Proč si chlapi dělají děti, když nima pak nepomůžou?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Poison Eve
28.10.15 20:38
@eva valoi píše:
@Poison Eve Tak než vleze do postele, tak by tu krev a ten pot mohl smýt a ne to utřít do peřin.

Hmmm, to neni domyslene, vyridim :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
2310
28.10.15 21:16
@martina.se píše:
Já Ti nevim, ale můj chlap není téměř doma a zvládám v klidu :nevim: netušim, proč lítáš :think: sama mam 2 děti a jde to.. stačí jen chtít. Mmchdm, proč si prostě o pomoc neřekneš? spoustu chlapů to prostě nenapadne :nevim:

No ono je to prave o tom, ze chlap co neni temer doma udělá i min nepořádku. Ale hlavně chlap co je doma a jen se válí zenskou demotivuje, ze tu práci dela tak nejak vic nerada a nejde to od ruky :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
28.10.15 21:20

Tak jsem to tu prolítla. A my jsme už dopředu probrali, že péče o děti je moje starost. Je ochotný mi pomoct s domácností. Ale děti ne.
Zatím tu máme jen tu mojí. On je s ní od jejich 4. Pomáhá s přípravou do školy, vodí do školy, hraje si apod.
Ale už před otěhotněním mi řekl, že mimino ne. Bude ho hlídat kočárek, ale tím to končí. Dokud to nebude trochu samostatné, tak to bude moje starost. Já jsem s tím souhlasila. A mám to v okolí častěji, že tak cca do dvou let otcové o děti/hlavně dcery/nejeví zájem. U nás to nebyl jen otec, ale celkově celá mužská část rodinu.
S miminy je prý nuda a nedá se s nimi nic dělat. Takže já to beru jako standart :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24330
28.10.15 21:25

@Netopirek Jak vůbec něco takovýho 8o může chlap vypustit z pusy, natož aby do toho žena šla…nechápu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
28.10.15 21:30

Já si u syna dodělávala poslední ročník večerní školy. Hlídala kamarádka, později občas máma, kterou střídal právě partner. Měla jsem kluka na UM, tedy mlíko udělal podle návodu a nakrmil. Syn jako malý byl těžší astmatik (nyní jsme téměř bez léků),narodil se s vroz. vadou na střevech, ml tedy dočasně vývod, partner uměl vyměnit pytlík, ošetřit okolí a zas dát nový. Když jsem byla doma, tak to nedělal. S miminkem si v mojí přítomnosti taky nijak zvlášť nehrál, ale jak začal chodit a žvatlat, byly jsme úplně normální rodina a jsme dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
28.10.15 21:30

@Žirafa 69 tak u nás je to normální, že se dítě pečuje ženská a chlap dělá věci okolo-vaří, pere, nakupuje. Takže mi ten jeho návrh prostě přišel normální. Možná by mě i rozčiloval, že to dělá jinak než já :think:

Ale cca od dvou let už jsou u nás tatínkovské víkendy. Ale prostě počítám s tím, že přebalovat nebude… On stejně nemá moc kdy. Většinou chodí dom po sedmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5394
28.10.15 21:31

Já spíš nechápu, proč si mužský udělají dítě/děti a pak od nich odejdou…v horším případě dělají, že je neznají… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.15 21:31
@JuriskaMa píše:
Já jsem sama se synem. Je to záhul a poslední dobou je to fááákt o hubu. Domácnost, práce, dítě…Ale lepší dšlat tohle všechno když jsem sama, než mít doma debila, kterej nehne prstem. Je mi tě zakladatelko sice líto, ale proč v těch sra*kách jako pořád jsi? Zabal si (jemu) 5 švestek a jdi od něj.

Sla bych hned, ale neuzivila bych nas. I kdyz chlap ma plat smesnej cca 13 cisteho

• Citovat
  • Nahlásit
14247
28.10.15 21:43

Jak to cítím já.. myslím, že domácnost a takový běžný chod je záležitost ženy, ale neuznávám takový ten model, kdy třeba ženská je uhnatá, nestíhá, z jakékoliv důvodu a prostě manžel si sedí u tleevize a prostě ho to nezajímá.. Podle mě, když jeden vidí, že ten druhý potřebuje trochu pomoct, tak by měl.. Já třeba sama, když manžel má nějakou svoji práci- jakože mužskou a sama nemám nic na práci, tak mu klidně pomůžu..
Co se tyká děti, tak nesouhlasím s názorem.. já jsem v práci ty na mateřské.. Myslím, že to dítě má rodiče dva a potřebuje pozornost obou..Samozřejmě nemyslím, hned, když manžel přijde, mu dát děti ve dveřích, ale třeba aspoň nějakou minutu si je vzít k sobě může.. Víkendy beru jako samozřejmost, že s dětmi něco prostě dělá, aspoň nějakou chvilku..
Docela se divím, že tento názor slýchám často.. Já všechno zvládám sama, já jsme na mateřské..
Já bych třeba zvládala taky, kdybych fakt do vyčerpání sil všechno obstarala- rodinný domek, zahradu, batole školáčka, uklid, ale prostě nechci.. Prostě to tak beru, že i ten druhý mi má pomoct..pokud má čas.. ne sedět u televize nebo PC

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.15 21:48

Nekdo se ptal jak vypada nas den. Takze: chlap dela na 3 smeny. Prijde z ranni, zasmeje se na dcerku, udela na ni blbinky, vezme si jidlo zapne tv nebo tablet a tim jeho zajem konci. Totez nez odejde na odpoledni. Totez kdyz ma nocni. NIKDY nerekl: ja dnes holku vykoupu, nachystam ji veceri, vezmu ji ven, nevysaje, po jidle necha nadobi v o byvaku na stole, kos kdyz preteka tak tam narve dalsi bordel, trenky hodi v koupelne na zem. Pritom co mi tchyne rikala, tak byval velmi cistotny. Pokoj mel nalesteny, beda kdyz nekdo skrcil deku na gauci. A takovy byl pry jeste cca rok, nez jsme se poznali? copak se clovek muze tak zmenit? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
14247
28.10.15 21:52

Anonymní musím se zastat chlapa, že ten 3 směnný provoz je fakt záhul a člověk je někdy ne unavený, a le fakt jakoby bez nálady, a sotva se plazí.. Já to tak měla.. Na druhou stranu si myslím, že půl hodinka dítěti fakt je vždycky volná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
28.10.15 21:56
@Anonymní píše:
Nekdo se ptal jak vypada nas den. Takze: chlap dela na 3 smeny. Prijde z ranni, zasmeje se na dcerku, udela na ni blbinky, vezme si jidlo zapne tv nebo tablet a tim jeho zajem konci. Totez nez odejde na odpoledni. Totez kdyz ma nocni. NIKDY nerekl: ja dnes holku vykoupu, nachystam ji veceri, vezmu ji ven, nevysaje, po jidle necha nadobi v o byvaku na stole, kos kdyz preteka tak tam narve dalsi bordel, trenky hodi v koupelne na zem. Pritom co mi tchyne rikala, tak byval velmi cistotny. Pokoj mel nalesteny, beda kdyz nekdo skrcil deku na gauci. A takovy byl pry jeste cca rok, nez jsme se poznali? copak se clovek muze tak zmenit? 8o

A nerozmazlila si si ho nějak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
28.10.15 22:00
@klafina123 píše:
A nerozmazlila si si ho nějak?

to mě taky napadlo. Ono když chlap zjistí, že něco nemusí dělat, protože ty to za něj bez řečí uděláš, tak přestane…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.15 22:01
@kvaček píšmAnonymní musím se zastat chlapa, že ten 3 směnný provoz je fakt záhul a člověk je někdy ne unavený, a le fakt jakoby bez nálady, a sotva se plazí.. Já to tak měla.. Na druhou stranu si myslím, že půl hodinka dítěti fakt je vždycky volná..

Jo zahul to treba je, ale on se treba sebere a jede na kole ke svemu otci, kde sedi a kecaji.Otec vetsinou priopily, takze reci o nicem.Sedi tam s nim treba 2 hodiny. Misto toho by mohl vzit malou na prochazku, ale to ho nenapadne. Nastesti tam s nim nepije. A ze si po sobe ani neodnese nadobi, na to nema podle me vytizenost v praci vliv.

• Citovat
  • Nahlásit
4886
28.10.15 22:02
@Anonymní píše:
Nekdo se ptal jak vypada nas den. Takze: chlap dela na 3 smeny. Prijde z ranni, zasmeje se na dcerku, udela na ni blbinky, vezme si jidlo zapne tv nebo tablet a tim jeho zajem konci. Totez nez odejde na odpoledni. Totez kdyz ma nocni. NIKDY nerekl: ja dnes holku vykoupu, nachystam ji veceri, vezmu ji ven, nevysaje, po jidle necha nadobi v o byvaku na stole, kos kdyz preteka tak tam narve dalsi bordel, trenky hodi v koupelne na zem. Pritom co mi tchyne rikala, tak byval velmi cistotny. Pokoj mel nalesteny, beda kdyz nekdo skrcil deku na gauci. A takovy byl pry jeste cca rok, nez jsme se poznali? copak se clovek muze tak zmenit? 8o

No a jak to reaguješ ty? Necháš to tak? Můj muž se stará syny docela dost, ale nikdy moc neprojevoval vlastní iniciativu. Vždycky jsem musela říct já. Teď už má spoustu věcí zažitých, jak se to opakuje pořád dokola. O zbytek si prostě musím říct.
Předtím taky dělal na 3 směny? Je pravda, že je to pro člověka velká zátěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama