Proč se mi koláč vždycky obrátí?

168
5.2.21 09:14

Proč se mi koláč vždycky obrátí?

Přeji hezký den, mám takový dotaz :lol:
Vždycky když peču koláč s ovocem tak je z toho v podstatě obrácený koláč :lol:
Dávám - jeden a půl hrnku polohrubé mouky, 2 vejce, hrnek mléka půl hrnku oleje, kypřící prášek a vanilkový cukr a hrnek cukr krupice. Potom třeba marmeládu nebo bílý jogurt. Tohle vše smíchám a dám na plech. Na to dám ovoce a na to drobenku.
Dopadne to tak že vlastně mužu ten pekáč vzít a otočit ho vzhůru nohama :lol: to ovoce mi propadne :lol: nevíte co dělám špatně? Chuťově je výborný. Ale prostě ovoce tam vidět není :lol: poradí mi někdo? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.2.21 09:20

Řídké těsto, těžké velké kusy ovoce? Tak dělej obrácený rovnou, je to moderní a vypadá to dobře. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
5.2.21 09:21

To bude nejspíš moc řídké těsto - máš tam málo mouky na hodně tekutých složek. zkus jiný recept.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
5.2.21 09:21
@Lily-of-the-valley píše: Řídké těsto, těžké velké kusy ovoce? Tak dělej obrácený rovnou, je to moderní a vypadá to dobře. :lol:
:D :D :D ale je divný když je drobenka dole :lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
5.2.21 09:23

Moc řídké těsto. A pokud to budou třeba meruňky, tak je na to těsto polož naplocho. Ale je to především tím těstem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
5.2.21 09:23

Taky si myslim, ze to je v ridkem teste, zkuste jiny recept a obalujete treba ovoce v cukru, nebo mouce, nez ho tam date?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
5.2.21 09:24

Mám stejny recept jen jsou tam 2 hrnky polohrubé mouky a už nedávám marmeládu ani jogurt a jde to bez problému

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21698
5.2.21 09:24

@Terte mas málo mouky, já dělám stejný recept, ale sou v něm 2 hrnky mouky a už tam nedávám žádný jogurt (když dam jogurt, tak už nedávám třeba to mliko s olejem). To těsto musí byt řídké no. A ovoce dávej na menší kousky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
5.2.21 09:26
@Terte píše:
Přeji hezký den, mám takový dotaz :lol:
Vždycky když peču koláč s ovocem tak je z toho v podstatě obrácený koláč :lol:
Dávám - jeden a půl hrnku polohrubé mouky, 2 vejce, hrnek mléka půl hrnku oleje, kypřící prášek a vanilkový cukr a hrnek cukr krupice. Potom třeba marmeládu nebo bílý jogurt. Tohle vše smíchám a dám na plech.Na to dám ovoce a na to drobenku.
Dopadne to tak že vlastně mužu ten pekáč vzít a otočit ho vzhůru nohama :lol: to ovoce mi propadne :lol: nevíte co dělám špatně? Chuťově je výborný. Ale prostě ovoce tam vidět není :lol: poradí mi někdo? :lol:

Zvýrazněný úsek mě dost zarazil. Tohle je v receptu? Přidat třeba marmeládu nebo jogurt a smíchat?
Určitě se má udělat těsto z ostatních surovin, nalit na plech a marmeládou nebo jogurtem jen potřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
5.2.21 09:32

Taky mám tenhle recept se dvěma hrnky mouky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
5.2.21 09:32

@levandule23 ten jogurt do těsta patří, je to jogurtové, krásně vláčné těsto. Ale o té marmeládě jsem ještě neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
5.2.21 09:35
@Aduš8 píše:
@levandule23 ten jogurt do těsta patří, je to jogurtové, krásně vláčné těsto. Ale o té marmeládě jsem ještě neslyšela.

Ono je to s marmeládou strašně dobrý 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
5.2.21 09:36
@Kriss Tina píše:
@Terte mas málo mouky, já dělám stejný recept, ale sou v něm 2 hrnky mouky a už tam nedávám žádný jogurt (když dam jogurt, tak už nedávám třeba to mliko s olejem). To těsto musí byt řídké no. A ovoce dávej na menší kousky.

Jo tak přidám mouku asi jí je fakt málo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
5.2.21 09:38

Jogurt se dá přidat do těsta, ale tím pádem musíš ubrat někde jinde aby nebylo moc řídké tj. Nedat například mléko

Dávám lžíci meruňkové marmelády do těsta na perník a je to mňamka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21323
5.2.21 09:40
@Lajinka1 píše:
Mám stejny recept jen jsou tam 2 hrnky polohrubé mouky a už nedávám marmeládu ani jogurt a jde to bez problému

Presne tak, delam tenhle litý už léta a nic nepropadá, je tam málo mouky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat