Proč ty školkové děti pořád kašlou?

8.11.19 14:19

Proč ty školkové děti pořád kašlou?

Holky, začínám už být opravdu zoufalá. Co syn(teď 4 roky) začal chodit do školky, tak se mu pořád vrací a opakuje ten stejný tip kašle.ˇJe to takový ten nicneříkající kašel, ani vlhký, produktivní, dávivý, průduškový…nic takového, prostě kašel který jak příjde tak postupně odejde aniž by třeba přecházel do vykašlávání, jak to u kašlů bývá. Většinou to začíná tak, že začne pokašlávat, tak 2-3 dny se intenzita zvyšuje(v této době už ho stahuji ze školky),pak to jeden den vygraduje že kašle prakticky nonstop a pak to postupně ustává, je týden dva, tři bez kašle a pak celé toto kolečko znova.Ke kašli většinou nemá nic dalšího, teplotu ani rýmu, nic. Kapky na kašel prakticky nezabírají a to máme vše od Levoprontu až po Ventolin, jediné co zabere tak na noc kousek Dithiadenu a většinou jak zaspí, kašel se mu utlumí…Takhle se to opakuje od října do dubna, ale letos to měl třeba i v létě. Co tak poslouchám, třeba ve školce nebo v herně, tak mi připadá že takhle kašle každé druhé dítě. Tak mě napadlo že je to třeba takový nešvar předškoláků, než se jim ty dýchací cesty utuží nebo nevím jak to popsat.Loni jsem letěla s každým kašlem k dr a výsledek-poslechově je čistý, krk nezarudlý, výtěry negativní, ORL také v pohodě. Už mě napadla i alergo, ale upřímně si myslím že to má z tý školky, protože to má přesně od doby co nastoupil. Už to ani nijak neléčím, jen čajíky, bylinky, případně inhalace a popravdě poslední měsíce už ani nechodím k doktorce, protože při tomto typu kašle nález vždy stejný a odcházet s dalším sirupem na kašel který stejně nezabírá a sedět hodinu v čekárně plné nemocných dětí, už mě opravdu nebaví. Snažím se otužovat, chodíme do solné jeskyně, ven za každého počasí, ale už mě opravdu nebaví jak se to pořád točí. Má někdo zkušenost s něčím podobným?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2033
8.11.19 14:29

Dcera to má, nenapadlo mě to řešit, osobně tomu říkám školkový kašel. Když kašle hodně, dostane sirup, jinak nic. Jen hlídám, aby z toho nebyl takový ten laryngitidový kašel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1549
8.11.19 14:32

To znám, v podstate tak jak píšeš. Uz jsme to nijak nelecili, popíjela bezovy sirup, pila bylinkové čaje s medem. Denne byla na vzduchu, procházky, hriste, to vždy pomohlo. No a vydrzet ty tři čtyři dny kdy to bylo nejhorší, to bylo na palici. K dr jsem s tím nechodila, na průdušky ji to nešlo, teploty nemela. A vyrostla z toho, jako predskolacka (od cca pěti let) to bylo lepší a lepší a kratší a méně intenzivni. Teď jako školačka první třída už super, kašle max dva dny a to jen když přijde z venku nebo chvíli večer před spaním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 14:32

@Lily Evans jojo, přesně taky tomu říkám školkový kašel :D nebo taky kašel o ničem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26228
8.11.19 14:45

Protože rodiče děti nedoléčí a ve školkách se to točí pořád dokola. Neskutečně mě to štve. U nás to trvá vždy 2-3 týdny a souvisí to se zadní rýmou.
Já chodím k doktorce, když to trvá víc než 10 dní. Občas z toho má zánět průdušek, měl i zápal plic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3200
8.11.19 14:47

Syn to má i teď v první třídě :lol: taky kašle od podzimu do jara, co nastoupil do školky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
8.11.19 14:49

Dceři jsou čerstvě 4 roky a musím zaklepat, že toto neznám, ale u nás se nemecné děti do školky nevodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 14:49

No tak právě jeden školkový kašel řeším doma :pocitac: dcera z toho má zápal plic :cert: Začala kašlat, stáhla jsem ji ze školky (taky tam kašle každej), po týdnu k doktorce - poslech čistý, byla jen zahleněná, dostala Ventoliber. Po týdnu na kontrole už se doktorce poslech nezdál, tak rentgen a má ho tam :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 14:51

Rovnou se zeptám :oops: kdo jste řešil zápal plic, jak dlouho po dobrání antibiotik jste zůstali s dítětem mimo kolektiv (školky)? Někde čtu 6 týdnů 8o. Někde 3 :think: někdo odvážnější 2 :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 15:13

@Chulimanga mohu se zeptat, jak se ten zápal plic projevoval? Že neustupoval kašel? Případně teplota?
Já se právě tohoto bojím, sice kašle pořád stejně a zatím to vždy i tak skončilo, ale je mi jasné, že jednou mu to dolu spadnout může. Nerada bych něco zanedbala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 15:16

Malej segry taky kaslal ze skolky.. asi je to opravdu standart. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 15:23

@Teruška85 Ano, neustupoval kašel. Byla dva týdny doma a kašlala tak nějak pořád stejně. “Nejhorší” je, že nekašlala nijak moc! Přes den skoro vůbec, v noci to bylo horší, ale nic strašnýho! Teplotu neměla a nemá vůbec, ani zvýšenou! Upřímně to byl pro mě velký šok, že má zápal plic! Doktorka říkala, že to ty atypické zápaly umí, jdou špatně rozpoznat. A u nás jsme ho podchytiti včas. Předpokládám, že by se to zhoršovalo a horečky by naskočily :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 15:27

@Teruška85 Taky se teď budu bát každýho kašle, opravdu mě vůbec nenapadlo, že by za tím mohl být zápal plic! A když čtu, jak přechozený zápal může zanechat celoživotní následky,… no nechybělo hodně :roll:… ale zase s každým kašlem na rentgen chodit taky nejde, že. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 15:37

@Chulimanga právě no, maminka od nás ze školky zase řikala že její dcerka pokašlala tak 2× za den a absolutně ji nenapadlo že by jí mohlo něco být, pak že jí najednou vyskočila teplota a začalo bolet bříško a šup, měla zápal plic, taky by jí to ani nenapadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 15:39

Zasla bych na ORL… Může to být hemofilus…ve školce to má každý druhý..právě proto, že se to neléčí… Ať Vám udělají výtěry

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama