Proces tetování na achilovce

10.2.20 20:43

Proces tetovani na achilovce

Zdravím.
Chtela jsem se zeptat, zda ma nekdo tetovani na achilovce a jaky je proces? Ja tam mam strasne tenouckou kůži…vydrželi jste to bez problému a nebo tater musel davat přestávky? Nebo je horsi bolest kotník? Dekuju za odpovědi :)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7540
10.2.20 22:07

Nerozum…achilovka je největší šlacha v těle, tetování ji může narušit, ať už poškozením či zánětem..

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 16:15

Ze zpráv

Není to sice achillovka, ale souvisí to s tetováním taky,,, při prohlížení zpráv se dívám, co si o tom lidé myslí, ale o tomto zatím nic… Tak kopíruji článek, říkám si, že bych sem občas, jak budu mít chuť, něco dala z aktuálního dění:

První potetované auto na světě. Lak stál víc než vůz samotný
Dnes 11:15dh, Novinky

Lexus oslovil britskou tetovací umělkyni Claudii De Sabe, aby z jeho crossoveru UX udělala první tetované auto na světě. A povedlo se. Exkluzivní povrch karoserie, který je jediný svého druhu, stál automobilku víc než auto samotné.

Tetovat člověka je pro Britku žijící v Londýně Claudii De Sabe denním chlebem, svoji práci tatérky dělá už patnáct let. Nanést ale tetovací technikou barvu na auto, to byla výzva. Oproti kůži, kde je tradičním nástrojem jehla, ale žena u auta používala vrták Dremel.

Aby mohla Claudia barvu nanést řádně, musela nejprve nástrojem přesně odstranit jednotlivé části laku, aby se dostala až na stříbrné železo, a poté použila pět litrů barvy na detaily. Nechybí výrazná rudá ani zlatá barva, která dává laku 3D efekt. Ve výsledku pak má Lexus UX na sobě znázorněné kapry koi, kteří v japonské kultuře reprezentují štěstí a vytrvalost.

Lexus uvedl, že auto, které je spíše jedním velkým uměleckým dílem, nebude na prodej. Podle automobilky ale stvoření unikátní podívané stálo téměř 146 tisíc dolarů, tedy v přepočtu neuvěřitelných 3,4 milionu korun. Auto samotné přitom stojí v základní verzi na českém trhu 900 tisíc korun.
Tatérka se nechala slyšet, že tetovat auto pro ni byla jedna velká radost. Lexus prý nemá, na rozdíl od člověka, měnící se svaly a tkáně pod kůží, a proto při práci nemusela tolik přemýšlet a jen se soustředila na krásné aerodynamické tvary vozu.

A co si o tom myslím - myslím, že na autě je tetování sice možná tvrdší, ale krásná práce - je praktické tetovat radší auto než člověka tím, že na autě jsou velké rovné plochy, spousta prostoru a povrch se oproti kůži nehýbe. A auto to nebolí. A když bude chtít se někdo tetování zbavit, je to na autě efektivnější, protože se dá přestříkat, nebo pořídit nové, novou kůži si člověk nepořídí. Zatím je to novinka, uvidíme, stane -li se z toho hit, ale jako úplně nový nápad je to zatím drahé. Nicméně je to taková zajímavá varianta - alternativa k ozdobení sebe, sice klasické nalakování a namalování obrázku na auto, jak se to dělá, bude asi vždycky hrát prim, ale pro milovníky tetování to třeba bude zajímavý návrh.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama