Prodej auta, za kým jde zodpovědnost do přepisu

10109
29.5.17 12:58

Prodej auta, za kým jde zodpovědnost do přepisu

Ahoj,

prosím o radu. Minulý čtvrtek jsme prodali ojeté auto nějaké bábě z okolí. Normálně jsme sepsali smlouvu, s iniciály (opsala jsem její jméno z OP, adresu, číslo OP).
Už od pohledu byla prapodivná, nicméně ve smlouvě je uvedeno, že se zavazuje do 10ti dnů auto přepsat na registru. Včera volala, že ji nejde střešní okno, to jsme vyřešili (nebylo to autem, ale rukama) a ptám se jí, jestli už má evidenčku a ona že ne, že nemá prachy, až bude brát důchod. Tak ji říkám, že ale do deseti dnů musí udělat přepis a ona že jo, ale že ted čeká na důchod.
Zelenou kartu jsme ji nedali a říkali jsme, když to kupovali, že si musí udělat od následujícího dne povinné. A ted teda pochybuji, že ho má. Když se ted něco stane, tak to půjde na manžela? Když máme, kde jsou vypsané povinnosti a datum, odkdy si kupující auto převzal (je to smlouva z úřadu)…
Trochu mě to děsí. Vsadím se, že jezdí bez pojistky a děsí mě, aby jsme se sešli na ten přepis…
Máte někdo, prosím, zkušenost?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11524
29.5.17 13:05

A ona má od vás plnou moc na přepis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40984
29.5.17 13:12

@Petttruše bohužel když se něco stane, půjde to za manželem, stále je majitel auta on. Chlap kvůli tomuhle pěkně lítal, prodal auto nějakému kšeftaři a pak řešil povinné, protože si to chlap nepřepsal na sebe. To jsem tě nepotěšila vid :( :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40984
29.5.17 13:15

Stačí zadat do googlu problémy s přepisem auta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
29.5.17 13:16

A pojistka stačí v pojišťovně zrušit na kupní smlouvu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10109
29.5.17 13:19

Nene, nedali jsme ji plnou moc, muž (na kterého je auto) u toho chce být osobně.
Takže povinné můžeme zrušit ke dni podpisu smlouvy?
Rezervovali jsme se na 8.6. na registr, ale ona prý teprve 8.6. bere důchod, takže pochybuji, že dorazí. A jestliže tvrdila, že ted nemá peníze, silně pochybuji, že nemá ani povinné a jezdí bez pojištění. Ono tedy stále běží povinné na manžela, právě nevíme, kdy to můžeme zrušit…
aqle kupovali jsme druhé auto a je pravda, že povinné jsme si udělali online od následujího dne od podpisu auta a na přepis jdeme až zítra :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
29.5.17 13:19

Bohužel to je blbá situace a hrozí vám velká pokuta, my kupovali auto a šli jsme na úřad společně, musí se to přepsat do určité lhůty pak jsou tam vysoké sankce… a s tou zelenou kartou to taky bude problém, i když teď udělá tím autem nějaký pr*ůser
takže má aspoň plnou moc jo?? škoda, že jste se předem nepodívali na net, je tu toho spousta

• Nahlásit
  • Citovat
Doe_Jane
29.5.17 13:20
@Petttruše píše:
Nene, nedali jsme ji plnou moc, muž (na kterého je auto) u toho chce být osobně.
Takže povinné můžeme zrušit ke dni podpisu smlouvy?
Rezervovali jsme se na 8.6. na registr, ale ona prý teprve 8.6. bere důchod, takže pochybuji, že dorazí. A jestliže tvrdila, že ted nemá peníze, silně pochybuji, že nemá ani povinné a jezdí bez pojištění. Ono tedy stále běží povinné na manžela, právě nevíme, kdy to můžeme zrušit…
aqle kupovali jsme druhé auto a je pravda, že povinné jsme si udělali online od následujího dne od podpisu auta a na přepis jdeme až zítra :think:

a jak to asi mohla přepsat bez vás? u toho musíte být taky pokud nemá plnou moc, to asi neplánuje vůbec přepisovat

• Nahlásit
  • Citovat
10241
29.5.17 13:23

Nevim, jak presne je to ted, ale pred par lety jsem zasla na registr s kupni smlouvou a na zaklade te vozidlo odhlasili. S tim jsem sla na pojistovnu a zrusila povinne ruceni.
Pak jsem velky TP poslala kupujicimu, at si zaridi registraci na sebe. On musel uz mit sjednane povinne ruceni, jinak by mu vozidlo nezaregistrovali.

Ptam se… uz to tak nefunguje? Zmenil se ten postup?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
29.5.17 13:23
@iiiv píše:
A pojistka stačí v pojišťovně zrušit na kupní smlouvu :-)
Prodávající by měl myslet i na odhlášení povinného ručení. Stačí jen ofotit technický průkaz a zaslat jej doporučeně na centrálu pojišťovny. Odhlášení povinného ručení může proběhnout samozřejmě i při osobní návštěvě pojišťovny. Důležité je ovšem předložit kopii technického průkazu, kde je změna majitele automobilu zaznamenána.
  • Nahlásit
  • Citovat
Doe_Jane
29.5.17 13:25
  • Nahlásit
  • Citovat
123
29.5.17 13:26

Podle mě za toho kdo je napsaný ve smlouvě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10109
29.5.17 13:27

@Doe_Jane ne, že by si to mohla přepsat bez nás. BOJÍM SE, ŽE SE NEDOSTAVÍ NA REGISTRU NA DOMLUVENÉ DATUM A NEBUDE TO CHTÍT PŘEPSAT. My chceme, aby to bylo přepsáno co nejdříve.
Volala jsem na pojišťovnu. Zrušit povinné lze až k datu přepisu majitele. Takže běží stále povinné na manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
29.5.17 13:29
@Petttruše píše:
@Doe_Jane ne, že by si to mohla přepsat bez nás. BOJÍM SE, ŽE SE NEDOSTAVÍ NA REGISTRU NA DOMLUVENÉ DATUM A NEBUDE TO CHTÍT PŘEPSAT. My chceme, aby to bylo přepsáno co nejdříve.
Volala jsem na pojišťovnu. Zrušit povinné lze až k datu přepisu majitele. Takže běží stále povinné na manžela.

bohužel :( mrzí mě to ale to jste měli řešit hned, vůbec jí nedat k tomu klíčky dokud to nebude přepsané, teď budete muset počkat až se madam uráčí a doufat že mezi tím nic s autem nikde neudělá

• Nahlásit
  • Citovat
29.5.17 13:32
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama