Proč to nejde? Rok a půl snažení - srůsty v břiše...

43
25.12.20 01:18

Proč to nejde? Rok a půl snažení - srůsty v břiše...

Ahoj všichni,
už rok a půl se s přítelem snažíme o miminko. Dneska jsme slavili jen ve dvou a na mě nějak dolehlo, že bych chtěla, aby nás bylo víc… Potřebuji taky trochu podpořit, myslela jsem že to půjde hned - však to znáte :hug: Čtu tady často o mnohem delší době snažení s dobrým koncem a obdivuji holky, které to zvládají. Na všechny to asi někdy dopadne a jsme smutné. Pojďme se podpořit :D Rozhodla jsem se na to jít pozitivně a snad to v novém roce vyjde :srdce: Držím palce všem :andel:

Já mám po dvou břišních operacích (výchlipka na střevě a ileus). V současnosti už potíže nemám, jen mě při pohybu někdy jakoby táhne břicho, ale za chvíli to přejde. Moje gynekoložka mluvila o tom, že je tu možnost dalších srůstů v břiše a může to být i u vejcovodů a bránit otěhotnění. Byla jsem u ní v říjnu a zatím mám jen léky na štítnou žlázu (zjistila i špatné hladiny hormonů ŠŽ). Pro doplnění je mi 23, jinak zdravá a přítel měl spermie v pořádku. Nemám tedy jiné vysvětlení potíží - menstruace pravidelná. :)
Teď už k mojí otázce. Máte někdo se srůsty zkušenosti? Jak jste zjistili, že je máte - na ultrazvuku to prý nejde vidět…? Pokud by se mě to týkalo, jsou nějaké možnosti, jak to řešit jinak než operací? > Nenapadá mě jak, ale třeba je tu někdo zkušenější. Podařilo se vám i přes to, bez operace, otěhotnět?
Vím, že přesné odpovědi mi může dát má lékařka, ale zatím nejsem objednaná (chce abychom další půl rok zkoušeli :( ) A zajímají mě proto zkušenosti a klidně i relevantní názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
84
25.12.20 01:36

Ahoj. V první řadě je pozitivní, že ti doktorka řekla ať to půl roku zkoušíte. Já měla srůsty po slepáku a rozrušili mi je při laparoskopii (ta proběhla z jiných důvodů). Do té doby mě vůbec nenapadlo, že nějaké srůsty v břiše mám. Otěhotněla jsem celkem brzy. Nestresuj se, co má být bude. Slyšela jsem i názor, že ten kdo má děti rád, tak je v téhle době nemá-to jen na odlehčení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15364
25.12.20 07:54

Srustu jsem mela hodně, endometrioza, byla potřeba laparka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1820
25.12.20 08:07

Jenom me zajima, ty leky na šž ti dala jaka doktorka? Z toho prispevku to vypada ze gynekolozka? Šž muze mit vliv na otehotneni, to zcela urcite. Srusty v deloze odhali hysteroskopie, na vysetreni te posle gynekolog, je mozna ho delat v narkoze i bez a vysetreni je pres cipek, takze ne jak laparo… jinak srusty se pak daji resit laparo, nebo na fyzio, to je ale drahe a na dlouhou trat. Me po hysteroskopii rekli, ze mam malicke srusty, na nejakem miste, ale ze otehotneni nebrani, navic je rozbila tekutina, co pousti kvuki zakroku do delohy a jsem po 3 brisni operacich ( neni to, ze brisni operace, nutne srusty :-) )… ovulaci mas? Kontrolovala doktorka, ze se ti vytvari dominantni folikul? Stejne, ja urcite drzim palce, at se to ted povede, nicmene, pokud ne, nechte se poslat do CAR, doktorka chce asi cekat, ze jste mladi, ale to neznamena, ze nemuze mit partner treba spatny spermiogram, ty imunologii apod. Ja kdyztak doporucuje gennet. Hodne stesti s tehotenstvim :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 09:24

Ahoj,

já jsem po operaci prasklého slepého střeva, poté 2× ileus a rozrušování srůstů po předchozích operacích.
Také jsem nemohla otěhotnět. V CAR nám udělali kompletní vyšetření, já neprůchozí vejcovody. Ale zkoušeli mi to pouze plynem. Vzhledem ke srůstum mi nechtěli dělat laparoskopie, že by mi mohlo popraskat břicho.
Zadařilo se hned při prvním IVF.
Chodíš jen ke své gynekoložce? Sleduje ti ovulaci? Jak ti vyšla průchodnost vejcovodů?

• Citovat
  • Nahlásit
43
25.12.20 16:41

@Melodie91 gynekoložka jen zjistila ty špatné hladiny hormonů, pak mě poslala na endokrinologii, ale tam byla dlouhá objednací doba. Takže nakonec mi ty léky dala obvoďačka. :)
Jinak přítel už na spermiogramu byl a vše OK. :D
Mě zatím doktorka nic jiného než hormony nezjišťovala. AMH mám v pořádku a ta štítná žláza se teď při kontrolním odběru taky srovnala.
Jak píšeš říkala, že jsme mladí, že to máme ještě zkoušet a pak by nás až posílala do CAR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1853
26.12.20 09:07

Já bych vzhledem k možným srůstům požádala o vyšetření stavu dělohy a průchodnosti vejcovodů. ( Buď laparoskopie nebo jako já, byla jsem v centru na ambulantním zákroku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 15:38

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat nebo spis podpořit :( v půlce října jsem prodělala mimodelozni tehotenstvi z důvodu srustu ve vejcovodu. Po operaci mi můj operující doktor řekl, ze srusty odstranil a mělo by to pomoct k tehotenstvi… vejcovod neodstranil. Myslíte, ze opravdu muže dojít k přirozenému otěhotnění? Porad mám špatný myšlenky :( předem dekuju :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat