Proc.se porad citim.jako spatna matka?

Anonymní
15.11.19 23:21

Proc.se porad citim.jako spatna matka?

Zdravim vsechny diskuterky. Nevim, zda tu podobne tema bylo nebo ne, ale musim se z nej vypsat.Mam trimesicni holcicku, kterou miluju nejvic na svete.Do doby nez se mi dcerka narodila jsem s miminkama mela nulove zkusenosti. Opravdu jsem videla miminko max.na obrazku. Kdyz se mi narodila holcicka, vse jsem se ucila a kupodivu mi slo vse lepe, nez jsem si predstavovala…i lasku k diteti jsem pocitila v plne sile.Ale mam nejaky komplex…pred lidmi, co zkusenosti s detmi majinsi pripadam stale neschopne. Uplne nejvic pred mou svagrovou, ktera ma deti a vzdy do nich byla.blazen.Mam ostych i vzit i me dite do naruci, aby si nerekli ze ji drzim spatne. Radeji ve spolecnosti davam dceru na ruky me mamce nebo priteli.Pak me trapi dalsi vec.Jsem introvert. Nevyhledavam moc spolecnost, protoze mam pred lidmi ostych resp. nevim jak se s nima bavit, aby je to zaujalo. Pritel je spolecensky typ a ja ho asi brzdim ve smyslu stykani se s lidmi. Svagrova kterou nemusim je naopak spolecenska a ma porad poznamky typu:,pockej az budes vetsi, rodice nechame doma a pujdeme spolu na ples atd…bojim se, ze me dcera nebude mit rada diky me povaze a oblibi si spis svagrovku.Vim,ze znim. paranoidne ale tohle tak citim.Stale.o.sobe pochybuju..ve vsem.Ani nevim, co chci aby jste na to napsali+(snad mi napsali ze jsem blazen)ale musela jsem se z toho vypsat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29266
15.11.19 23:26
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny diskuterky. Nevim, zda tu podobne tema bylo nebo ne, ale musim se z nej vypsat.Mam trimesicni holcicku, kterou miluju nejvic na svete.Do doby nez se mi dcerka narodila jsem s miminkama mela nulove zkusenosti. Opravdu jsem videla miminko max.na obrazku. Kdyz se mi narodila holcicka, vse jsem se ucila a kupodivu mi slo vse lepe, nez jsem si predstavovala…i lasku k diteti jsem pocitila v plne sile.Ale mam nejaky komplex…pred lidmi, co zkusenosti s detmi majinsi pripadam stale neschopne. Uplne nejvic pred mou svagrovou, ktera ma deti a vzdy do nich byla.blazen.Mam ostych i vzit i me dite do naruci, aby si nerekli ze ji drzim spatne. Radeji ve spolecnosti davam dceru na ruky me mamce nebo priteli.Pak me trapi dalsi vec.Jsem introvert. Nevyhledavam moc spolecnost, protoze mam pred lidmi ostych resp. nevim jak se s nima bavit, aby je to zaujalo. Pritel je spolecensky typ a ja ho asi brzdim ve smyslu stykani se s lidmi. Svagrova kterou nemusim je naopak spolecenska a ma porad poznamky typu:,pockej az budes vetsi, rodice nechame doma a pujdeme spolu na ples atd…bojim se, ze me dcera nebude mit rada diky me povaze a oblibi si spis svagrovku.Vim,ze znim. paranoidne ale tohle tak citim.Stale.o.sobe pochybuju..ve vsem.Ani nevim, co chci aby jste na to napsali+(snad mi napsali ze jsem blazen)ale musela jsem se z toho vypsat.

Tak máma je jen jedna a málokteré dítě nemá mámu jako středobod vesmíru. Alespoň do určitého věku. Neměj obavy, s miminem se naučíš manipulovat jen denodenním tréninkem. Když jsem čekala mimino, studovala jsem Něžnou náruč rodičů. Takže jsem občas kvetla, jak zvedaly „zkušené“ matky svoje děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
15.11.19 23:35

Ty jsi máma, a stredobod vesmíru tvého dítěte. Nemej ostych, máš snad nějaký mateřský instinkt a miminko přece nezvedas za ruce a za nohy. Noa co že mají víc zkušenosti, jak je získáš ty? Jedině praxi. Dokáží se postarat i 15ti lety holky, který z porodnice propoušti po 72 hodinách běžne.. A ty si myslím že dítě neviděli ani na obrázku. :mrgreen: buď v klidu, jsi určitě super máma. :kytka: Naopak měj miminko u sebe, koukej se chlubit :lol:. A když chceš s něčím poradit, co se zeptat třeba mámy? Vždyť od toho ji máš. I kdybys dceru držela špatně, však je to tvoje dítě. Mě tchyně tvrdila že doufá, že nebudu žádná bio eko máma co satkuje deti. Prd, nositko pouzivam a žádná bio eko nejsem… Ať si každéj hledí svého, musíš se trochu ohranit. Vždyť je to tvoje dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2116
15.11.19 23:40

To te prejde.Jako mama brzy ziskas uplne jinou sebeduveru, neboj. Jen si vse delej, jak citis, ze je to spravne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
15.11.19 23:49

Pro svojí holčičku jsi ta nejlepší máma. Vyprdni se na to, co si myslí ostatní (oni si určitě ani nic nemyslí) a trošku si věř. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
16.11.19 01:40

Švagrová je asi suverénka a vypadá bezchybně, ale většinou se časem ukáže, že ne všechno mají tihle lidé tak na háku jak se tváří. Jsem taky introvert a do plesu bych se nenechala v žádném případě uvrtat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6048
16.11.19 06:41

Ty jsi ta nejlepší máma pro své dítě…a ze zvedání, držení dítěte neměj ostych. Kdyby jsi viděla, co dělá manžel s malou :roll: :mrgreen: kolikrát jsem mu řekla, že kdyby ho viděla fyzio, či pediatrička, tak by mu dala sodu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53184
16.11.19 10:47

Jsi dobrá máma. Dobrá máma není ta, která se o své dítě nestará. To ostatní je o cviku - taky jsem se bál svou dcerku vzít do náručí. Potřebuješ si víc věřit a pak někoho,, kdo ti řekne, že to děláš dobře. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat