Prodat investiční byt a koupit investiční dům

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 17:19

Prodat investiční bytě a koupit investiční dům

Ahoj, naskytla se nám příležitost koupit investiční dům v menším městě. Máme v Praze garsonku, kterou jsem si kupovala ještě za svovodna a teď je to spíš investiční byt s tím, že by zůstal pro děti nebo prostě když by bylo zle. Přemýšlím teď o koupi investičního domu na malém městě, se třemi byty. Vzali bychom si na něj hypotéku. Ale říkám si, že by hypotéka mohla být menší, když bychom garsonku prodali. Co myslíte, je lepší brát menší hypo a přijít o byt v Praze a nebo větší hypo ale garsonka by nám, alespoň zatím, zůstala? Hypo na dům dostaneme i tu vyšší.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35342
18.10.21 17:24
@Anonymní píše:
Ahoj, naskytla se nám příležitost koupit investiční dům v menším městě. Máme v Praze garsonku, kterou jsem si kupovala ještě za svovodna a teď je to spíš investiční byt s tím, že by zůstal pro děti nebo prostě když by bylo zle. Přemýšlím teď o koupi investičního domu na malém městě, se třemi byty. Vzali bychom si na něj hypotéku. Ale říkám si, že by hypotéka mohla být menší, když bychom garsonku prodali. Co myslíte, je lepší brát menší hypo a přijít o byt v Praze a nebo větší hypo ale garsonka by nám, alespoň zatím, zůstala? Hypo na dům dostaneme i tu vyšší.

Do toho bych asi nešla, pokud se v realitách v tom malém městě vyloženě nevyznáš a nemáš tam zájem. S pronajímáním tři bytů na malém městě bude násobně víc crcání než s jednou garsonskou v Praze. A zsik plus minus autobus stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.21 17:25
@Anonymní píše:
Ahoj, naskytla se nám příležitost koupit investiční dům v menším městě. Máme v Praze garsonku, kterou jsem si kupovala ještě za svovodna a teď je to spíš investiční byt s tím, že by zůstal pro děti nebo prostě když by bylo zle. Přemýšlím teď o koupi investičního domu na malém městě, se třemi byty. Vzali bychom si na něj hypotéku. Ale říkám si, že by hypotéka mohla být menší, když bychom garsonku prodali. Co myslíte, je lepší brát menší hypo a přijít o byt v Praze a nebo větší hypo ale garsonka by nám, alespoň zatím, zůstala? Hypo na dům dostaneme i tu vyšší.

Já bych si rozhodně garsonku nechala! Zabavovat se bytu v Praze je škoda. Pokud dosáhnete na větší hypo, vemte si ji. Když bude nejhůř, garsonku můžete vždycky prodat a část hypotéky splatit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 17:29
@Bábrdl píše:
Do toho bych asi nešla, pokud se v realitách v tom malém městě vyloženě nevyznáš a nemáš tam zájem. S pronajímáním tři bytů na malém městě bude násobně víc crcání než s jednou garsonskou v Praze. A zsik plus minus autobus stejný.

Do pronájmu bytů na malém městě bys obecně nešla? S tím domem přišel muž. Zatím jsou byty pronajaté… Ale kdo ví co způsobí krize.

• Citovat
  • Nahlásit
6450
18.10.21 17:29

Zcela jednoznačně v dnešní době a s brutus cenou nemovitostí, zjm. v Praze, kde fakt neklesnou
je odpověď JASNÁ!! vemte si hypo!
garsonu nechte, byty pronajmete, musí to být aspoň na splátku hypo, ideálně aspoň o 25% více… byli byste blázni se nyní zbavit bytu v Praze (i když malého)
CENA PENĚZ TOTIŽ KLESÁ, je a bude inflace
takže za pár let bude splátka hypo směšná a pražská garsonka bude stále vaše..
je to jasná volba ;)
hlavně přeju šťastnou ruku s nájemníky do bytovky, to už bude horší (zásadně dobrá smlouva přes právníka, nejméně 3nájmy kauce a kontrolovat jak bydlí a žijou a platí každý měsíc…) nám jeden nájemník pro neplacení nechal demontovat plynoměr :-D
takže doporučuji zálohy na energie hradit za ně formou jejich platby pro vás, ať máte jistotu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4909
18.10.21 17:30

Spočítej, sepiš rizika, rozhodni se. Co říká Máňa na emiminu, nemusí být směroplatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 17:36
@Pedro 00 píše:
Spočítej, sepiš rizika, rozhodni se. Co říká Máňa na emiminu, nemusí být směroplatné.

To je mi jasné. Spíš jde o to slyšet více názorů, které nás třeba ani nenapadnou.

• Citovat
  • Nahlásit
35342
18.10.21 17:47
@Anonymní píše:
Do pronájmu bytů na malém městě bys obecně nešla? S tím domem přišel muž. Zatím jsou byty pronajaté… Ale kdo ví co způsobí krize.

Já osobně. Jiní lidé to mají jinak, to je jasné.

Máme na malém městě nemovitost a nepronajímáme ji. Prostě proto, že celkově jsou s tím problémy, hledat vhodné nájemníky, řešit problémy se sousedy atd. Naopak v Praze pronajímáme. Problémy jsou taky (Jako u jakéhokoliv podnikání, ale v Praze se na trhu prostě vyznáme, seženeš vhodného nájemníka.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39613
18.10.21 18:02

Nic neprodavat. Jinak tedy nevím, my město cca 20k obyvatel a pronajímám stejně jako Pražáci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 18:23
@jkra píše:
Nic neprodavat. Jinak tedy nevím, my město cca 20k obyvatel a pronajímám stejně jako Pražáci.

Tohle je 6k městečko. Ale zase kousek od památek a vodního zdroje ke koupání… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
39613
18.10.21 18:24
@Anonymní píše:
Tohle je 6k městečko. Ale zase kousek od památek a vodního zdroje ke koupání… :nevim:

No, tak to je menší, ale stejně, Nic bych neprodávala, pokud nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 18:31
@jkra píše:
No, tak to je menší, ale stejně, Nic bych neprodávala, pokud nemusíte.

No já si říkám, že se pak v případě nouze, prodá ten dům. Bytu v Praze se zbavovat nechci. Hlavně je to moje srdcovka, první velká věc, kterou jsem si koupila. Tak se mi toho nechce jen tak zbavovat.

• Citovat
  • Nahlásit
23457
18.10.21 18:36

Garsonku neprodávej a vezměte si hypo na dům. Po nájmech na malých městech a vesnicích je poptávka. Pokud máte možnost koupit dům o třech bytech tak do toho jděte. Jen si sežeňte právníka, co se specializuje na bytový vztahy a dobře si nastudujte problematiku vyůčtování energií. To už u bytových domů není úplně sranda. Budete potřebovat firmu, která udělá vyůčtování tepla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 18:51
@Janli píše:
Garsonku neprodávej a vezměte si hypo na dům. Po nájmech na malých městech a vesnicích je poptávka. Pokud máte možnost koupit dům o třech bytech tak do toho jděte. Jen si sežeňte právníka, co se specializuje na bytový vztahy a dobře si nastudujte problematiku vyůčtování energií. To už u bytových domů není úplně sranda. Budete potřebovat firmu, která udělá vyůčtování tepla.

mají plynové kotle, každý byt a každý zvlášť plynoměr.

• Citovat
  • Nahlásit
23457
18.10.21 18:58
@Anonymní píše:
mají plynové kotle, každý byt a každý zvlášť plynoměr.

No, na vyůčtování dobrý, ale jsi si vědomá toho, že pokud se kotel rozbije, musíte ho vyměnit na vlastní náklady? Mimo splátky hypotéky budete muset vést osobní fond oprav, aby jste pak nevykrváceli… Máte nějakýho stavaře, aby vám dům posoudil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat