, že na základce byli dva dysgrafici. Ale to stejně byli úplní tupani, takže to se na jejich problému jen podepsalo, že o dost hůř psali (měli úlevy u diktátů apod.). Blbí byli furt stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 17:42

Taky si myslím ze driv se to hlavně moc neřešilo a proto se nám teď zda, ze je toho víc. Možná i tím jak se zdokonaluje lékařství, objevují se pak nové věci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3619
21.12.19 17:43
@Anonymní píše:
Otázka je jasná už z názvu. Proč si myslíte, že v posledních letech tolik přibývá dětí s různými diagnózami? Ano, část dětí budou mít vybehane dg., kdy to bude částečně „vina“ rodičů. Ale určitě to není 100% dětí. Z dětství si nepamatuji, že by někdo měl např. autismus, nebo mluvil v první třídě tak špatně, že by mu nikdo nerozuměl a pokud ano, tak skončil ve zvláštní škole (byly to děti z „nepodnetneho“ prostředí). Teď špatně mluví i jinak chytré děti, které jsou z rodin vysokoškolsky vzdělaných rodičů. Jen v mém okolí je takových dětí několik. Včetně mého syna, který má minimálně opožděný vývoj řeči (chvíli mi tvrdí to a chvíli ono).
Mají problemy s mluvením, vzdělávací problémy. Často mi přijde, že ani systém pořádně neví, co s nimi. Jsou to chytré děti, ale vzdělávání ve velkém kolektivu pro ně není. Speciální školy taky ne, protože na ně jsou moc chytre.

rek bych, ze to ma mozna dve vysvetleni ci spise tri vysvetleni,,

• prvni je, ze lapidusi, psychiatri, psychologove potrebuji dalsi pacienty, aby meli body od pojistoven,
  • druhe, skola, nez by neco resila, posle dite rovnou k nejakemu smanovi, podle nalady,
  • treti je uz v rodine, deti nemaji sourozence, vyrustaji izolovane, pouze se zaneprazdnenymi rodici, bez kamaradu, se kterymi by travili zbytkovy (vetsinu) volneho casu, chybi promichana spolecnost deti ruzneho veku, aby mohly deti prirozene „nasavat“ socialni a jine dovednosti, takze vyroste socialne a i treba reci ci myslenim nedostatecne vyvinuty clovek, nakonec se preklopi do roviny psychopata
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4018
21.12.19 17:48
@Teresa.p píše:
Syn ma vyvojovou dysfazii nebo PAS. bohuzel pravdepodobne z predcasneho porodu-34. tyden. co bychom dali za to, aby byl zdravy. platime soukromou logo skolku a 2 lrat tydne soukromou logopedku. ted hledame dalsiho psychologa a doufame, ze najdeme nejakeho vstricneho, ktery syna poradne vysetri a nevrzne
mu dg “mezi dverma”. nechceme syna nalepkovat.

To bude spíš VD. Mám dysfatičku z 29. týdne. Stále bojujem, ale pomalu se to lepší. Ale nestěžuju si, pár desítek let zpět by byla slepá a na vozíku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1444
21.12.19 17:49

Já myslím, že dřív se to tolik neřešilo, prostě byl dotyčný „divný“ nebo „samotář“, teď je autista kdejake dítě, na kterém by to člověk normálně nepoznal. Co se týká vad řeči, tak já jsem se jako malá vyhnula logopedii jen tak tak, manžel na logopedii chodil, stejně jako jeho starší brácha, který měl k tomu ještě asi 2 dys diagnózy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 17:51

@Pesimistaa treba u nás to jsou děti, které nejsou ve škole a projevuje se to prakticky od narození. Už do školky šly s diagnózou, protože to jinak nešlo. Mají sourozence a dobré rodinné zázemí. Mají rodiče učitele, zdravotníky…

@di.xi.nka01 jasně, dřív se to neřešilo a nebyly diagnózy, ale tolik špatně mluvících dětí nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama