Proč uživatelky bagatelizují a znevažují problémy jiných?

13.4.20 15:49

Proč uživatelky bagatelizují a znevažují problémy jiných?

Jaký myslíte, že má toto důvod?
Je to už několikátá diskuze, kde opakovaně někdo píše, že zakladatelka přehání a určitě to vnímá horší než to je, nebo že to tak zlé prostě není/být nemůže.
Vždyť nezáleží na tom problému, ale na tom, jak to kdo z nás snáší a jak je pro nás ta která hodnota v životě důležitá.
Nemyslím si, že je dobré problémy jiných lidí zlehčovat, až se jim vysmívat (často se tu píše „tvé problémy bych chtěla mít“ apod.), podle mě to ty ženy ještě více srazí a už tak mají problém, který je trápí.
Zajímalo by mě, proč se to zrovna zde objevuje tak často, kde bych čekala, že budou maminky dětí a budou si vzájemně radit a podporovat se.
Nepíši to kvůli sobě, samozřejmě jsem se také setkala s kritikou, ale já jsem v tomto aspoň paličatá a když mám nějaký názor, tak ho mám a ať se z toho ostatní třeba…, nikomu ho nevnucuji, nikomu tím neubližuji, ale myslet si budu, co chci a pokud se někdo zeptá, klidně svůj názor řeknu.
Tohle, co jsem psala výš, je tu v hodně diskuzích, kde ženy třeba řeší těhotenské testy, váhu, chování jejich okolí, tchýně, manžela, nějaké narážky, dnes ta diskuze o holčičce co se mračí, taky tam byly reakce typu, že to mamince určitě nikdo neříká, ale ona si to jen tak vsugerovala..a že to je banalita.
Tohle přece není moc hezká reakce, když někdo hledá pochopení a podporu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3597
13.4.20 15:57

Hele, to máš různý… jako jo, je tu spoustu problémů, které bych si fakt přála mít… a když zakladatelka pořád mele to svoje, do zblbnutí, aniž by přijala názor, byla ochotná změnit úhel pohledu… vůbec se nedivím, že ji někdo pošle do háje, protože to působí tak, že dotyčná nechce nic řešit, chce nad tím jen brečet a být litována.
Na druhou stranu se tu najdou takové, které se prostě povyšují tím, že jiného poníží, zvedají si své sebevědomí na úkor jiných, protože jim prostě dělá dobře mít „navrch“
Já osobně, pokud nemám pár povzbudivých slov nebo dobrou radu na diskuze raději nereaguji, prostě, když nemůžu pomoci, neškodím. A tím by se, myslím, měli řídit všichni - když mě to tak moc nezajímá a přijde mi to malicherné, nereaguji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6604
13.4.20 15:58

Protože internet snese všechno, v reálu je většina uživatel emimina určitě zdrzenlivejsí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17173
13.4.20 16:00

Mám pocit, že tu má dost uživatelek krátkou paměť (nepamatují si, jak to bylo když byly v onom věku). A mají i nízkou empatii (chcete-li nízkou sociální inteligenci). :think:
S tím se těžko hne, nezbývá než posty vyvažovat, co jde a na co síly stačí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5740
13.4.20 16:03

To jsou starosti :mrgreen: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.20 16:05
@Alušáček píše:
Protože internet snese všechno, v reálu je většina uživatel emimina určitě zdrzenlivejsí :D

To budeš mít asi pravdu. Přesto moc nechápu podle jakého síta se tu některé problémy zesměšňují a naopak jiné se velmi řeší, když ty ženy to může trápit stejnou mírou, každý jsme prostě jiný a máme jiné priority a jinak to vnímáme. Občas je mi tu některých fakt líto za tu kritiku od jiných maminek, viz to s tou holčičkou, protože určitě každou z nás by to nějak mrzelo. Chápu že někoho méně, mávl by rukou, ale pro ni to trápení je, tak proč se za to vysmívat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.20 16:07
@Zumpa píše:
To jsou starosti :mrgreen: :pankac:

To jo no :mavam: ale zas toto je podáno jako fór, určitě sis musela někdy všimnout, že někde je to podáno fakt hnusně k těm holkám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
13.4.20 16:12
@Alušáček píše:
Protože internet snese všechno, v reálu je většina uživatel emimina určitě zdrzenlivejsí :D

a co to o nem vypovida?

1. ze v realu se pretvaruje a doopravdy je takovy, jaky se jevi na interntu

2. ma potrebu se povysovat, ublizovat a bavit se na nestesti jinych.

No uplne typ cloveka, se kterym bych v realu chtela kamaradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
13.4.20 16:13
@Čtyřlístek2 píše:
To budeš mít asi pravdu. Přesto moc nechápu podle jakého síta se tu některé problémy zesměšňují a naopak jiné se velmi řeší, když ty ženy to může trápit stejnou mírou, každý jsme prostě jiný a máme jiné priority a jinak to vnímáme. Občas je mi tu některých fakt líto za tu kritiku od jiných maminek, viz to s tou holčičkou, protože určitě každou z nás by to nějak mrzelo. Chápu že někoho méně, mávl by rukou, ale pro ni to trápení je, tak proč se za to vysmívat :nevim:

Kterou diskusi s holčičkou myslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28136
13.4.20 16:13

Já sem chodím přes deset let a už spíš jen do naší uzavřené skupiny. Přijde mi, že dřív to tady zdaleka tak nebývalo, že se jen uráželo a bagatelizovalo a odsuzovalo.
Jak to píše někdo výš, internet snese vše, ale tady by to prostě nemělo být.
Pokud se mě problém netýká, nechci poradit, tak nemám otevírat dotaz a reagovat na něj jízlivě a urážlivě.
Bohužel to spousta uživatelů nedodržuje. Jak se někde dá někdo ponížit a urazit, tak se na něm vezou.
Také ale s těmi, co urážejí, přibylo vymyšlených problémů a dotazů - přijde mi tedy. Přijde mi, že někdo zadá dotaz, který si vymyslí, a že v něm zesměšňuje některé problémy, co tady mladé maminky řeší.

Je to škoda, protože maminka, která třeba čeká první dítě, zadá pro někoho staršího možná hloupý dotaz, ale pokud dostane rozumnou odpověď, tak se uklidní a může se dál radovat ze svého těhotenství. A je smutné, že někdo, komu se dotaz zdá hloupý, se vysměje, poníží.

Taková je dnešní doba. Z rad z internetu se někteří cítí chytří a nedotknutelní a myslí si, že mohou relativně anonymně urážet druhé.

Já jsem sem třeba na jednu diskuzi pozvala známou a poradila jsem jí ať ty urážlivé rady a odpovědi přeskakuje, že je hodně těch, co poradily a popsaly problém realisticky a ztotožnily se s tím, co se tam řešilo a moc pomohlo, že ten problém, co se tam řešil viděla, že není jen její, že podobná věc trápí i jiné lidi a nebylo jich málo. Prostě se člověk nad ty některé urážky musí povznést, ideálně nereagovat a číst jen ty přispěvatelky(le), kteří chtějí rozumně poradit. :think: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28136
13.4.20 16:16
@M_Vladim píše:
Mám pocit, že tu má dost uživatelek krátkou paměť (nepamatují si, jak to bylo když byly v onom věku). A mají i nízkou empatii (chcete-li nízkou sociální inteligenci). :think:
S tím se těžko hne, nezbývá než posty vyvažovat, co jde a na co síly stačí. :kytka:

Ano, přesně to si také myslím. Člověk lehce zapomene, jak měl, když byl mladý, některé „přihlouplé“ starosti.
Přesně si vybavím, co jsem řešila při prvním dítěti a co mi pak při posledním přišlo velmi úsměvné, že jsem to kdy řešila. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1868
13.4.20 16:22

Jsou urcite uzivatelky, ktere rypou vzdycky. Vsimla jsem si jich v nespoctu diskusi a nepamatuju si, ze by mely pozitivni komentar. Tyto damy jsou podle me jednoduse zakomplexovane a timto zpusobem si svuj pocit menecennosti kompenzuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4470
13.4.20 16:28

V drtivé většině případu se zdržuji komentáře, i když si myslím svoje. Když mám s něčím zkušenost, svůj názor řeknu, snažím se předat zkušenosti, pokud to uživatelku nezajímá, tak ne. Ale kdy se nemůžu ovládnout, tak to jsou milionkráté diskuze s ještě mokrym testem pomalu hodinu po styku, každá má 1500 příznaků a chce vědět, jestli to nemá nějaká maminka podobne. Tak to už na mě jde cuk v oku, lehčí třas a zcela otevřeně se přiznávám, ze někdy jsem už dost nepříjemná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
13.4.20 16:31

@Čtyřlístek2 me by zase beze srandy zajimalo, co tak cloveka vypudi zalozit takovou mravoličnou diskuzi a zacit to jako seriozne :think: jinak jsem si nevsimla, ze bys na tento nesvar poukazovala v tech diskuzich, o kterych pises. Tady uz to mize tevh ušlapanym chudinkam byt jedno :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
13.4.20 16:35
@Verurizeckova píše:
V drtivé většině případu se zdržuji komentáře, i když si myslím svoje. Když mám s něčím zkušenost, svůj názor řeknu, snažím se předat zkušenosti, pokud to uživatelku nezajímá, tak ne. Ale kdy se nemůžu ovládnout, tak to jsou milionkráté diskuze s ještě mokrym testem pomalu hodinu po styku, každá má 1500 příznaků a chce vědět, jestli to nemá nějaká maminka podobne. Tak to už na mě jde cuk v oku, lehčí třas a zcela otevřeně se přiznávám, ze někdy jsem už dost nepříjemná…

To chápu, mně taky někdy připadá některý dotaz hloupý, ale co se ptá přijde důležitý, tak se snažím slušně odpovědět a neposmívat se, jak je psané výše, je rozdíl čekat první a třetí dítě, je rozdíl když je těm maminkám 19let a když nám táhne na 40 například.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat