Proč se rozpadají dlouhodobé vztahy (10 let a více)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Karl93
Povídálka 29 příspěvků 02.09.18 21:34
Proč se rozpadají dlouhodobé vztahy (10 let a více)?

Proč si myslíte, že se rozpadne většina dlouhodobých vztahů? Proč spolu lidé nedokáží vydržet?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 02.09.18 21:36

Asi proto, že nechtějí

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 02.09.18 21:44

Protože jsou věci, který létama začnou lézt víc a víc na nervy a co dřív vlastně nevadilo, najednou začne vadit tak, že by se člověk zbláznil.
Taky že často jeden (nebo i oba) z partnerů zpohodlní a přestane druhému dávat najevo, že ho má rád, protože má pocit, že už to není potřeba. A najednou si ten druhej připadá jen jako součást domácnosti, ať už jako kasička a opravář (u chlapa) nebo jako domácí spotřebič a služebná (u ženských).
Začnou koukat, kde jinde je tráva zelenější a už se to hrne do průšvihu… :think:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 02.09.18 21:45

Podle mě je to tím, že vztah se nevyvíjí a zanikne. Nuda a stereotyp…Partneři by měli mít něco společné, co je stmeluje, aby se navzajem neodcizili. A nemusí to být děti, práce, cestování, koníčky…

Malaga
Generální žvanilka 24855 příspěvků 02.09.18 21:46
@Karl93 píše:
Proč si myslíte, že se rozpadne většina dlouhodobých vztahů? Proč spolu lidé nedokáží vydržet?

protože přece každý má právo na to žít si po svém, protože není až tak nereálné se osamostatnit(z e­konomických důvodů), protože dneska se věci neopravují, ale vyhazují .....

venulka1
Kecalka 276 příspěvků 02.09.18 21:48

Zalezi jak ziji jestli maji deti atd..moje znama je s timtim svym 11let bydli u jeho rodicu v detskem pokoji celou tu dobu on od nich nechce ze barak je jeho a rodice stary..deti zatim nemaji on uz by možná v 35 chtel ona nechce chce cestovat bavit se ze mozna ke 40..nejsou manzele ani to neplanuji..mimo cestovani stoji na mrtvém bode kam tohle dal povede nevim…a nebo jiny kteri si pořídili deti hned z kraje te uz je maji velky a ziji jako bezdetni a jsou spokojeni..ale pak mas ty co maji deti dyl a jsoh ted maly a hold treba nezvladaji ten zaprah v tomhle vazne tezko rict jak to kdo ma nebo nema

bublinek
Kelišová 5189 příspěvků 02.09.18 21:49

Kamarádka odešla od manžela asi po 20 letech.
Její vysvětlení - on se změnil.

My jsme s chlapem zatím 11 let, přijde mi, že jsme stejní.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 02.09.18 21:54

Protoze je snazsi sbalit se a odejit, nez bojovat se stereotypem. Protoze je prece tak krasne citit motylky v brise a uzivat si poznavani noveho, doma uz je všechno okoukane a porad stejne.

(jsem s manzelem 17 let, ale priznavam, ze nekdy je to hodne narocne. Ale porad jsme nejdele fungujici vztah v nasem okoli.)

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 02.09.18 21:54
@Karl93 píše:

Nevím. Vydržela jsem to s jedním 16 let. A snad ještě aspoň 20 vydržím…

mrav
Neúnavná pisatelka 19545 příspěvků 02.09.18 21:57

Nám se rozpadl vztah, protože moje žena tragicky zahynula…

růžový achát
Kelišová 5062 příspěvků 02.09.18 22:02

Je to občas o nervy a život. Opravdu to není jednoduché. Občas se u nás doma sejdou dva unavení lidé a jen tak blbě vejráme… v nejlepším případě. .. v tom horším se přetlačují nesmyslně naše ega, většinou jsem to já, která ustupuje a snaží se vnést do sporu smír… energeticky mne to vysává…manžel je cholerickej mezek.. pokaždé když ho čapne rapl se snažím ho ignorovat ( jinak bych mu mohla i fyzicky ublížit :P ). Doba je drsná na podněty, my jsme přehlceni, to co nám bylo přirozené se od nás vzdaluje, systém se hroutí a civilizace s ním…jak říka Pjer La Šéz.. jednotlivec přežije ;) Každopádně chlapa zatím do oběhu posílat nebudu, radši si ho nechám, je moc rozmazlenej a jako singl by přežil max. týden :roll:

růžový achát
Kelišová 5062 příspěvků 02.09.18 22:04

@mrav :hug: my víme, ale to je něco úplně jiného… :hug:

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 72141 příspěvků 02.09.18 22:05
@mrav píše:
Nám se rozpadl vztah, protože moje žena tragicky zahynula…

To se vám se nerozpadl vztah,to tragicky zasáhl osud. :kytka:

dedrichov
Závislačka 2972 příspěvků 02.09.18 22:11
Přemýšlím nad tím, zda máš možnost si s někým povyprávět. Asi nikdo moc neví, co v takové situaci říci :kytka:
@mrav píše:
macoxx
Kecalka 148 příspěvků 02.09.18 22:13

Mě by zajímalo kolik těch vztahů začalo tou pověstnou jiskrou alias poblouzněním,bez kterého není jak tady čtu vztah možný. Jiskra zhasne a zůstane prd :mrgreen: Škoda že to nejde nějak zjistit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >