Proč si lékař vyžádal k přefocení občanský průkaz rodiče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lusy1985
Povídálka 19 příspěvků 03.01.17 09:53
Proc si lekar vyzadal k prefoceni obcansky prukaz rodice?

Stalo se nekomu? Syn bude mit 2roky. Je vubec lékař oprávněn k prefocení osobních udaju a nemuzou byt zneuzite?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19827 příspěvků 03.01.17 10:00

Na 99,99 procent oprávněn není. Občanský průkaz dokonce podléhá hodně ostrým pravidlům, kdy se vůbec může ofocovat, podepisuje se k tomu extra papír.
Takže pokud chce nějaké potvrzení nad rámec rodného listu dítěte, tak si má říct, co chce a ty mu dáš to a to. Na údaje z OP nárok nemá.

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 03.01.17 10:17

Nárok nemá a je chyba dávat komukoliv svůj průkaz k ofocení. Ve své práci jsem se setkali s tolika případy zneužití občanky, že už bych ji sama nedala z ruky.

Levandulina
Kelišová 5585 příspěvků 18 inzerátů 03.01.17 10:21

@lusy1985 A co ti k tomu řekl? K čemu to chtěl?

Lekninka91
Extra třída :D 10353 příspěvků 03.01.17 10:24

A proč ses nezeptala přímo jeho? :think:

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 03.01.17 10:48

Rozhodně NE. Doufám, že jste jí přešktrla. Je to velice zneužitelné.

radúna
Extra třída :D 12000 příspěvků 03.01.17 10:54

Vtírnu se s dotazem:
Jak je to s dopravními společnostmi (DPD, PPL, Geis, aj.) a jejich „pravidlem“ při dodání zásilky?

Zaplacený balík, dodán DPD a řidič požaduje buď rodné číslo nebo číslo občanského průkazu. Může?

Já se přiznám, že jsem se cukala a naprosto se mi to nelíbilo. Pochopila bych, kdyby chtěl vidět OP, aby měl jakousi jistotu, že balík dodal správné osobě.

pelikan21
Generální žvanilka 20386 příspěvků 03.01.17 11:04

@radúna to je divne, po me nikdy ridici, dodavajici mi balicky, obcanku ani rodne cislo nechteli… podle me na to rozhodne pravo nemaji… protoze tam stvrzujes podpisem, ze jsi balicek prevzala, to je dostatecne potvrzeni.

@lusy1985 me se nikdy nestalo, ze by lekar chtel neco takoveho videt, pouze jmeno, bydliste, pripadne telefonni kontakt a podpis (u zakroku)… asi bych obcansky prukaz nedala, pripadne se zeptala, za jakym ucelem toto chteji, protoze to neni normalni.

radúna
Extra třída :D 12000 příspěvků 03.01.17 11:19
@pelikan21 píše:
@radúna to je divne, po me nikdy ridici, dodavajici mi balicky, obcanku ani rodne cislo nechteli… podle me na to rozhodne pravo nemaji… protoze tam stvrzujes podpisem, ze jsi balicek prevzala, to je dostatecne potvrzeni.

No právě! Já si taky myslela, že podpis je dostačující.
Ale nekecám, DPD po mě chtěli i tohle. Já jsem se tedy snížila k tomu, že jsem jim dala číslo OP, ale „pozměnila“ jsem tam jedno číslo :oops: :oops:.
Spletla jsem se :oops:.

PPL teda nikdy nic. Navíc s řidičem máme tichou dohodu, že když nejsem doma, nechá mi balík v práci, kde teda jezdí taky víc než často. Takže to jde i bez podpisu.

Lekninka91
Extra třída :D 10353 příspěvků 03.01.17 11:31

@radúna mně se to teda u dpd nikdy nestalo.. Navíc pět minut před příjezdem volají, to je snad dostatečná jistota, že seš to ty :-D

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 11:40
@radúna píše:
Vtírnu se s dotazem:
Jak je to s dopravními společnostmi (DPD, PPL, Geis, aj.) a jejich „pravidlem“ při dodání zásilky?

Zaplacený balík, dodán DPD a řidič požaduje buď rodné číslo nebo číslo občanského průkazu. Může?

Já se přiznám, že jsem se cukala a naprosto se mi to nelíbilo. Pochopila bych, kdyby chtěl vidět OP, aby měl jakousi jistotu, že balík dodal správné osobě.

stalo se mi a nedala jsem, vyhrožoval že balík odveze a i ho rozbalil :zed: nechala jsem ho odvést

pelikan21
Generální žvanilka 20386 příspěvků 03.01.17 11:41
@radúna píše:
No právě! Já si taky myslela, že podpis je dostačující.
Ale nekecám, DPD po mě chtěli i tohle. Já jsem se tedy snížila k tomu, že jsem jim dala číslo OP, ale „pozměnila“ jsem tam jedno číslo :oops: :oops:.
Spletla jsem se :oops:.PPL teda nikdy nic. Navíc s řidičem máme tichou dohodu, že když nejsem doma, nechá mi balík v práci, kde teda jezdí taky víc než často. Takže to jde i bez podpisu.

je to fakt divne… ale je fakt, ze ke me jezdi ti sami ridici porad dokola, postacka (jedna balikova) mi dokonce nechava baliky za vraty (cinkne na zvonek) a podepise si to taky sama :D :D :D

pelikan21
Generální žvanilka 20386 příspěvků 03.01.17 11:42
@ka2ka píše:
stalo se mi a nedala jsem, vyhrožoval že balík odveze a i ho rozbalil :zed: nechala jsem ho odvést

ano, to bych ho taky nechala odvezt a okamzite bych si na ridice stezovala… tohle proste nejde :(

radúna
Extra třída :D 12000 příspěvků 03.01.17 13:03
@ka2ka píše:
stalo se mi a nedala jsem, vyhrožoval že balík odveze a i ho rozbalil :zed: nechala jsem ho odvést

To fakt? Jako těší mě na jednu stranu, že nejsem sama, po kom chtěli takové údaje. Ale na druhou stranu - co s tím? Jak to dopadlo ten tvůj balík?
Já jsem neměla „koule“ ten vánoční dárek pro děti nechat odvézt.
Tak jsem se „spletla“ v čísle. Že to byl de facto podvod, vím a stydím se. :oops:

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 13:06

@radúna no volali jsme firmě od které byl balík vysvětlili, omluvili a oni poslali nový po jiném dopravci musím řict, že mě mile překvapili a dotyčného už jsem tu nikdy neviděla

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >