Proč takové haló o porodu a šestinedělí?

Anonymní
29.11.18 21:41

Proč takové halo o porodu a šestinedělí??

Ahojte zajímalo by mě zda jsem jediná komu,,vadí,, haló kolem porodu a šestinedělí?, Proč někdo odmita návštěvy v porodnici a dokonce v šestinedělí doma? Tož porod je přirozená věc a nemyslím si že šest neděl je ženská neschopná 8o :think: fakt jste ženy takové citlivky?? Já mám rok po porodu a klidně bych šla hned po porodu domu a fungovala jsem normálně. Jasně chápu někdy jsou komplikace ale už mi pride že to každá zbytečně dramatizuje ????????????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29.11.18 21:46

Návštěvy v porodnici i doma jsem vítala - samozřejmě za předpokladu že byli všichni zdraví (syn byl listopadový) a všichni mi chtěli něco nosit, pomáhat, vařit atp. týden jsem to „vydržela“ a pak jim všem slušně poděkovala, ale vysvětlila, že se cítím dobře a vše zvládám sama, že bych si kdyžtak řekla. Ale porod jsem měla super, syn byl hodné spavé mimčo. Uvidíme teď v lednu jak to bude s dvěma dětma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
29.11.18 21:48

Tak to buď jen ráda, že jsi neměla komplikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3990
29.11.18 21:49

Proc anonym? Taky jsem byla po obou porodech hned fit. Na sestinedeli jsem si z porodniho dosla pěšky. Po druhem porodu jsem po tydnu doma delala party pro partu známých. Ale chapu, ze ne každý je hned ok. Třeba kamoska prvni mesic sotva dosla na zachod. Byla hodne unavena a nemyslim si o ni nic špatného, spis jsem ji litovala. Co se tyce návštěv, tak ty jsem taky v porodnici nechtela, hlavne u prvniho. Nevyhla jsem se jim a fakt me stvaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15681
29.11.18 21:50

Každá asi ne, ale je jich dost. Taky už mi to někdy přijde přepálený, kolikrát ty ženský dělají jako kdyby byly jediný na planetě co porodily a mají dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9207
29.11.18 21:51

A to si opravdu myslíš, že když jsi to tak měla ty, tak to tak musí mít i všichni ostatní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.18 21:51
@Anonymní píše:
Ahojte zajímalo by mě zda jsem jediná komu,,vadí,, haló kolem porodu a šestinedělí?, Proč někdo odmita návštěvy v porodnici a dokonce v šestinedělí doma? Tož porod je přirozená věc a nemyslím si že šest neděl je ženská neschopná 8o :think: fakt jste ženy takové citlivky?? Já mám rok po porodu a klidně bych šla hned po porodu domu a fungovala jsem normálně. Jasně chápu někdy jsou komplikace ale už mi pride že to každá zbytečně dramatizuje ????????????

návštěvy v porodnici, pokud je maminka sama na pokoji bez dalších maminek tak proč ne, pokud jsou všichni zdraví. Ale když jsou na pokoji dvě a více maminek tak fakt ne, ruší se navzájem. V šestinedělí jde spíš o srovnání psychiky, zvlášť když je to první dítě. A nevím proč by nemohla mít maminka i miminko nárok na nějako dobu „hájení“. Přeci jen je to pro oba velká změna. Já osobně žádné halo ohledně porodu a šestinedělí nezaznamenala, jen jsem si pečlivě vybírala koho k sobě pustím. A kamarádky, které jsem 10let neviděla jsem domů opravdu nezvala.

• Nahlásit
  • Citovat
480
29.11.18 21:52

Tak třeba já jsem byla po porodu taky brzy fit ale chtěla jsem si užívat miminko a tak a né pořát jen vítat a obskakovat návštěvy. Samozřejmě rodina k nám chodila normálně ale už do porodnice a pak i domů za námi chodili známí které vídám třeba jednou za dva roky ale když se malý narodil tak se k nám hned druhý den po propuštění z porodnice nakvartýrovali na celé odpoledne. Prostě mi to vadilo! Neříkám celé šestinedělí ležet s mimčem doma ale mrzí mě že jsem si to víc neužila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13601
29.11.18 21:56
@Anonymní píše:

to víš, že to některé hrozně dramatizují :roll: mateřství je dnes level 100, takže ho má někdo potřebu prožít tak, aby o tom věděli všichni všude. Ale neboj, svět je pořád v pořádku… většina žen je normálních ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2187
29.11.18 22:01

Každej není zvědavej na návštěvy. A asi tě, v lepším případě, nešili až na prdel… A že jsi si vzpomněla az po roce, že to vlastně nic nebylo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.18 22:01

Tak z jedny navstevy se asi nikdo neopupinkuje, ale kdyz se hodla trousit cely pribuzenstvo, kazdej den nekdo a ocekava od rodicky co se zziva s vecne urvanym miminem s vecne vyndanou kozou ke kojeni fullservis hosta, tak na to kazda naladu treba nema a nemusi z toho delat zrovna halo. Me treba kojeni davalo dost zabrat, neslo mi, syn mi fur rval, skoro vubec nespal, ja se bud snazila kojit nebo odstrikavat, to posledni co by me zajimalo prvni tri tejdny nez jsem kojeni vzdala a presla na umely mliko rozhodne nebylo, aby se mi domu nekdo trousil na cumendu. Mozna to nektery dramaticky maji, ja celkem mela nervy nadranc, byla total vycerpana, nevyspala a to vsechno jen kvuli debilnimu kojeni

• Nahlásit
  • Citovat
29.11.18 22:04
@neila píše:
to víš, že to některé hrozně dramatizují :roll: mateřství je dnes level 100, takže ho má někdo potřebu prožít tak, aby o tom věděli všichni všude. Ale neboj, svět je pořád v pořádku… většina žen je normálních ;) :kytka:

Tak to si trochu odporuje ne? Připos,raný mi přijdou ty lidi, co NUTNĚ potřebují vidět „pomačkaného“ rudého kojence co nejdřív a nevydrží ani měsíc :nevim: naopak ta maminka právě o pozornost a světě posad se na prde.l nestojí ;) jinak já osobně zvládla oboje, ale zaskočila mě dost blízká osoba, která vypustila z úst dost nevhodné věci řekla bych…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1006
29.11.18 22:06

Uprimne, ja nejsem spolecensky tvor a navstevy a obskakovani mi vadi i mimo porod. Takze kazda vymluva dobra. :mrgreen: Ale kdyz mi clovek (rodina), ktereho si domu nepozvu, nakraci s usmevem do porodnice, kde se nemuzu branit, tak bych vrazdila :pocitac: :pocitac: . Jinak rozumne navstevy, ktere se ohlasi a pochopi, kdy maji odejit, zvladam ve vsi slusnosti 8) ale preferuji treba spolecnost na prochazku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nature00
29.11.18 22:06

Ja, prvorodicka a po cisari jsem byla rada kdyz za mnou nikdo nechodil. Vubec se rozchodit a nejak se sesynchronizovat s ditetem je lepsi o samote. A mala byla v lednu, takze jsem i chtela aby neco nechytla od druhych. Myslim, ze je to kazdeho vec.

• Nahlásit
  • Citovat
13601
29.11.18 22:25

@Bubla_Bučková co si na tom odporuje? Pro mně je těžké pochopit, že někdo zatrhne div že ne otci návštěvu, babičky už vůbec, dědečci by se ani neopovážili vyslovit tak sprostej návrh :mrgreen: Takhle jsem to myslela, ne že tam mají chodit zástupy sousedů a kamarádů :palec: Ale když někdy čtu, co všechno jsou čerstvé matky schopny vyplodit, tak mi je docela líto jejich příbuzných… U syna jsem skončila na kyslíku, fakt otřesný, x hodinový porod, který bych nepřála ani největšímu nepříteli. A jak jsem byla šťastná, že moje maminka i tchyně se u nás na měsíc vystřídaly… Byla jsem (a jsem) jim moc vděčná. Nemluvě o tom, jak byly obě šťastné a těšily se z vnoučka :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama