Procházky s kočárkem - bolesti rukou?

Anonymní
24.5.20 08:56

Procházky s kočárkem - bolesti rukou?

Ahoj holky, posledního čtvrt roku jezdím pravidelně s kočárkem na prochajdu. Každý den tak dvě hodiny. Jezdím jak po rovinkách tak do kopců, přes lesy třeba, občas je to náročnej terén. Ted mě začaly tak nějak divně pobolívat ruce, nebo ne pobolívat, ale spíš jako bych je přestávala cítit, a já si říkám, jestli to může bejt z toho… Co myslíte? Někdy ten kočár tlačit do kopce je fakt náročný… Před dvěma dny jsem ještě musela sekat zahradu, to trvalo tak tři hodiny, a pak se mi to tak nějak víc zhoršilo… Jsem tak trochu hypochondr, tak si říkám, jestli to tim může být nebo mám zase nějakou smrtelnou nemoc :roll: Potřebuju uklidnit že to nic neni! děkuju moc!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6878
24.5.20 09:06

Moribundus :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1546
24.5.20 09:09

Pane jo. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
24.5.20 09:26

Tak jasně, možný to je, mohla sis přetížit šlachy třeba, jestli potom ještě 3 hodiny sekáš trávu, klidně. Tak nějakou dobu dej rukám klid a odpočívej, 2-3 nejezdi s kočárkem a uvidíš. můžeš zkusit i nějaký gel proti bolesti (voltaren, ibalgin).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5746
24.5.20 10:24

Tohle byl jedem z důvodu, proč jsem dala přednost šátku před kočárkem (hlavní důvod byl ten, že když mi děti spaly v kočárku, tak potom následovala proplakaná noc, když spaly v postýlce nebo v šátku tak kromě jednoho krmení jsem o nich v noci ani nevěděla) bolelo mě z tlačení kočárku rameno a to máme kočárek lehounký a snadno ovladatelný (Easywalker QTRO) a po delší procházce se ozývaly i karpály (začíná to zhoršením citu v prstech a brněním rukou). Když jsem zkoušela kočárek co měla ségra (Camarelo) nebo kámoška (Valco) tak s těmi to bylo ještě horší tam jsem už problém s rukama pociťovala po 5-10 minutách, ale já s karpály I ramenem mám problémy dlouhodobě (rameno je následek úrazu, karpály zase z nevhodné klávesnice a myši). Zkuste si nastavit madlo do jiné polohy, aby se změnil úhel, pod kterým držíte kočárek, koukala jsem že spousta žen tlačí kočár s úplně zalomenými zápěstími. Ruka by měla být rovná a klouby ukazováku a prostředníčku by měly být v prodloužení zápěstí, asi jako když někomu chcete rozbít nos :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
24.5.20 10:47

Hlavně pozor aby sis neuhnala zánět šlach, já na to měla náběh po porodu, nebyla jsem zvykla nic nosit a najednou jsem cely den zvedala nekolikakilove miminko, takže tak po měsíci neskutečná bolest předloktí a konec. Naštěstí jsem to tehdy nějak ustala, ale můžeš skončit i s nehybnou rukou/rukama v sádře.

Zkus vědomě zapojovat do tlaceni kočárku a sekačky zejmena svaly ramen, lopatky a velký zádovy sval, rukám to podstatně odlehčí, ale musíš se na to soustředit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
24.5.20 13:32

Může to být i od páteře, ale také ty šlachy, karpály. Mívám to při jízdě na kole, jak držím řídítka. Po nějaké době mě začnou ruce brnet, jakoby je přestávám cítit (pocit, jako když si prelezim ruku). Myslím si, že to jsou karpály. Rada - vyhnout se činnostem, ve kterých budeš v ruce něco svírat, najít si cviky na karpály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama