Proč se někomu bere za zlé to, že nechce děti?

Anonymní
6.3.21 12:57

Proč se někomu bere za zlé to že nechce děti?

Tak nějak jsem si myslel že ta doba už je pryč 🙂 ale jak vidím tak ne. Proč někoho tak strašně štve že někdo nechce děti? 😃 Nedávno jsem viděl na yt video kde paní mluvila o tom proč nechce děti a nestačil jsem se divit jak jsem viděl ty komentáře od těch lidí 😃 Co se týče rodiny… Řeknete že nechcete děti a každý chce znát důvod 😃 Já se taky nikoho neptám proč je chce 🙂 A já bych ten důvod i rád řekl… Ale na co když mě ten člověk pak začne přemlouvat? 😃 Na jednu stranu chápu že moje rodina z toho bude nejspíš zklamaná. Ale na druhou… Já tu přece nejsem od toho abych naplňoval něčí očekávání 🙂 I já sám se naučil od lidí neočekávat. Člověk se díky tomu vyhne zklamání. To je vážně pro někoho tak těžké pochopit že chci prostě žít jinak? 😃 Mám prostě ve svém životě jiné priority 🙂 Neustále poslouchám že děti jsou radost. Podle mě jsou děti starost a nervy. Za ty roky už vím že tlaku okolí nepodlehnu 😇 Jen mi prostě hlava nebere proč někoho štve že někdo nechce děti 😅

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5582
6.3.21 13:01

Většina lidí nemá ráda ty, kteří se nějak liší od průměru. Menšině je to jedno a žijí si po svém. Přípoj se k nim. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8186
6.3.21 13:02

Me to nestve. Ja jsem rada. Vic zbyde pro me deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
6.3.21 13:03

Ja nevim, proc lidi stale stouraji do zivotu druhych. Chapu rodice, ze touzi po vnoucatech… i kdyz v mnoha pripadech o ne pak ani nejevi zajem :nevim: Kdo deti chce, at si je poridi. Kdo nechce, at je nema.
Spise nechapu ty, kteri trou bidu s nouzi, ale maji 4-5 deti :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5543
6.3.21 13:04

Předpokládám, že jsi muž. Doufám, že máš koule na to, oznámit tuto skutečnost každé partnerce hned na začátku vztahu, že děti nikdy nechceš. Abys nemarnil čas jiných :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53172
6.3.21 13:08

Vcera tady jedna slecna zalozila stejnou diskusi. Oslov ji. To by byl idealni par, kdyz se dva sejdou, maji stejny nazor, ze rodinu nechteji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
6.3.21 13:10

Mě to nestve, je mi jedno jak si kdo žije, znám lidi kteří děti nemají dobrovolně, nic špatného na tom nevidím.. Pro mě jsou děti smysl života, ale občas se o divím proc některý lidi děti mají, když se pak o ně neumí postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
6.3.21 13:10

Tak ono to lidi zas tolik neštve, jen je pořád dost lidí, co rádi okomentují úplně všechno a klidně pěkně nenávistně.
V rodině to chápu, tam je normální komunikovat snad i o tom, proč děti nechci a ani není špatné se snažit dotyčného přesvědčit o výhodách, proč ty děti mít. Když jsou všichni normální, tak brzy pochopí, že máš svoje důvody a dál to rozebírat nechceš.
Ono hodně mých kamarádek třeba myslelo, že děti nikdy a pak v 35 je to chytlo a bláznily, že musí mít dítě. Takže se není čemu divit, že ti někteří až tak nevěří, že je o trvalé rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
6.3.21 13:12

Asi proto, že když má někdo děti, tak prostě jen nechápe, jak někdo může chtít žít bez nich. Větší láska než k svému díteti není. I když tě samozřejmě dokážou vytočit do bezvědomí :mrgreen:

Podle mě to není vyčítka, že někdo nechce mít děti, spíš je to nepochopení nebo údiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3704
6.3.21 13:18
@Anonymní píše:
Tak nějak jsem si myslel že ta doba už je pryč 🙂 ale jak vidím tak ne. Proč někoho tak strašně štve že někdo nechce děti? 😃 Nedávno jsem viděl na yt video kde paní mluvila o tom proč nechce děti a nestačil jsem se divit jak jsem viděl ty komentáře od těch lidí 😃 Co se týče rodiny… Řeknete že nechcete děti a každý chce znát důvod 😃 Já se taky nikoho neptám proč je chce 🙂 A já bych ten důvod i rád řekl… Ale na co když mě ten člověk pak začne přemlouvat? 😃 Na jednu stranu chápu že moje rodina z toho bude nejspíš zklamaná. Ale na druhou… Já tu přece nejsem od toho abych naplňoval něčí očekávání 🙂 I já sám se naučil od lidí neočekávat. Člověk se díky tomu vyhne zklamání. To je vážně pro někoho tak těžké pochopit že chci prostě žít jinak? 😃 Mám prostě ve svém životě jiné priority 🙂 Neustále poslouchám že děti jsou radost. Podle mě jsou děti starost a nervy. Za ty roky už vím že tlaku okolí nepodlehnu 😇 Jen mi prostě hlava nebere proč někoho štve že někdo nechce děti 😅

Mě to neštve, já to respektuji. Sice to jako vícenásobná matka nechápu, ale o to se ani nesnažím. Respektuji možnost volby každého z nás. Vím, že chlapa, který by děti nechtěl, bych nechtěla. Ale taky bych ocenila upřímnost hned při seznamování.

Na druhou stranu zastávám názor, že nutit se do dětí jen proto, že se to očekává, je taky špatně. A to pro obě strany. Dítě, které má rodiče, který ho nechtěl, to vycítí a je to chudák. Stejně tak pak trpí ivten rodič a následně vlastně všichni.

Takže za mě, každého věc, ale já to mám nadtaveno jinak, ale neodsuzuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3717
6.3.21 13:19

Já zase nechápu, proč nekdo s takovým postojem leze na web pro maminy, aby se o ta svoje moudra podělil, jeden den v mužském, druhý den v ženském nicku. Co čekáš :nevim: poplácání po rameni? Plác, plác

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
6.3.21 13:25

Taky to nechápu. Každého věc. Kdyby se každý staral o sebe a svůj život, hned by na tom světě bylo lépe.
Nic bych si z toho nedělala. Já mám jedno a taky se mě pořád někdo ptá, kdy budu mít druhé a já odpovídám s úsměvem, že mám ještě čas- Je mi 30 a vůbec nevím jestli do toho chci jít znova.
Jsem ráda, že už mám větší dítě a kamarádka má teď 1,5 roční dceru a vůbec jí to nezávidím :lol:
Hlavně když si vzpomenu na svůj porod, tak něco takového už nikdy nechci zažít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7870
6.3.21 13:26

Mně 😁je😁to😁 zcela 😁jedno😇.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4830
6.3.21 13:30

Každého věc. Ať si každý dělá co chce.
Jen když jsem to viděla u mamky kamarádek nebo kolegyň. To bylo děti ne ne ne atd. A když už děti nemohou mít, stárnou atd., tak spustí, jak je mrzí, že nemají dítě atd. A pořád o tom mluví.
Takže pak i chápu, že když někdo přijde s tím, že děti ne ne ne, že nad tím okolí prohodí nějaké připomínky. Jelikož pak ženám padne 38 a mají potřebu hnízdit. Chlapům po 45 dojde, že by tu chtěli nechat něco ze sebe. :mrgreen:
Neříkám že to tak mají všichni. Ale velká část to tak doopravdy má. A pak ty lidi jsou i hnusný na své okolí atd. :nevim:
Takže mě když někdo řekne, že nechce děti atd., tak jen řeknu, že si o tom promluvíme za 10 a více let. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 13:36

Mě je jedno, jak to má druhý nastavené. Ale vadí mi, že když už se pro něco takového rozhodnou, tak mají tendence o tom pořád mluvit nebo zakládat diskuze. Taky jsem nezakládala diskuzi, když jsem chtěla dítě. Ostatně, co takový člověk může dělat na webu emimino? Dokud jsem neměla děti, tak jsem ani nevěděla, že nějaké emimino je, užívala jsem jiné platformy. Myslím, že větší humbuk kolem toho dělá ten, kdo děti nechce. Jestli přemlouvá rodina, tak tam to chápu…chtějí vnoučata. Mám pocit, že si ten, kdo nechce děti, musí své přesvědčení neustále potvrzovat. A byla bych opatrná… říct teď děti nechci je něco jiného, než říct nikdy nechci děti. Člověk neví co přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat