Prodavačka v novém zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 12:56
Prodavačka v nové zaměstnání

Holky spíš se jdu vybreptat. Jsem v nové práci 14 dní. Železářství. Tam toho je. Prodavacka. Zkrácený úvazek. Mám dvě spolupracovnice. Vedoucí a další prodavacku. Od začátku, že prý ať vsechno sama. Takže když jsem chtěla aby přeci jen jedna z nich pomohla s tím, že by jsme obešli obchod a povidali si o tom co jak je a na co. Abych nebreptala zákazníkům nesmysle. Že ne. Že na to není čas. Tak se učím doma přes internet. Jaký jsou vsechny klíče, kleště a tak dále a tak dále. Když tam něco nevím a preci jen se jdu pozeptat jestli to nahodou nemáme nebo máme.. Tak mě odseknou i před zakaznikem. Nějak jako Ty to nevíš??? No s timhle jsem se ještě nesetkala :nevim: Takhle na nováčka. A to mě to vážně baví. Sama se zajímám. I přes zákazníky. Tak asi tak. Chovám se slušně. Neodsekavam, nic. Jestli už není chyba i tohle. Možná když bych se ozvala třebas by se nad sebou taky zamysleli :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lea20
Povídálka 29 příspěvků 18.11.18 12:59

Slušně, ale důrazně bych se ozvala. Je důležité si to nastavit hned v začátcích, jinak s tím nepřestanou. Normální to není.

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 18.11.18 13:04

vedoucí tě má přeci zaučit… to vypadá na pěkně blbou atmosféru :think: shazovat tě před zákazníkem je přes čáru už úplně, budete si muset zřejmě vážněji promluvit, takhle by to rozhodně vypadat nemělo.

ontar
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 18.11.18 13:05

Je vedoucí zároveň majitelka a nebo jenom zaměstnankyně? Pokud majitelka, tak se chová divně…ovšem od zaměstnanců se obecně nic dobrého čekat nedá…

Halamka
Závislačka 3694 příspěvků 18.11.18 13:06

Od září jsem v nive práci, kde také nemám praxi a mám tam jednu takovou. Na ic je to důchodkyně, která udělá minimum práce a jen pinda, co že já špatně. Naštěstí jsou tam dvě normální a fajn holky, které mě drží. Pokud bych to měla dvakrát a nikoho normálního, asi bych byla už pracuje, protože to Jena ránu.
Je možnost mluvit s majitelem? Jestli ne, tak je to naprd. Jestli ho, domluvila bych si s ním schůzku a normálně mu řekla, jestli je nějaká možnost zaučení, že ji teď nemáš. Že se ti nelíbí, když te kolegyně shazuje před zákazníkem.
A pokud by to nešlo takhle, postavila bych se jim. Že už chápeš, že nejsi dokonalá, že ony určitě hned první den znaly vše. A i s tím, že si najdu jinou práci, bych je setřela. Slepice.

Náměsíčná
Závislačka 4085 příspěvků 18.11.18 13:07

Proč tě nezaučí vedoucí? Chování kolegyň je hrozné a začala bych hledat něco jiného. Máš určitě zkušebku. Tak bych v ní odešla. Taky je možné,že tě chtějí jen do počku přes vánoce a pak tě propustí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:08
@ontar píše:
Je vedoucí zároveň majitelka a nebo jenom zaměstnankyně? Pokud majitelka, tak se chová divně…ovšem od zaměstnanců se obecně nic dobrého čekat nedá…

Není majitelka. Majitel je pán který se nam tam ukáže vetsinou ráno na chvilku a pak pri odchodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:09
@Náměsíčná píše:
Proč tě nezaučí vedoucí? Chování kolegyň je hrozné a začala bych hledat něco jiného. Máš určitě zkušebku. Tak bych v ní odešla. Taky je možné,že tě chtějí jen do počku přes vánoce a pak tě propustí.

Také mě to napadlo. Že mě ani nechtějí zaucit aby se me pak mohli zbavit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:11

Zitra si promluvim s majitele. Rozhodla jsem se. Vozit se po mě takhle přeci nemůžou.

ka2ka
Extra třída :D 13118 příspěvků 18.11.18 13:13

ono na druhou stranu co tě mají zaučovat? druhy klíčů a nářadí alespon ty základní by jsi teoreticky znát měla, koštata, lopaty, hrábě? u vrtaček si přečti návod

janablizkova
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 18.11.18 13:17

V každém obchodě tě musí zaučit vedoucí.Také jsem pracovala v obchodě kde nás vedoucí zaučovala a ještě jsme chodili na různá školení.Tak toto není normální.Prostě se nedej!!! Držím palce.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 18.11.18 13:19

V první práci jsem měla to samé, taky pro mě zcela nový obor a komunikace s lidmi. Bylo mi slíbeno pořádné školení, v tom zaměstnání jsem nakonec byla pouhých 7 měsíců a na to slibované školení nikdy nedošlo. První týden jsem tam byla s kolegyní z jiné pobočky, což byla mladá holka většinu dne na firemní sociální síti kde s další kolegyní probíraly firemní drby. Místo pořádného školení mi řekla, ať se na něco ptám. Bohužel jsem tehdy opravdu netušila na co, protože jsem o oboru nevěděla ani Ń, takže moje otázky byly nejen značně pitomé ale v praxi mi byly úplně k ničemu jak jsem časem zjistila. Domácí samostudium podle internetu byla otřesná zkušenost :lol: Ve druhé práci se situace opakovala, znovu úplně nový obor, ale naštěstí jsem se po dvou dnech perfektně rozkoukala a za týden už jsem makala jak kdybych tam dělala odjakživa. Tehdy mi došlo, že v tom oboru chci dělat do konce života. Ve třetí práci zase to samé, ale to už jsem byla ve stejném oboru jako v práci předchozí a už jsem toho dost znala, takže to bylo o něco lehčí. Každopádně nikdo neměl čas mi cokoliv vysvětlovat, takže jsem si na všechno musela přijít sama, první dva měsíce jsem denně dělala přesčasy zadarmo, protože jsem vše nestíhala v pracovní době :lol: V té samé firmě jsem se potom dostala ještě na dvě pozice a v každé se opakovalo to, že nikdo neměl čas mi nic vysvětlit a na vše jsem si musela přijít sama. Až v mojí poslední (čtvrté) práci jsem prošla konečně normálním školením. Takže asi je to zcela běžná praxe bohužel, hodit někoho do vody a plav. A to nejen na pozici prodavačky. Každopádně zpětně bych v tom prvním zaměstnání takhle „dlouho“ nebyla, sebrala bych se hned ve zkušebce, že takhle tedy ne a že potřebuji aby mi někdo vysvětlil alespoň základy. :? Navíc si myslím, že to dost vypovídá i o té firmě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:20
@ka2ka píše:
ono na druhou stranu co tě mají zaučovat? druhy klíčů a nářadí alespon ty základní by jsi teoreticky znát měla, koštata, lopaty, hrábě? u vrtaček si přečti návod

Ale ano, rozumím. Jenže např. prijde zakaznik a chce vydijak.. Laicky řečeno. Vrtak do zdi.. Máme tam obyčejný ale i s SDS uchytem… A já nemůžu dát obyčejný vrtak do vrtacky s SDS uchytem . A takhle dopodrobna jsem to tedy vážně nevedela. Kdyby jsme to prošli a upozornili mě hned na začátku na co si dát pozor tak můžu predchazet nesrovnalostem. Takhle se učím od zákazníka. A doma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:23
@janablizkova píše:
V každém obchodě tě musí zaučit vedoucí.Také jsem pracovala v obchodě kde nás vedoucí zaučovala a ještě jsme chodili na různá školení.Tak toto není normální.Prostě se nedej!!! Držím palce.

No tybrdo.. Tak to je síla. Já jsem tak pitomá. Myslela jsem si o sobě že jsem hloupá.. Tím jak mě tam shazuji, hodně jsem o sobě pochybovala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:25
@Anonymní píše:
Ale ano, rozumím. Jenže např. prijde zakaznik a chce vydijak.. Laicky řečeno. Vrtak do zdi.. Máme tam obyčejný ale i s SDS uchytem… A já nemůžu dát obyčejný vrtak do vrtacky s SDS uchytem . A takhle dopodrobna jsem to tedy vážně nevedela. Kdyby jsme to prošli a upozornili mě hned na začátku na co si dát pozor tak můžu predchazet nesrovnalostem. Takhle se učím od zákazníka. A doma.

Navíc ty vrtaky máme v supliku ve stolu a ze začátku mi ani neukazali kde co máme ani v tech suplikach.. Takže tam beham po obchodu a hledam vrtaky po regalech.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Vánoce jsou tady. 10 důvodů, proč budou následující dva týdny totální peklo

To to uteklo. Včera jako by bylo léto a dnes už zbývají necelé dva týdny do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >