Proč se mi připéká maso v papiňáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sediza
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 18.11.18 12:01
Proč se mi připéká maso v papiňáku?

Prosím o radu zkušenější ženy. Už několikrát jsem se odhodlala dělat maso v tlakovém hrnci. Párkrát se mi to povedlo - dělala jsem perkelt. Ale dneska - opět, celé hovězí se během 10 minut připeklo na uhel. Smrad po celém bytě. Dávám dost vody, aby maso ve vodě plavalo-dělala jsem hovězí na cibulce s paprikou (koření) a jablečným moštem s jablky + jsem dala protlak a konzervu loupaných rajčat. Nejdříve jsem samozřejmě opekla na oleji + másle půl na půl cibulku - pak přidala maso, aby se zatáhlo. Zaprášila moukou, dala koření-papriku a přidala zbytek ingrediencí. Stupeň vaření na 13 z 19ti - na začátku, než začne unikat pára. Pak jsem chtěla ztlumit - hned po unikání - bohužel už bylo maso připečené. Achjo. Prosím o radu…co dělám špatně??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Veru1987
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 18.11.18 12:04

Já bych tipla že jestli tam máš dost vody nebo vadné těsnění papiňáku, napadlo mě, že špatně těsní.

sediza
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 18.11.18 12:05

@Veru1987 Celé to plavalo ve vodě a dole stejně připáleno - hlavně cibule..

aiwwa
Neúnavná pisatelka 18539 příspěvků 18.11.18 12:09

to dělá ta mouka, nikdy nedávám do papiňáku mouku

ivašot.
Kelišová 6740 příspěvků 18.11.18 12:09

@sediza Asi máš to dno moc rozpálené a jak zavřeš hrnec a přestaneš míchat, tak se to prostě od toho dna pálí i když je to dost podlité. Nic jiného mě nenapadá.

jessikka
Extra třída :D 10828 příspěvků 18.11.18 12:19

Případně nekvalitní papinák, má moc tenké dno. Co máš za značku?

@aiwwa Díky za připomínku, výjimečně se mi to taky připálí a asi to fakt bude tou moukou.

renduli
Závislačka 3056 příspěvků 18.11.18 12:21

Podle mě to je to moukou. Plus ta omáčka z jablek, rajčat a protlaku. To se prostě připálí a „stáhne“ s sebou to maso.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 18539 příspěvků 18.11.18 12:24

já když výjimečně zahušťuju moukou v klasickém hrnci, tak od toho okamžiku musím míchat. takže skoro jistě za to může mouka, zahustila bych až nakonec po odklopení

Markéta80
Hvězda diskuse 40476 příspěvků 18.11.18 12:32

mouku rozhodně nedávat takhle v začátku, ta se připálí hned :? . Zahustit až před koncem v otevřeném hrnci ;)

Indiansummer
Kecalka 276 příspěvků 18.11.18 12:33

Je to moukou. Taky se mi to jednou stalo. Zahustuj az po otevreni hrnce.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 18.11.18 12:34

To jsem nikdy neslysela, ze by se neco v papinaku pripalilo :think: pokud se tedy nevyvari voda. Ja tedy nikdy nedavala predem, na zacatku vareni, mouku, vzdy zahustuji az nakonec, az je to uvarene, zahustim jiskou. Jestli to bylo fakt huste, jako hotova omacka, tak se to asi v tom papinaku mohlo pripalit. :think:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1929 příspěvků 18.11.18 12:36

V papiňáku se má dělat čistě maso ve vodě, max koření, já teda zahušťuju až na konci vaření 8o osmažím cibulku, hodím maso, zaliju vodou a zavřu… :nevim:

neila
Extra třída :D 10808 příspěvků 18.11.18 12:39

@sediza to bude kvůli mouce. Nikdy nedávej do papiňáku mouku, ani trošku. Zahušťuje se na konci a poradila bych spíš strouhanou bramboru než mouku ;)

aiwwa
Neúnavná pisatelka 18539 příspěvků 18.11.18 12:43
@neila píše:
@sediza to bude kvůli mouce. Nikdy nedávej do papiňáku mouku, ani trošku. Zahušťuje se na konci a poradila bych spíš strouhanou bramboru než mouku ;)

taky dávám strouhanou bramboru, např. v guláši je to výborné. Ale tedy musí se to hned od začátku míchat, to se připaluje velmi dobře…a dík za tuhle diskuzi, dostala jsem chuť na guláš. :mrgreen:

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 18.11.18 12:47

Mouku az kdyz uz mas hotovo, pak jen provarit. Mouka se pripece.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >