Proč se v těhotenství nesmí sprej do nosu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2.12.21 16:57

Proč se v těhotenství nesmí sprej do nosu?

Ahoj, ví zde někdo proč se v těhotenství nesmí sprej do nosu? Vím, že se všude uvádí, že prostě ne, ale zajímal by mě důvod.

Mám šílenou rýmu, bohužel mi nic co se smí nezabírá.

Předpokládám že olinth nebo muconasal by pomohl, ale nechci tím nijak mimino ohrozit.

Jsem v 17tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3130
2.12.21 17:03

Protože na těhotných se léky netestují, proto tam musí být uvedeno, že to pro těhotné nedoporučují. Taky mám teď rýmu a normálně sprej používám, potřebuju se v noci vyspat a v práci nějak fungovat. Ne, slaná voda na mne opravdu nefunguje, včera mi ten nos pomalu nešel ani prolít konvičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
2.12.21 17:08

Já jsem kapala při obou dvou dětech. Doktorka mi řekla, že to je lokální a můžu v klidu. Tak jsem byla v klidu. Nic jim není :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
2.12.21 17:14

Není to testované, ale já zrovna teď používám Otrivin s úplně klidným srdcem. Jinak bych asi pošla. Stačí, že mi v lékárně na kašel prodají jen samé bylinné srajdy, které mi zaberou tak až příští rok :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1048
2.12.21 17:23

Proste si kapni a netrap se :nevim: ja jsem zavislak na olynthu a kapala jsem v tehotenstvi dlouhodobe a nic se nestalo, stejne tak pri kojeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4168
2.12.21 17:45

Může, používala jsem u všech tří těhu a děcka jsou normální :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1438
2.12.21 17:47

Bacha, na takové to „dělala jsem, nic se nestalo“ - vždycky jde o tvé tělo, o tvé dítě a ty nevíš přesně, jak zareaguje tvůj oběhový systém, nervy apod. Ale obecně, většina léků buď nemá zaplacený certifikát nebo to ani nejde otestovat. Lokálních věcí typu kapky do nosu, do uší, mastičky, bych se nebála. U léků je vždycky potřeba zvažovat užitek nad možnou škodou. :nevim: Určitě neplatí, že těhule nesmí nic, nemá cenu se měsíc trápit s ucpaným nosem, ale opatrně a určitě nepřekračovat dávkování. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
2.12.21 17:50

Zrovna jsem nedávno řešila a dnes počítám budu řešit taky… Mám už doma dvě děti a ze školky mi nosí kde co… Při posledním nachlazení jsem už prostě musela použít kapky do nosu…třeba u prvního jsem byla vyplácaná, že jsem dobrovolně trpěla… Dnes mám opět rýmu a už teď vím, že bez kapek neusnu…za sebe si říkám, že pokud kapnu jen večer a jen nejnutnější dobu bude to v pohodě(asi si to potrebuju ospravedlnit)… Ale prostě potřebuji v noci spát a ve dne fungovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5648
2.12.21 17:51
@Alenkavrisidivu2 píše:
Ahoj, ví zde někdo proč se v těhotenství nesmí sprej do nosu? Vím, že se všude uvádí, že prostě ne, ale zajímal by mě důvod.

Mám šílenou rýmu, bohužel mi nic co se smí nezabírá.

Předpokládám že olinth nebo muconasal by pomohl, ale nechci tím nijak mimino ohrozit.

Jsem v 17tt.

Ja mela ucpanej nos celý druhy těhotenství, jakmile jsem si. lehla. Normálně jsem si na noc strikla detskej nasivin. Dite se zda bejt.ok, jsou mu 2 roky. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9499
2.12.21 17:56

Sprej do nosu normál můžeš, když se můžeš naočkovat na covid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.12.21 17:56

Můj doktor mi tenkrát řekl, že těhotným doporučuje, aby si na spaní sprej stříkly, aby se dobře vyspaly. Během dne, ať si pomůžou mořskou vodou a hapči tyčinkou. Docela mě to tenkrát pomohlo a uklidnilo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1658
2.12.21 17:58

Já skoro celý těhotenství mám ucpaný nos, přes den ani ne, ale v noci. Takže stříknu jednou za noc Olynth, jinak bych 8 měsíců nespala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
2.12.21 18:34
@xsaleen píše:
Sprej do nosu normál můžeš, když se můžeš naočkovat na covid

On se sprej do nosu mohl i před očkováním :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4525
2.12.21 18:56

Taky jsem v těhotenství používala při rýmě. Kdysi jsem zkusila zvládnout rýmu bez kapek a několik dní jsem trpěla a skončila se zánětem dutin a atb.
Zlatý kapky :P :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
2.12.21 19:35

V obou těhotenství jsem normálně používala olynth a děti to nijak nepoznamenalo :D
Případně, jestli se fakt bojis, vezmi dětský olynth nebo nasivin, to ti fakt nic neudělá. Stejně tak mořská voda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat