Proč tolik lidí neunese upřímnost?

Anonymní
16.1.20 17:17

Proč tolik lidí neunese upřímnost?

Ahoj holky, zakladám pro zajímavost. Ráda bych nechala téma v anonymitě, jelikož budu popisovat v průběhu tématu různé situace, něco o sobě a nechci, aby si mě někdo spojil s mou přezdívkou. Ráda bych znala váš názor, jaké jste vy a jak třeba vycházíte s lidmi, který dokáží říct svůj názor, nejsou stádovitý s tím, že i když se jedná o drby na jednoho člověka, stojíte si stále za svým. Já jsem třeba člověk moc hodný, ano, nejsem dokonalá, ale snažím se na každém najít něco hezkého. Nejsem typ klepny, že různě pomlouvá, dělá zle, v práci si většinou hledím svého. Jsem tedy veselá, ve své práci jsem třičtvrtě roku a dá se říct, že kolegyně o mě ví jen základní věci. Přesto se mi několikrát stalo, že mě prostě zdrbly. Najdou si vždy někoho, co si tak všímám, tak jak v práci a celkově životě mají „lepší společenský život“ ty, které prostě jsou zlí, drbou, lidi z nich mají respekt a dost jim leze i do zadku. Každý hlásá, že chce upřímnost, ale spousta z nich, když jsme měli nějaký konflikt, tak se urazila, jakmile jsem řekla svůj názor a co se mi nelíbí, některé se mnou už nepromluvily, některé mi to daly sežrat. A mluvím i o bývalých prací. Nebo například kamarádka se mě zeptá na názor, já vím, že má chlapa na ho.vno, že i ví, že jí podvádí, řeknu, že je strašnej a prostě na ní vidím, že je nafouklá, že by nejraději lež a ne pravdu. Jediný, kdo třeba je rád, je můj manžel, když chce slyšet pravdu. Teď nechci vypadat, že jsem nějaká matka Tereza, samozřejmě že i zalžu. Spíš jde takové ty různé situace, ať třeba v práci, nebo názor. Proč tyhle lidi prostě kolektivně nevyjdou a proč se tolik lidí urazí, když vlastně chce lež

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2686
16.1.20 17:22

Já jedu maximálně milosrdne lži. Jinak upřímnost. Ano také mne potkalo pár případů, kdy se mnou dotyčný již nepromluvil. Já ale takové lidi ve svém životě nepotřebuji. Ad drben v práci, nemyslím, že z toho významně užitkují. Spíš to o nich všichni ví a dávají si bacha na pusu a rozhodně nepatří mezi oblíbené v kolektivu. Většinou je to spíš tak, že jak se chovají ony, tak se chovají lidi kolem nich. Takže sice mají pocit jak jsou oblíbené, ale ostatní je drbou, že drbou. Celkově tyhle slepičince nemám ráda. Neznám nikoho, kdo by chtěl slyšet lež, většina chce slyšet lež, ale tak, aby si mysleli, že je to pravda a všechno se v dobré obrátí. Takže nechtějí přímo lež, ale zázrak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13404
16.1.20 17:23

Spíš si polož otázku komu přehnaná upřímnost pomůže. Když vím, že moje kamarádka má na houno muže, který je kolenovrt a lenoch, ale zároveň vím, že ona ho miluje takového jaký je a jiného by asi nechtěla, tak ji na dotaz, co i o něm myslím řeknu, že já bych si s ním nerozuměla. Ale nehaním. Prostě odpověď přizpůsobím. Nevidím na tom nic špatného, nelžu a zároveň řeknu svůj názor ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57352
16.1.20 17:29

Myslím, že může být chyba na obou stranách, vysílač a přijímač. Spousta lidí je vztahovačných a pravdu nechtějí přijmout, připustit. an stranu druhou, spousta lidí vůbec neví, co upřímnost skutečně znamená a schovávají svojí neomalenost a agresi za upřímnost. takové to " jsi kráva" „děláš to uplně blbě“ " všichni tě nesnášej"… to nemá s upřímností nic společného. Takže by bylo třeba řešit konkrétné situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
16.1.20 17:30

Ahoj, řekla bych, že jde hodně i o formu podání (intonaci..) a zvolená slova. Kritiku je dobrý taky podat vedle nějaké chvály, aby nepůsobila tak tvrdě. A pak asi nekritizovat věci, které moc nejdou změnit.. je to holt těžký, taky mi to přijde takový nevděčný :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
16.1.20 17:31

Lidi jsou zejména v ČR dost zakomplexovaní a bojí se ukázat pravdu o sobě, protože nejsou spokojení sami se sebou.
Proto tolik lidí neunese upřímnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12683
16.1.20 17:37

Tak byt uprimny, kdyz uz jsi v konfliktu, tak to je jasne, ze ta uprimnost bude vnimana uplne jinak. Pokud chces byt kriticka, je lepsi si vyhlidnout cas, kdyz je dotycny prijemne naladen. :D Jinak je to vetsinou mrhani casu a dobrych vztahu. A vzdy si musis rict k cemu to je. Zmeni tvoje uprimnost neco? Stoji opravdu dotycny o pravdu? Dosahnes tim neceho? Ne, tak proc neco hrotit? Kdyz se me kamaradka na neco takoveho zepta, nejdriv zhodnotim jeji osobnost, jeji momentalni rozpolozeni a pak se rozhodnu. Pokud se nechysta kamaradka rozvadet tak bych treba rekla, ze jestli je s nim stastna, tak je uzasny, protoze mi dela kamaradku stastnou. Ale jestli s nim ma nejaky trable, proberem to konkretneji, protoze kazdy neco ma…jestli vim, ze se s nim chce rozvest, reknu, ze stoji za ho.no. A vis co, ani lhat nebudu, protoze to, ze stoji za prd si myslis ty, pro nekoho jineho by stejny chlap byl treba uzasny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6623
16.1.20 17:38

Nekomentuji pomluvy v práci, to určitě není normální a značí to nefunkční kolektiv, nicméně k upřímnosti. Mnoho lidí si plete upřímnost s prachobyčejnou hrubostí a nevyžádanými radami. Takový člověk pak logicky není zrovna oblíbený. Pokud ale mluvíme o případu, kdy někdo chce upřímný názor a když se ho dozví, urazí se, pak už je to problém dotyčného. Pokud jsi to teda neřekla nějak extrémně blbě a ve stylu, že kamarádka je úplně blbá, když má takového vola. Ale to od klávesnice neposoudím. Jen mám osobně spíš takovou zkušenost, že hodně lidí, co naříká, že mají pro svou upřímnost a pravdomluvnost potíže, se často sami chovají nevhodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
702

Tohle je složitý, protože sama znám lidi, kteří za „upřímnost“ považují vše včetně agresivity, zejména pochází-li od nich.
Je to také, na základě osobní zkušenosti, časté slovo ve slovníku lidí s různými, pro okolí nepříjemnými, poruchami osobnostmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Lama Lama Tohle určitě nedělám, dám třeba příklad pro představu. Od začátku mě tam nesnese kolegyně, která je o 25 let starší jak já. Dost okatě mě drbala, byla na mě hnusná, nebo mě schválně ignorovala a já prostě začala mít nervy a jednou jsem za ní šla a slušně se jí zeptala, co ma

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.1.20 17:41
@Anonymní píše:
@Lama Lama Tohle určitě nedělám, dám třeba příklad pro představu. Od začátku mě tam nesnese kolegyně, která je o 25 let starší jak já. Dost okatě mě drbala, byla na mě hnusná, nebo mě schválně ignorovala a já prostě začala mít nervy a jednou jsem za ní šla a slušně se jí zeptala, co ma

Cp má za problém. Ona že nic, ať si toho nevšímám, že je taková pořád… Já prostě slušně, že mi to vadí a nejsem slepá. Ona začala plácat blbosti, moje nedostatky v práci, přitom jsem z toho poznala, že je na mě z ně jakého důvodu vysazená. Mluvila jsem s ní v klidu a přijde mi, že se ta situace zhoršila

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11240
16.1.20 17:42

Tak ona se často za „upřímnost“ vydává hrubost a neschopnost chápat názorového oponenta. Případně soustava argumentačních faulů, zejména ad hominem a zaměňování kritiky chování za kritiku člověka.

Jestli se ti to stává opakovaně, u různých lidí, tak je více než na místě zvažovat že problém je na tvé straně, na tom co při komunikaci vysíláš.

Jakkoliv to nemusíš myslet zle, tak to zjevně příjemci tvého sdělení čtou jakou urážky a napadání.

Lidi okolo sebe nezměníš, ale přizpůsobit způsob, kterým člověk komunikuje tak, aby skutečně sděloval to, co sdělit chce a druhým to bylo přijato a slyšeno - to je tak nějak známka sociální inteligence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.20 17:48

Nebo třeba dvě ženský od nás pomluvily starší paní, která je fajn a prostě si myslely, že se přidám. Já jsem řekla, že jí znám, přijde mi fajn a pak jsem viděla, že zas drbou mě, přitom jsem se prostě nechtěla přidávat do klepů

• Nahlásit
  • Citovat
3758
16.1.20 17:48
@Anonymní píše:
Cp má za problém. Ona že nic, ať si toho nevšímám, že je taková pořád… Já prostě slušně, že mi to vadí a nejsem slepá. Ona začala plácat blbosti, moje nedostatky v práci, přitom jsem z toho poznala, že je na mě z ně jakého důvodu vysazená. Mluvila jsem s ní v klidu a přijde mi, že se ta situace zhoršila

Třeba byla prostě jen upřímná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12683
16.1.20 17:51

Tak formulace :… že mi to vadí a nejsem slepá…uz je podle mne trosku konfliktni. :think: Jako talent na diplomacii asi mit nebudes. Asi bych zacala premyslet nad tim, jak co formulovat. Davej vic vety typu: mam dojem, myslim si, mohlo by byt…trosku dat tem lidem prostor to nasmerovat cele k usmireni a dohode. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama