Proč se mi zdá, že tady otěhotněla s HA každá druhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Judy21L
Stálice 86 příspěvků 30.06.19 20:49
Proč se mi zdá že tady otěhotněla s HA každá druhá?

Jsem tu celkem nová ale jednoho se nedalo nevšimnout a to četnosti selhání HA, jakoby kolik je pearluv index 0,3 nějak 1-3 otěhotnění na 1000 žen? Jako nevím kolik je tu uživatelek ale přeci jenom všechny neberou HA, a vždycky se říkalo že otěhotnění s kondomem je pravděpodobnější ale moc žen tady nepíše že otěhotněly přes kondom, jako chápu že třeba tolik žen ho zde nepoužívá např v manželství z dlouhodobého hlediska ale stejně tak se chci zeptat otěhotněly jste s HA a můžete s čistým svědomím říct že jste nezapomněly ani jednu pilulku, neměly zažívací potíže, neměly antbiotika nebo nepily něco z třezalky?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Marlovee
Kecalka 280 příspěvků 30.06.19 20:53

@Judy21L Taky to „otěhotnění přes hormonální antikoncepci“ beru s rezervou, ale jak to je doopravdy těžko zjistíme :D

Uživatel je onlineAlušáček
Závislačka 3814 příspěvků 30.06.19 20:57

@Judy21L Je to jen výmluva jak ospravedlnit nevhodné otěhotnění, podle mě ve skutečnosti ty dotyčné žádnou HA nebraly.

PaníBovaryová
Závislačka 4933 příspěvků 30.06.19 20:57

Já už vynechala i 3 pilulky po sobě a neotěhotněla jsem, zvracela jsem, měla průjem, brala jsem širokospektrální atb. Vysadila jsem HA a otěhotněla jsem hned. První syn - 2 cykly, druhý syn - okamžitě.
Já tomu nemůžu uvěřit. Vezměte si, že pravděpodobnost otěhotnění je… 25% do 30 let?? tak nějak. A to nic neberete. Tak otěhotnět s HA je pro mě celkem nemožné, až zázrak.

lachtanice86
Echt Kelišová 8317 příspěvků 30.06.19 20:58

@Judy21L nevěřím že tolik jich otěhotnelo při správném užívání

Lalelale
Závislačka 4977 příspěvků 30.06.19 20:58

Tak vzhledem k tomu, že půlka uživatelek přísahajících, že otěhotněly přes ha, zada o finanční pomoc, si o tom myslím svoje.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30747 příspěvků 30.06.19 21:00
@Lalelale píše:
Tak vzhledem k tomu, že půlka uživatelek přísahajících, že otěhotněly přes ha, zada o finanční pomoc, si o tom myslím svoje.

neumí si přečíst příbalový leták a pak se diví.

Knihomyš
Extra třída :D 10700 příspěvků 30.06.19 21:03
  1. ta, která otěhotněla přes HA, se o tom zmíní. Ženy, které přes HA neotěhotní, o tom nemají potřebu zakládat diskuse (a pokud už o tom někde budou psát, je to ta méně dramatická varianta, takže to tak neutkví).
  2. Pearl index počítá s tím, že žena bere AK dokonale - pravidelně, nezapomíná, počítá se snížení účinnosti v kombinaci s jinými léky (tuším ATB? už to dlouho neberu), s průjmy, nevolností… ale halt jsme jen lidi, zapomenem, nedocvakne nám a už je to jinak.

A pokud se v člověku začne prát (byť třeba podvědomá a nepřiznaná) touha po dítěti s chráněním se, je to vůbec v háji.

Edit: doplňuji, že jsem přes HAK neotěhotněla :) Ale vzhledem k lidskému faktoru ho nepovažuji za extrémně spolehlivou metodu. Osobně mě ve finále drtilo vědomí, že do sebe rvu prášky, abych byla neplodná, když souložím s chlapem, se kterým chci žít jako rodina, takže i pro nějaké „záhadné výpadky“ bych měla pochopení.

Příspěvek upraven 30.06.19 v 21:07

Ravedd
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 30.06.19 21:03

@Judy21L já neotehotnela s HA ale s tělískem. Jako stát se to asi může ale to je spíš výjimečný že je to fakt selhání ha, častěji je to selhání lidskýho faktoru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 21:03

Taky nevěřím že je jich tolik, nicméně já otěhotněla jistojistě přes HA. S manželem jsme spolu deset let, druhé dítě jsme chtěli později a tak jsem brala prášky. Jasně, občas místo v 7 večer jsem tabletku vzala až třeba v osm…ale jinak vše jak má být. Ani antibiotika, ani zvracení ani nemoc…a prostě se druhé dítě zadařilo. Pro nás to samozřejmě nebyla žádná hrůza, druhé sme chtěli a jen holt přišlo dřív. Ale stopro to bylo přes HA. ( Po prvním porodu jsme ji brala 4 roky…stejná značka, stejne užívání a po 4 letech selhání) ale jsme rádi za druhou holčičku ;) :srdce: to je jasné

smurfka
Vesmírná mluvilka 31253 příspěvků 30.06.19 21:05

Protože to neumí brát spr5avne…to neni jen o zobání jako tic tac. Musí se to užívat správně, což polovina nedělá, protože proč by proboha četly příbalový leták, to je pruda…a pak horekuji nad osudem.. :roll: :lol:

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9301 příspěvků 30.06.19 21:05

To víš, je jednodušší napsat - selhala antikoncepce než jsem úplně blbá a půl měsíce jsem to nebrala nebo chtěla jsem si pojistit chlapa mimískem.

PaníBovaryová
Závislačka 4933 příspěvků 30.06.19 21:07
@Anonymní píše:
Taky nevěřím že je jich tolik, nicméně já otěhotněla jistojistě přes HA. S manželem jsme spolu deset let, druhé dítě jsme chtěli později a tak jsem brala prášky. Jasně, občas místo v 7 večer jsem tabletku vzala až třeba v osm…ale jinak vše jak má být. Ani antibiotika, ani zvracení ani nemoc…a prostě se druhé dítě zadařilo. Pro nás to samozřejmě nebyla žádná hrůza, druhé sme chtěli a jen holt přišlo dřív. Ale stopro to bylo přes HA. ( Po prvním porodu jsme ji brala 4 roky…stejná značka, stejne užívání a po 4 letech selhání) ale jsme rádi za druhou holčičku ;) :srdce: to je jasné

a nebyl nějaký zdravotní problém nebo riziko? Protože v mém příbalovém letáku bývalo naspané, že pokud jsem otěhotněla během braní prášků nebo mám podezření, že jsem těhotná, mám ihned kontaktovat lékaře a přestat to užívat.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31253 příspěvků 30.06.19 21:08
@Ravedd píše:
@Judy21L já neotehotnela s HA ale s tělískem. Jako stát se to asi může ale to je spíš výjimečný že je to fakt selhání ha, častěji je to selhání lidskýho faktoru

Tělísko je něco jiného, to si nemůžeš kontrolovat sama, že je vše oka. Není to ve tvé moci,…ha ano

Judy21L
Stálice 86 příspěvků 30.06.19 21:08

@smurfka ja už znám třeba ten pribalak nazpaměť a když mi dr předepíše nějaké jiné prášky tak si to také důkladně čtu jestli ti to třeba i tu účinnost HA nesnižuje a vždy o tom informuji dr takže

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama