Proč těhotenské testy ukazují slabě čárky po limitu?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
denkat
Kecalka 446 příspěvků 16.01.19 20:39
Proč těhotenské testy ukazují slabě čárky po limitu?

Ahoj holky, moje otázka je čistě informativní a hlavně mě to zajímá. Věděla by některá z vás proč TT ukazují po limitu slabé druhé čárky a přitom se o těhotenství ani o cystu nejedná? :) Prosím komentáře typu „neodečítej výsledky po limitu nebo přečti si příbalový leták apod…“ si nechte, to vím také, ale protože mě to zajímá tak se ptám zda by ten důvod některá z vás věděla ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 16.01.19 20:41

To je asi ta ryska, o kterou se zaráží to barvivo, ne? :D to není žádnej duch.

denkat
Kecalka 446 příspěvků 16.01.19 20:54
@Čičorečka píše:
To je asi ta ryska, o kterou se zaráží to barvivo, ne? :D to není žádnej duch.

Tohle se třeba v srpnu stalo mě …měla jsem týden zpoždění a čárka se objevila po limitu a to ryska rozhodně není ;)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 16.01.19 21:00
@denkat píše:
Tohle se třeba v srpnu stalo mě …měla jsem týden zpoždění a čárka se objevila po limitu a to ryska rozhodně není ;)

Zakladatelka se ptá na duchy, pokud se nejedná o těhotenství.

denkat
Kecalka 446 příspěvků 16.01.19 21:04
@Čičorečka píše:
Zakladatelka se ptá na duchy, pokud se nejedná o těhotenství.

Já jsem zakladatelka :lol: a neptám se na duchy, ale na slabé čárky :P

Elath
Kecalka 233 příspěvků 16.01.19 21:08

Protože barvivo se ukazuje na základě chemické rekace s tím hormonem HCG. Limit tam je právě proto, aby došlo k té správné reakci a nikoliv „rozpití“ směsi braviv popřípadě nějaké opožděné reakci na základě jiných látek obsažených v moči.

Přesné chemické procesy by ti asi řekl nějaký chemik.

denkat
Kecalka 446 příspěvků 16.01.19 21:12
@Elath píše:
Protože barvivo se ukazuje na základě chemické rekace s tím hormonem HCG. Limit tam je právě proto, aby došlo k té správné reakci a nikoliv „rozpití“ směsi braviv popřípadě nějaké opožděné reakci na základě jiných látek obsažených v moči.Přesné chemické procesy by ti asi řekl nějaký chemik.

Ano tomu rozumím, reaguje s HCG a proto se čárka vybarví .ale když HCG v moči není, na co pak může reagovat? :think: :think: co jiného by v moči mohlo napodobit HCG natolik aby ne něj reagoval test :nevim:

ii-ivuska
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 16.01.19 21:15

@denkat Překvapivě často se jedná o tzv. biochemicke těhotenství, kdy k oplodnění opravdu dojde, hcg se vylučuje, ale dojde k zániku hned v prvopocatku a odejde s ms.

Elath
Kecalka 233 příspěvků 16.01.19 21:17

@denkat kromě rozpití barviv? netuším, asi to bude chtít dotaz na výrobce. Netuším ani smesi barviv, z čeho jsou. Chápu v tomhle jen základní procesy. Konkrétně opravdu doporučuju chemika. (a pak nám to dej vědět :-) )

Celina
Závislačka 4191 příspěvků 16.01.19 21:19
@denkat píše:
Ano tomu rozumím, reaguje s HCG a proto se čárka vybarví .ale když HCG v moči není, na co pak může reagovat? :think: :think: co jiného by v moči mohlo napodobit HCG natolik aby ne něj reagoval test :nevim:

Ptala jsem se na to v SUKL a bylo mi řečeno, že testy reagují JEDINĚ na přítomnost hcg, záleží na množství, buď čárka sílí, nebo ne. To,jestli těhotenství neprosperuje, čárka slábne až do zmizení je věc druhá (biochemické těhotenství)
A pokud by se pozitivita ukázala chlapovi, značí to velký průšvih (rakovina)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 16.01.19 21:28
@denkat píše:
Já jsem zakladatelka :lol: a neptám se na duchy, ale na slabé čárky :P

Jeežiš, promiň. Já to popletla :lol: a těhotná nejsi, jo?

Elath
Kecalka 233 příspěvků 16.01.19 21:31

@Celina díky.

Jassmina
Stálice 71 příspěvků 16.01.19 21:44

@Elath taky zajímá :palec:

denkat
Kecalka 446 příspěvků 17.01.19 06:33
@Čičorečka píše:
Jeežiš, promiň. Já to popletla :lol: a těhotná nejsi, jo?

V pohodě :lol: ne opravdu nejsem :D

denkat
Kecalka 446 příspěvků 17.01.19 06:37
@Celina píše:
Ptala jsem se na to v SUKL a bylo mi řečeno, že testy reagují JEDINĚ na přítomnost hcg, záleží na množství, buď čárka sílí, nebo ne. To,jestli těhotenství neprosperuje, čárka slábne až do zmizení je věc druhá (biochemické těhotenství)
A pokud by se pozitivita ukázala chlapovi, značí to velký průšvih (rakovina)

No právě, ale potom nechápu proč se třeba ta čárka nevybarví normálně v limitu :think: jinak třeba konkrétně v mém případě to nemohlo být ani biochemické, protože jsem testovala víc jak 3 týdny po případném oplodňujícím a to už by to zaniklo dávno předtím si myslím

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >