Prochladnu a nemůžu se pak zahřát.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2257
15.11.21 12:07

Prochladnu a nemůžu se pak zahřát.

Ahoj, poslední dobou ( cca 1,5 měsíce) mě trápí tento problém. Když prochladnu, tak se nemůžu zahřát. Trvá to třeba 2-3hodiny ( někdy v noci snad i déle) než se zahřeji. Stává se mi to doma. Uspávám malou tak, že jsem u ní u postýlky. Třeba hodinu. A asi tím jak tam stojím, sedím, prostě se nehýbu, tak prochladnu. A to i když jsem oblečená, přikrytá dekou. Nebo třeba, když v noci malá zabrečí a já k ní jdu a nemám na sobě kalhoty ( spím třeba v triku a kalhotkách nebo noční košili), tak během 3 minut prochladnu( na podlaze máme plovoučku, tak je studenější). Vrátím se do ložnice, musím si obléct tepláky, teplé ponožky a mikinu, přikryju se péřovou peřinou a pořád cítím jako kdybych ležela na ledu.
Dřív jsem běhala doma normálně polonahá či bez ponožek a když jsem prochladla, tak jsem se během chvilky zahřála, ale teď si připadám jak na Sibiři. Jinak přes den máme doma teplo, v noci topení ubírám.
Vím, že mi napíšete, že se musím pořádně obléci, než za ní běžím, ale připadá mi, že není normální, abych během pár minut prochladla tak, že se musím 3 hodiny zahřívat :think:.
Máte to někdo podobně? Je to příznak nějaké nemoci? Málo pohybu? Nebo třeba celkové vyčerpání? Malé je rok. Byla náročné miminko a teprve teď začala spát občas celou noc. A já jsem to občas psychicky nedávala.
Budu ráda za každou radu. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2035
15.11.21 12:13

Já to mívám taky. Jsem hrozná zmrzlina. U mě je důležité teplo od nohou takže nosim teplé pantofle a to máme doma koberce. V noci za dcerou chodim v županu a balim se v pokoji do deky :mrgreen: A když jsem unavená, vyčerpaná je to horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
15.11.21 12:18

@jary1 Já to mám taky, ale já mám raynaudův syndrom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
15.11.21 12:19

Ja kdyz takhle prochladnu, tak mi pomuze jen horka sprcha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2257
15.11.21 12:21

@zuza92 když já to dřív vůbec nemívala. A i když si vezmu extra teplý župan, ale kouká mi dole 20 cm nohy, tak prochladnu :nevim:. Asi za to může to vyčerpání nebo nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2257
15.11.21 12:25

@jednoslunicko no normálně když jsem dřív třeba venku prochladla, tak mi také pomohla. Teď jsem to nezkoušela, protože to je většinou v noci a nechci nikoho rušit. Ale asi budu muset. Dík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
15.11.21 12:29

Ja bych to priklanela spis unave, vycerpani, pises 1,5 mesice zpatky, tak mozna i zmena pocasi, udelalo se chladneji a pocitove doma mate mozna chladneji (?)… ja jsem studena porad… nevim, jestli je to i celkove nizkym tlakem (100/60), ale i kdyz mam pyzamo, treba kratasy a triko, tak bez teplych, chlupatych ponozek a svetru nebo pyzamove mikiny doma nechodim… lehnu si treba pod deku na gauc, chlap za mnou za chvili prijde, sahne na me a porad rika, ze mi musi byt zima, ze jsem studena, ale zimu jako takovou uplne nepocituji… :nevim:
pokud je ti vylozene zima, zkus mit nejake teple pantofle u postele, nebo teple ponozky, od nohou jde nejvetsi chlad, zvlast kdyz mate studenejsi podlahy a litas bosa a u male treba stojis… ono clovek ma pocit, ze pod duchnou se zahreje, ale neni to tak…
zdravotni problem to snad nebude, pokud necitis zadnou bolest, extremni unavu apod., kazdopadne jestli te to trapi hodne, zkus doktorovi zavolat, poradi i po telefonu, mozna doporuci zelezo, vitamin C a B12 na podporu krvetvorby, ale videla bych za tim spis nedostatek spanku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
15.11.21 12:31
@jary1 píše:
@jednoslunicko no normálně když jsem dřív třeba venku prochladla, tak mi také pomohla. Teď jsem to nezkoušela, protože to je většinou v noci a nechci nikoho rušit. Ale asi budu muset. Dík

Mozna by stacilo dat nohy do lavoru s horkou vodou. A nebo elektricka decka nebo termofor do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6019
15.11.21 12:46

Ja to mam, i kdyz asi ne v takove mire, kdyz jsem unavena. To jsem oak na chlad citlivejsi a mrznu, i když jindy bych uz byla davno v pohode. Treba i kdyz vylezu ze sprchy, tak se klepu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
15.11.21 12:52

Ahoj ja jsem normálně člověk který i v zime chodí max v mikine, ale během těhotenství sem byla šílené zmrzlá..velky vliv mělo i to že sme bydleli v podnájmu v podkrovi kde bylo jednak blbě řešené topení a jednak to vůbec nebylo zateplené, navíc kameny barák (bývalá to stodola) takže fakt velká ledárna..hlavně od nohou..když sem nechala na podlaze flašku s pitím za hodinku bylo jak z lednice…hodně mi pomohlo že sem si koupila pletené podkolenky podšité kožešinou..kupovala sem je v Tescu…pak už to bylo mnohem lepší :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9347
15.11.21 12:53
@smajlik345 píše:
@jary1 Já to mám taky, ale já mám raynaudův syndrom

Mám to stejně. A od podzimu do jara chodím doma v županu :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 12:54

Myslím, že by to mohlo souviset s únavou, jestli v noci vstáváš, pořádně se nevyspíš, tak hormony v těle pak nefungují optimálně a to může mít vliv i na termoregulaci. A taky hodně na podrážděnost a taky na paměť.
Máme taky plovoučku a u postýlky mám polštář, na kterém sedím a nohy musím mít na něm anebo v tlustých ponožkách a pantofle. Prostě neprochladnout hlavně od nohou.
Dřív jsem (z jiných důvodů) používala vyhřívací dečku do postele, to by ti možná také mohlo pomoct.

• Citovat
  • Nahlásit
530
15.11.21 13:03

Tak u nás doma to jsou dlouholeté boje :mrgreen:. Manžel a děti jsou horkokrevni a já jediná zmrzlina. Topnou sezonou začínají každodenní dohady, kdy se zavře, otevře okno, pustí, vypne topení. Všichni doma chodí v kratasech, triku s krátkým rukavem, já mám tlustý ponožky, leginy, triko s dlouhým rukavem, svetr nebo mikinu. Zahreju se pouze úklidem a vařením. Jak si sednu, do 15 minut je mi zase kosa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
15.11.21 13:05

Já to mám celý dospělý život, až na těhotenství. To mi bylo furt teplo :lol: napada mě, jestli to nesouvisí s tlakem, těhotná jsem měla normální, kdykoliv jindy nízký, prostě menší „výtlak“ skrz žíly, horší zahrevnost.
Když mám studené nohy, neusnu. To už mám ověřené, prostě jako ty, klidne X hodin ležím a nemůžu se zahřát.
Takže pokud u mě je, připlácnu nohy na chlapa. :lol: nebo ležím s nohama v tureckém sedu, protože chladná mám převážně jen chodidla. Pokud vymrznu přes den, dávám si horkou vanu.
Ještě mě napadá, nečeká tě třeba preventivka? Že by sis nechala udělat krevní rozbor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
15.11.21 13:13
@Lily-of-the-valley píše:
Takže pokud u mě je, připlácnu nohy na chlapa. :lol:

jo, to je dobry tip, o chlapa se zahreju nejlip, to je lepsi jak termofor :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek