Proč si ho pořád idealizuju

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 17:10
proč si ho pořád idealizuju

Dobrý den, nevím zda mi tady někdo poradí, ale potřebuju se vypsat. Jsem v situaci, která mě trápí už přes 4 roky, měla jsem „normální“ manželství než jsem potkala JEHO. Úplně mě okouzlit tím, jak je vtipný, inteligentní a vůbec velmi charismatický muž. Od začátku to mezi námi jiskřilo -bylo to oboustranný. Od té doby co se známe, si voláme třikrát v týdnu už přes 4 roky. Samozřejmě jsme se přes tři roky vídali jednou za 14 dni, měli jsme spolu společnou aktivitu, ale nikdy nedošlo víc než na doteky. Teď jsem ho už rok neviděla. Takže za ten rok si říkám, že si ho možná idealizuju a vlastně nevím jestli jsem zamilovaná do něho nebo už jen do představy. Jde o to, že teď ho po roce uvidím, protože prostě musím, nemůžu se z toho vykroutit. A já se bojím toho, že do toho zas spadnu, tak že nebudu myslet na nic než na něho. Zažil to někdy někdo a jak se mám chovat až ho uvidím, mám mu říct, že už dál nemůžu si s ním telefonovat, protože mě to ničí nebo ho mám ignorovat a přestat se mu ozývat a doufat, že mě ta zamilovanost k němu snad někdy přejde? Předem děkuji za názory.

Reakce:
carsa
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 20.09.18 17:50

Počkej, až ho uvidíš. Třeba mu narostl pupek a vypadaly vlasy a bude po zamilovanosti :)

nostress
Extra třída :D 13618 příspěvků 20.09.18 18:00
@Anonymní píše:
Dobrý den, nevím zda mi tady někdo poradí, ale potřebuju se vypsat. Jsem v situaci, která mě trápí už přes 4 roky, měla jsem „normální“ manželství než jsem potkala JEHO. Úplně mě okouzlit tím, jak je vtipný, inteligentní a vůbec velmi charismatický muž. Od začátku to mezi námi jiskřilo -bylo to oboustranný. Od té doby co se známe, si voláme třikrát v týdnu už přes 4 roky. Samozřejmě jsme se přes tři roky vídali jednou za 14 dni, měli jsme spolu společnou aktivitu, ale nikdy nedošlo víc než na doteky. Teď jsem ho už rok neviděla. Takže za ten rok si říkám, že si ho možná idealizuju a vlastně nevím jestli jsem zamilovaná do něho nebo už jen do představy. Jde o to, že teď ho po roce uvidím, protože prostě musím, nemůžu se z toho vykroutit. A já se bojím toho, že do toho zas spadnu, tak že nebudu myslet na nic než na něho. Zažil to někdy někdo a jak se mám chovat až ho uvidím, mám mu říct, že už dál nemůžu si s ním telefonovat, protože mě to ničí nebo ho mám ignorovat a přestat se mu ozývat a doufat, že mě ta zamilovanost k němu snad někdy přejde? Předem děkuji za názory.

Tak asi to tvoje manželství nebylo až tak „normální“, když tě dokázal tak zblbnout jiný chlap, a táhne se to už čtyři roky.Pokud si s ním budeš nadále vypisovat, a scházet se, tak se to opravdu může rozjet nanovo.Zapracovala bych raději doma na svém manželství.

chlap40
Povídálka 32 příspěvků 20.09.18 21:54

Tak se s ním vyspi a budeš mít klid konečně …

Jaja97
Stálice 63 příspěvků 21.09.18 08:15
@chlap40 píše:
Tak se s ním vyspi a budeš mít klid konečně …

Tak to bych ji opravdu neradila.

Vis vlastne, co chces ty sama? Mas rada sveho manzela, chces s nim zustat? Pokud ano, tak s tim idolem prerus veskery kontakt.
Pises, ze se s nim opet uvidis. Dobre, kdyz je to tedy nevyhnutelne, chovej se k nemu slusne, zadna ignorace, ale nic vic. Nedelej mu zadne falesne nadeje, ze by mezi vami mohlo neco byt.

Vzpomen si na ty casy, kdy jsi se s manzelem seznamila, proc jsi se do neho zamilovala, proste na vse hezke z vaseho vztahu.

Zkus sebe vice zamestnat - prace, konicky…, aby jsi myslenkami nebyla stale u tveho milovaneho objektu.

A pokud ti na manzelovi nezalize, chces manzelstvi ukoncit, tak pak se s tim idolem klidne vyspi :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 12:45

https://psychologie.cz/…-zamilovana/

Taky něco podobného prožívám od léta 2017 … a nevím si s tím rady …, platonická rovina je hodně zrádná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 20:46

děkuji za rady, a ten článek je velice zajímavý…asi se s ním vyspím, abych měla klid

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 22:11

Jak já ti rozumím … :srdce: i tomu, co chceš udělat …, je to tak těžké …, já to řeším jako v tom článku, nekontaktujeme se …, stejně ani to nepomáhá, nejde mi z hlavy vytěsnit …, pořád čekám, že to odvane čas …, ať je tvé rozhodnutí správné :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 08:18

Dobré ráno …, hodně jsem přemýšlela nad tvým včerejším rozhodnutím … a chtěla jsem poprosit …, samozřejmě, pokud budeš ty sama chtít (možná už ani nemáš v plánu do diskuze přispět). Jestli se rozhodneš, že se s „NÍM“ vyspíš, ať máš konečně klid …, můžeš napsat, zda jsi ten klid našla? Co se v tobě odehrává …, jaké emoce nastoupily? Říká se, že letitý platonický vztah může s člověkem zamávat víc než jednorázový úlet. Drž se!!! :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 18:43

Ahoj, uvidím co to se mnou udělá, až ho po roce uvidím, třeba fakt zjistím, že na něj už fyzicky nereaguju a budu se muset poprat jen s tím ideálem, co mám v hlavě. Samozřejmě nevím, zda se s ním vyspím..ale silně o tom uvažuju…snažila jsem se manželství zlepšit, ale nějak i tohle nefunguje…myslela jsem, že časem se přeorientuju zas na manžela a budu ho mít zas jen a jeho v hlavě,ale nic mě nepomáhá :zed: určitě se ozvu, co to se mnou udělalo, když jsem ho uvidím…zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 09:13

My jsme se potkali „NÁHODOU“ po roce v jeden letní den (on je z Čech a já z Moravy) aniž bychom se nějak předem domluvili. Nechápali jsme ani jeden, jak je možné se ocitnout ve stejný den, v tom stejném okamžiku „někde“. A můžu ti říct, že nás to dostalo oba. Všechno se vrátilo ve stejné intenzitě jako před rokem. Takže roční pauza byla málo. A to mám úžasného manžela, kterému jsem věrná 23 let :srdce:. Kde by mě napadlo, že mě může v životě potkat ještě něco tak silného a intenzivního. Dodnes nechápu, jak si ho mám ve svém životě vysvětlit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >