Proč zaměstnavatel poslal souhrn příjmů za méně měsíců?

Anonymní
8.3.21 20:17

Proč zaměstnavatel poslal souhrn příjmů za méně měsíců?

Ahoj chci poprosit o radu nevyznám se v tom. Dnes jsem konečně po zaměstnavateli vydolovala po třech měsících souhrn příjmů za 2020. Pracovala jsem pro něj 4-12 2020 a vlastně pořád pracuju a on mi poslal souhrn pouze za 4-6 2020. Nerozumím tomu, říkám si, jestli mě chce nějak ošulit nebo co to má být. Pracuju na DPP, méně než 10 tis. měsíčně. První měsíce jsem neměla podepsané růžové prohlášení a pak právě někdy v tom létě jsem podepsala, ale nevím, jestli to má vliv. Prosím o radu. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7728
8.3.21 21:00

Jako potvrzení zdanitelnych příjmu ti poslal jen za 2 měsíce? Růžový prohlášení na to vliv nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10686
8.3.21 21:15
@JancaS84 píše:
Jako potvrzení zdanitelnych příjmu ti poslal jen za 2 měsíce? Růžový prohlášení na to vliv nemá.

A není to bez podepsaného prohlášení srážková daň a až s ním zálohová? To by pak byly dvě různá potvrzení :nevim:

Příspěvek upraven 08.03.21 v 21:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
8.3.21 21:15

Proč? Protože v tom má bordel. Budeš muset dolovat dál.
Firma, pro kterou jsem v tomhle roce dělala něco na DPP, mi poslala správné potvrzení až na třetí pokus… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
8.3.21 21:18

@ivašot. No ale každopádně když tam byla zaměstnána na DPP až do prosince, má jí poslat Potvrzení o zdanitelných příjmech až do prosince, ne? Ať už na jednom, nebo na dvou papírech. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1338
8.3.21 21:45

Mě třeba přišlo na třech a každé v jinou dobu a to je zaměstnavatel naprosto ok. Začínala jsem na DPP, pak DPC a pak HPP. Přišlo mi to v týdenních rozestupech přesně v opačném pořadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
8.3.21 21:54

@katyna1984 To je určitě možné, že jí to ještě přijde i za tu druhou část, ale zas už tu máme březen, do konce musí mít ona to přiznání podané - myslím, že solidní zaměstnavatel to neposílá na poslední chvíli. A to ještě zakladatelka neví jistě, takže bych se minimálně zkusila poptat na mzdovém, zda se s tím počítá, než to honit týden před termínem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 22:50

Tohle jsem z nej dolovala 3 mesice. Hned jsem mu psala mejl proc jen za dva mesice. Samozrejme neodepssl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 22:50

Ja opravfu nevim jeszli na to ma vliv to podepsane ruzove prohlaseni :think:

• Citovat
  • Nahlásit
6753
9.3.21 06:52
@Anonymní píše:
Ja opravfu nevim jeszli na to ma vliv to podepsane ruzove prohlaseni :think:

Má. V případě DPP do 10tis. a podepsaném prohlšení se sráží daň zálohová, u DPP do 10tis. a nepodepsaném prohlášení se sráží srážková daň. Na každé je jiné potvrzení. Ještě je otázkou, jestli jsi to prohlášení podepsala s platností až od toho podpisu nebo zpětně a o jaké potvrzení sis žádala. Jinak pokud nemáš povinnost podat přiznání, pak termín 1.4. (včera to ještě Schillerová prodloužila o měsíc) pro tebe neplatí, máš na to 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 18:18
@Hanula1212 píše:
Má. V případě DPP do 10tis. a podepsaném prohlšení se sráží daň zálohová, u DPP do 10tis. a nepodepsaném prohlášení se sráží srážková daň. Na každé je jiné potvrzení. Ještě je otázkou, jestli jsi to prohlášení podepsala s platností až od toho podpisu nebo zpětně a o jaké potvrzení sis žádala. Jinak pokud nemáš povinnost podat přiznání, pak termín 1.4. (včera to ještě Schillerová prodloužila o měsíc) pro tebe neplatí, máš na to 3 roky.

Děkuji, nakonec poslal i tu druhou část. Takže mám teď dvě prohlášení. Přiznání raději podám, nevím jestli musím, nevyznám se v tom, ale radši, za tři roky bych to dávno zapomněla :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat