Proč se takhle chová - co je to vlastně za vztah?

evellyne
25.1.16 18:51

Proč se takhle chová - co je to vlastně za vztah?

Ahoj, holky, dívky, ženy, prosím vás o radu, názor na jakýsi můj nový „vztah“- záměrně si tomu nedovolím říkat chození.
Scházíme se spolu necelé tři měsíce, vzhledem k pracovní vytíženosti obou naše setkávání mělo frekvenci 1× týdně, teď poslední dobou se to však zlepšilo. Spát jsme spolu začali až teď, je to fajn a myslím, že vyhlídka na zlepšení je dost nadějná :o)
Tohle všechno zní vcelku normálně, takže se asi ptáte, co řeším. K jádru pudla - vždycky jsem byla s klukama, kteří měli tak trochu sklony vlastnit mou duši a volný čas. Osobně jsem dost volnomyšlenkářská a po posledním rozchodu jsem si uvědomila, že tohle je fakt cesta do pekel a že potřebuji opak. Ten opak se našel, ale po předchozích zkušenostech najednou nevím jestli je to opravdu to ono.
Aneb, implementuji to na tuto konkrétní situaci. On je vlastně bohém, i když ne typický (podotýkám, že nehledám kluka za účelem založení rodiny, ale aby mi s ním bylo dobře). Každé to setkání je fajn, máme se o čem bavit, strašně mi jako chlap voní. Teď přijdou ta ALE, která mi jsou zvláštní. Zatím nikdy nic konkrétního nevyprávěl o své minulosti, co se týče bývalých vztahů a ani ho to nezajímá u mně. Zároveň nevím, co dělá v době, kdy se nevidíme, občas něco naznačí, ale není konkrétní - ale mně se také nevyptává. Nikdy se na konci setkání nedomluvíme na další, to je pak vždycky operativně přes SMS, takže já jsem po každém rande smutná než cokoli jiného. Co se týče těch SMS, tak skoro nikdy v nich nestojí zmínka o tom, jak se mám, vždy je to hlavně o upřesnění setkání…-někdy je schopný se i třebas 3 dny neozvat vůbec.
Jasně, zde vyplývá jasná rada vyříkat si to. Jenže - bude to znít divně, ale ono to tak nějak nejde. Na něm je znát, že fakt bere věci, jak jsou a je to takový klid, že mi prostě připravená slova naprosto zmizí z úst. Naposledy jsem se zmohla akorát na otázku, co tohle všechno vlastně znamená a on to pochopil trochu jinak, než jsem to myslela (něco ve smyslu, jestli hledal vážný vztah nebo co vlastně. Odpověděl mi, že mu nejde jen o postel, že to nemá ani ve zvyku se takhle s někým jen tak scházet, že je mu se mnou dobře a že je se mnou rád…a já už neměla sílu cokoli dál pitvat.
Holky, co tohle všechno vlastně znamená? Máte s někým podobným zkušenost? Jak se k tomu stavět? Mám to nechat plynout nebo něco udělat nebo zdrhat? Mám strašný strach, abych nakonec třebas nebyla jen přestupní stanice. Já nechci nic hrotit, jelikož ho nechci vyplašit, dokonce mi i ten jeho klid vyhovuje, ale ještě jsem tohle nikdy nezažila a nevím, jestli je tenhle vývoj dobrý. Ač cítím, že k němu už cítím asi až moc, kdyby se mě někdo i teď zeptal, jestli mám chlapa, nevím, co bych tvrdila, jelikož nechytám realitu. Nejsem skoro žárlivá, vlastně mi vyhovuje když si partner žije svým životem, ale také zároveň nějak se mnou, mám přehled, co dělá a tak…snad chápete.
Děkuji za jakýkoli názor!

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

evellyne
25.1.16 18:54

Pardon, že je to tu dvakrát, to nebyl záměr.

• Citovat
  • Upravit
13291
25.1.16 19:06

A tak najdi odvahu a zkus se ho zeptat, jak se mel, co delal? Muzes mu treba nejdriv povypravet ty, co hezkyho nebo zajimavyho jsi zazila a pak se zeptat. Ze nevypravi a nedomlouva se napriste, treba te taky nechce vyplasit a chova se tak jako ty.Je to u Vas takovy krehky, tak to asi nechce zkazit.Zkus treba natuknout, jestli mu ty rande vyhovuji resit az pres sms nebo jestli by byl radsi se domluvit hned, pokud to tobe tak vyhovuje vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
25.1.16 19:11

@evellyne asi bych vážně sebrala veskerou odvahu a zeptala se ho s tim, ze te to jen zajima, ze se te nedavno kamaradka ptala, jestli mas pritele a tys nevedela co odpovedet.. :)

Příspěvek upraven 25.01.16 v 19:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639
25.1.16 19:15

Nie si k sebe príliš úprimná, keby ti taký voľný vzťah vyhovoval nebola by si smutná. Najprv si poriadne a úprimne zrovnaj v hlave čo presne chceš, pretože toto je fakt zmätok, na tom sa nič solídne vybudovať nedá. A celkovo k chovaniu tvojho proťajšku: mala som skúsenosť navlas podobnú tej tvojej, bol ženatý a klamal mi. To ale neznamená nič, len hovorím ako to bolo u mňa, tiež nijaké dohody, schôdzky podľa jeho potreby a pod. Veď musel tajiť pred ženou, že áno. Prajem ti, aby to nebol tvoj prípad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
25.1.16 19:15

Tak nevím, ale podle popisu mi to přijde spíš jako vztah milenecký, než milostný. Rád si s tebou užije hezké chvilky, ale jinak ho vlastně nezajímáš, protože tě nemiluje. Ale třeba se pletu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
25.1.16 19:19

Nasla jsi samu sebe. To, co jsi chtela. Ted si muzes porovnat, jak se citil tvuj ex, o kterem pises, ze te „svazoval, narokoval“. Tenhle to nedela vubec.
Mozna nechces ani jeden extrem, ale zdravy stred. Tenhle vztah ti ukazuje ne/vyhody volnomyslenkarskeho vztahu. Ne/vyhody svazujiciho znas. Je na tobe, abys posoudila a vybrala si, co opravdu chces. Mas moznost volby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.16 19:32

Zakladatelko-taky nevím co bych si myslela a zároveň se připojuji k tématu-taky nevím co dělat…zažívám něco hodně podobného :think: :nevim:
Taky nevím co s tím.
Také mám nového chlapa.
Málo píše sms, nezeptá se třeba jen tak"jak ses měla"?Myslim v těch sms. Už jsem mu to říkala i osobně a on mi řekl, že prostě na to vypisování sms moc není.
Ale že o mě zájem má.
Seznámili jsme se přes seznamku. Říká že by si moc přál rodinu a že by si tu rodinu moc přál i se mnou…staví domeček-zatim na začátku a má na to „lidi“ takže ne že on staví jako fyzicky, ale prostě tím žije.
A co mě dost vadí, že skoro každý víkend něco má-jezdí za rodičema prý-jenže to je 400km..zdá se mi divný že by se mu každý víkend chtělo. Vždy prý buď„že se mamce rozbil telefon“, podruhé" že se rozbila tv".Zdá se mi to podezřelý. Ale jako říkal že má moc rád svoje rodiče a myslí na to že taky ne vždy budou…ale zase pokud chce mít rodinu tak by měl něco pro to dělat co myslíte?
Když jsme spolu tak se chová ale krásně..neřekla bycdh že něco hraje… :nevim:.Taky to vůbec nechápu. A trochu mi to přijde, že buď někoho má(ale to zase by mě nezval k sobě-to když jsme se domlouvali, že bysme třeba mohli být o víkendu spolu),anebo je fakt mamánek závislej na rodičích :?.Ani jedno mi nepřijde moc dobrý.
Jenže když jsme spolu přijde mi fakt jako někdo jinej…pozornej, empatickej…chemie čiší, moc si rozumíme, voní mi..nevím co s tím a taky mě to trápí. Zatím jsme spolu nespali. Ale možná je jen pomalej-hodně pomalej. Taky mi řek že už neměl dlouho vztah :think: :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
527
25.1.16 19:39

@Kattynka000
To bych asi nedělala, aby se nezalekl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
25.1.16 19:57

Je mi to lito, ale budu uprimna, ten chlap o tebe nestoji, kdyby jo, byl by s tebou kazdou volnou chvilku jakou by mel, neni zamilovany a kdyz ho budes uhanet, tak ani nikdy nebude, radim vykaslat se na nej nez v tom budes az po usi, je to strasne tezky, ale jak se rika sejde z oci, sejde z mysli…ja mám s timhle hodne velkou zkusenost jak svoji, tak kamaradek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.16 20:10

@Elena1111 když ho uhánět nebude tak se třeba chytne :think: :nevim:?Je to možný?

• Nahlásit
  • Citovat
39
25.1.16 20:19

No může to zkusit, jestli na to bude mit nervy. Ja už bych na to nervy neměla, chlapům je potřeba ukázat, že máme nějaké svoje koníčky a že nejsou na prvním místě, aspoň tedy na začátcích vztahu, zamilova se může jen díky výjimečnosti ženy, tedy důležité je chování a zájmy a také vzhled, ale ten hraje větší roli v mladším věku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.16 20:33

Popis jeho chování mi dost připomíná „vztahy“ mého přítele, které měl přede mnou a o kterých mi sám povídal. Můj partner taky hledal vážný vztah, ale než našel „tu pravou“ (t. j mě :mrgreen: ), tak to chvíli trvalo. S těmi holkami randil, měl s nimi sex, povídali si…ale to je tak všechno. Nevzal je nikdy k sobě domů, neseznámil je s kamarády, příbuznými, nic o něm nevěděli z jeho soukromí, taky se viděli jen zřídka. Z důvodu efektivity hledání jich měl pochopitelně rozdělaných několik najednou (v jednu chvíli prý i 7!! :roll: )A se všemi spal - každou na jeden den. :mrgreen: Nebyly to holky jenom na sex, doufal, že se z toho vyvine něco víc, ale bohužel…Většinou ho omrzeli tak do těch 2 - 3 měsíců. Až se zamiluje, bude to jiný: mně můj přítel hned po týdnu známosti přivedl k sobě domů, za měsíc mě seznámil se svou rodinou, za tři měsíce jsme spolu začali bydlet. Už od začátku jsem se ho ptala na cokoliv a neměl problém mi odpovědět. Takhle to vypadá mezi lidmi, kteří se do sebe zamilují. Neříkám, že vám to nevyjde, ale na nějakou velkou spalující lásku to nevidím. :?

• Nahlásit
  • Citovat
39
25.1.16 20:44

Můj přítel měl taky volný vztah předtím než mě potkal, než jsme spolu začali chodit, tak jsme se párkrát viděli jako kamarádi a ja jsem se před ním několikrát zmínila, že už žádný volný vztah nechci, buď budu mi přítele nebo budu sama, pak jsem se dozvěděla, že svůj volný vztah ukončil a tak jsem mu dala nabídku, že může být můj přítel nebo budem kamaradi, no samozřejmě si vybral partnerský vztah :-) od té doby jsme spolu a letos svatba :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12042
25.1.16 20:58
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie