Proč si nemohu přivydělat před porodem

590
30.3.16 09:18

proč si nemohu přivydělat před porodem

Holky, prosím o radu. ted mi bylo v práci účetní řečeno, že nemohu pracovat v šestinedělí - tomu rozumím - ale že nemohu si přivydělat ani před porodem při nástupu na mateřskou.. proč? chápu to šestinedělí ale proč ne před porodem??? měla bych uzavřenou dohodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78751
30.3.16 09:20

@ccudlik Můžeš, akorát se toho účetní bojí… každopádně musíš mít jinou smlouvu na jinou činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20128
30.3.16 09:21

@ccudlik Na DPP pracovat muzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
30.3.16 09:28

No právě. měla bych DPP, jelikož ted pracuji na DPČ, kterou mám do konce roku.. a ona mi řekla, že před porodem nemůžu. proč se toho bojí? kde je problém??? jak jí mám argumentovat, poradte prosím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26464
30.3.16 09:29
@Cuddy píše:
@ccudlik Na DPP pracovat muzes.

Musi to byt ale smlouva na jinou cinnost, než z jaké jde PPM. Z logiky veci ale maminy chtějí vykonavat na materske cast predchozi agendy, takže podniky mají samozřejmě vítr, ze kdyby se v tom nekdo začal hrabat, tak to neobhaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20128
30.3.16 09:45
@Svistice píše:
Musi to byt ale smlouva na jinou cinnost, než z jaké jde PPM. Z logiky veci ale maminy chtějí vykonavat na materske cast predchozi agendy, takže podniky mají samozřejmě vítr, ze kdyby se v tom nekdo začal hrabat, tak to neobhaji.

Ano, to samozrejme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
30.3.16 10:03

No jasně, ale nechápu proč ona se tomu brání. přeci ví co a jak se může…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
30.3.16 10:05
@ccudlik píše:
Holky, prosím o radu. ted mi bylo v práci účetní řečeno, že nemohu pracovat v šestinedělí - tomu rozumím - ale že nemohu si přivydělat ani před porodem při nástupu na mateřskou.. proč? chápu to šestinedělí ale proč ne před porodem??? měla bych uzavřenou dohodu…

můžeš, ale nemůžeš dělat to, co jsi dělala předtím a z čeho dostáváš vyplacené dávky PPM… takže něco naprosto odlišného od tvé dosavadní práce klidně můžeš… pokud bys chtěla dělat dál svou práci, ale na dohodu, tak z toho by mohl být problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
30.3.16 10:10

Při mateřské nemůžeš vykonávat práci, na kterou bereš mateřskou. Jinak: pokud jsi pracovala jako účetní a z toho se ti vypočítává mateřská, nemůžeš pracovat jako účetní, ale můžou tě zaměstnat jako kuchařku. Po mateřské, až budeš pobírat jen rodičák, můžeš dělat co chceš, pokud budeš pečovat o dítě.
Problém tady asi bude v náplni práce. Nejde jen o to, že se to do smlouvy napíše jinak, ale měla by to být skutečně jiná práce. Pokud by se to jen nějak nenápadně obcházelo, pak se může účetní bát, že na to kontrola přijde. Náplň práce prostě musí být jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26464
30.3.16 10:11
@ccudlik píše:
No jasně, ale nechápu proč ona se tomu brání. přeci ví co a jak se může…

Brání se tomu proto, protože když na ní někdo pošle šťáru, tak bude asi jen velmi těžko dokazovat, že ta činnost, kterou by jsi měla na dohodu se úplně liší od náplně tvé běžné práce, ze které pobíráš PPM.
Měla jsem v práci naprosto to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
30.3.16 10:40

No toto já vše vím, ale ona mi říká, že pokud před porodem nastoupím na mateřskou tak prostě pracovat nemohu. a tomu já nerozumím… vím, že musí být jiná dohoda, jiná pracovní činnost, ale ona se ohání zákonem a já to nikde nenašla. proto tomu nerozumím, proč to nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
30.3.16 10:40
@Svistice píše:
Brání se tomu proto, protože když na ní někdo pošle šťáru, tak bude asi jen velmi těžko dokazovat, že ta činnost, kterou by jsi měla na dohodu se úplně liší od náplně tvé běžné práce, ze které pobíráš PPM.
Měla jsem v práci naprosto to samé.

a jak jste to v práci vyřešili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26464
30.3.16 12:17
@ccudlik píše:
a jak jste to v práci vyřešili?

Tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.16 12:47

Tak bezte na materskou pozdeji. Ja sla az tyden pred porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
30.3.16 14:22
@ccudlik píše:
No toto já vše vím, ale ona mi říká, že pokud před porodem nastoupím na mateřskou tak prostě pracovat nemohu. a tomu já nerozumím… vím, že musí být jiná dohoda, jiná pracovní činnost, ale ona se ohání zákonem a já to nikde nenašla. proto tomu nerozumím, proč to nejde…

Chceš upřímnou odpověď :mrgreen: protože vaše účetní je ze všech nejchytřejší a nemá zájem na tom zjišťovat, zda by to třeba nešlo, takhle je to pro ni nejjistější a nejjednodušší a nemá důvod něco studovat a riskovat, že by musela svůj postup vysvětlovat případné kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat