Proč se liší podací pošta od skutečne adresy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kalatata
Stálice 67 příspěvků 23.04.19 21:39
Proč se liší podací pošta od skutečne adresy

Ahoj, mám dotaz už se mi několikrát stalo že se v případě doporučeného dopisu lišila podací pošta od skutečne adresy odesisaletele. Je to možné nebo je to chyba pošty při zadávání? Dík za odpověď

Reakce:
Jogrr
Závislačka 4784 příspěvků 23.04.19 21:46

Kdyz posilas dopis, posilas vzdy z te spadove posty, ktera patri ke Tvemu bydlisti?

Podaci posta je ta, odkud je dopis odeslan.
Adresa odesilatele je ta, kterou uvede na obalce/ma trvaly pobyt apod.

Bydlim v Praze a dopis poslu z Harrachova, protoze tam budu sluzebne. Podaci posta Harrachov.

Kalatata
Stálice 67 příspěvků 23.04.19 21:50

@Jogrr ne já myslím když dostanu doporuč že třeba firma nebo úřad sídlí v jednom městě a na oznámení je úplně jiná podací pošta než sídlí a nebo teda jestli jsem pochopila správně tak asi záleží spíš kde to někdo z firmy hodí na poštu :lol:

Peta02
Kecalka 436 příspěvků 23.04.19 21:55

No ale to je přeci stejná situace jako co popisuje Jogrr. Já třeba před rd pracovala ve velké firme, sídlo měla v Praze, ale oddělení které dělalo veškerý back office bylo úplně jinde a dopisy tedy chodili od jinud. :nevim:

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 11131 příspěvků 23.04.19 21:55
@Kalatata píše:
@Jogrr ne já myslím když dostanu doporuč že třeba firma nebo úřad sídlí v jednom městě a na oznámení je úplně jiná podací pošta než sídlí a nebo teda jestli jsem pochopila správně tak asi záleží spíš kde to někdo z firmy hodí na poštu :lol:

Sidlo firmy muze byt jine nez misto, kde firma skutecne funguje. Nemusi na te adrese sedet zamestnanci. To same firmy s vice pobockami.

Příspěvek upraven 23.04.19 v 22:17

Kalatata
Stálice 67 příspěvků 23.04.19 21:58

Ano již to chápu a děkuji za odpověď :kytka:

Ravy
Povídálka 38 příspěvků 23.04.19 22:00

Určitě je to možné. Firmy a úřady mají smlouvy v první řadě s poštou, která svou velikostí a počtem zaměstnanců dokáže odbavit veliký počet dopisů. Nebo je odváží na větší pošty. Nebo vyloženě myslíte papírek oznámení že vůbec dopis máte?

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 52487 příspěvků 23.04.19 22:05
@Kalatata píše:
@Jogrr ne já myslím když dostanu doporuč že třeba firma nebo úřad sídlí v jednom městě a na oznámení je úplně jiná podací pošta než sídlí a nebo teda jestli jsem pochopila správně tak asi záleží spíš kde to někdo z firmy hodí na poštu :lol:

tak bud tam maj pobočku nebo odesílání těch zásilek outsoursujou.

mado
Kelišová 5104 příspěvků 23.04.19 22:06

My jsme okresní město, nejbližší velký poštovní uzel je v Olomouci, asi 50 km od nás. Což znamená, že když pošleš dopis z našeho města do našeho města, tak jde přes tu Olomouc a má její razítko, protože tam všechnu tu poštu zpracovávají, třídí a zase ji vozí zpět do našeho města na depo.

tini
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 23.04.19 22:20

Vyuzivaji tiskove a obalkovaci sluzby jinde. A treba pohledy ze schranek v Kromerizi maji vzdy razitko Olomouc, coz taky nechapu, kdyz Kromeriz postu ma, ale je to vzdycky tak

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 11131 příspěvků 23.04.19 22:22
@mado píše:
My jsme okresní město, nejbližší velký poštovní uzel je v Olomouci, asi 50 km od nás. Což znamená, že když pošleš dopis z našeho města do našeho města, tak jde přes tu Olomouc a má její razítko, protože tam všechnu tu poštu zpracovávají, třídí a zase ji vozí zpět do našeho města na depo.

To mas sice pravdu, ale SPU ani tak neni podaci posta. Posta je uvedena bud na stitku, kde je uvedena cena zasilky + podaci posta ( tiskne hned pracovnik za prepazkou a nalepi ), nebo se dava kulate razitko tzv. denni razitko. Na nem je datum podani a nazev podaci posty.

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 23.04.19 23:45

@Kalatata Taky je mozny, že v miste firmy zadna mistni pobocka posty neni. Nebo je, ale v reálu je to tak malá pobočka, že spíš nefunguje než funguje a s větším množstvím zásilek se ti vyplatí dojet jinam.

Váš příspěvek
Reklama