Prodej automobilu a následná reklamace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.11.21 21:20

Prodej automobilu a následná reklamaxe

Dobrý den,
dnes jdu s dotazem ohledně prodeje auta a vzniklým problémem. Minulý týden v úterý jsem prodala Fabii I 1.4 MPi, kde mi byly známý závady: chybějící zpětné zrcátko, špatné ložisko a špatná tyč stabilizátoru. Auto jsem prodala za 6000 Kč. Dnes se mi ozval kupující s tím, že prý bude muset vyměnit servořízení a že to považuje za skrytou vadu a mám čekat předvolání od PČR. Na rovinu, jsem mladá holka, která autům absolutně nerozumí a co mi bylo řečeno, že je na autě špatně, to jsem předala i dál. O špatném servořízení,(snad to správně píšu), jsem neměla ani ponětí. Auto mi sloužilo jako přibližovadlo do práce 8 km tam i zpět a poslední měsíc jen stálo, proto jsem se rozhodla prodat a nějak neřešila ani cenu. Ráda bych se zeptala, zda je tu někdo, kdo má podobnou zkušenost. Nevím jak se v této situaci zachovat a co čekat nebo ne. Děkuji za případné informace a rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1384
17.11.21 21:31

Nějak nechápu, co by ten pán za 6000 chtěl. Za ty peníze bych ani nepředpokládala že auto pojede. Asi bych počkala, co se bude dít.

Příspěvek upraven 17.11.21 v 21:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11947
17.11.21 21:31

Nereagovala bych na to. Co by jako chtěl za 6 tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.11.21 21:35

Zakladatelka:
Právě z důvodu toho ložiska (to vím i já, že je nákladné) jsem šla s cenou takhle nízko. Technická je ještě na 14 měsíců, koroze žádná (prohnilé prahy byly vyvařeny). Myslela jsem si, že může být pan spokojený za ty peníze, ale asi jsem se spletla. Tak uvidím, co bude nebo nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
17.11.21 21:48

Vůbec to neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54721
17.11.21 21:50

Čekala bych teda na to předvolání PČR. Pán to zkouší, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.11.21 22:08

Zakladatelka:
No, právě mi to přijde trochu přehnané. Ale bohužel nemám nikoho s kým bych se o tom poradila, tak jsem alespoň ráda za vaše reakce, které mě uklidnily. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
17.11.21 22:12
@Ivvka03 píše:
Zakladatelka:
No, právě mi to přijde trochu přehnané. Ale bohužel nemám nikoho s kým bych se o tom poradila, tak jsem alespoň ráda za vaše reakce, které mě uklidnily. Děkuji

Tak kdyz to proslo technickou, tak je to zpusobile provozu ofiko, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.11.21 22:16

Zakladatelka:
Ano, je to způsobilé. Já s tím autem jezdila každý den, kromě posledního měsíce. A jediné, co mi bylo sděleno mechanikem je, že je špatná tyč stabilizátoru a špatné ložisko. To si pan samozřejmě ověřil zkušební jízdou. Jiný problém nebyl (kromě toho zrcátka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4720
17.11.21 22:38

Já hlavně nechápu co s tím má společného PČR, pokud by se nejednalo o nějaké oznámení pro podvod nebo něco podobného. Reklamace skrytých vad je občansko právní spor, který se řeší u soudu. Je na to třeba znalecký posudek, zda se o skrytou vadu skutečně jedná a musí se prokázat, že jsi mu o tom skutečně neřekla a hlavně, že z hlediska ceny vozu nemohl předpokládat stav vozidla. Takže bych mu řekla, že jestli má problém, tak ať odstoupí od kupní smlouvy a auto mi vrátí a nebo ať to dá k soudu. Posudek soudního znalce ho vyjde třikrát dráž než cena vozu a to nemluvím o nákladech na soud…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
17.11.21 22:43

@Martha03 přesně tak nevím co borec zkouší ale PČR je poslední instituce která by toto řešila :-D ať si nechá udělat ten posudek :mrgreen: :mrgreen: za to by koupil aspoň dvě další :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2407
17.11.21 22:45

Co by chtěl za 6000?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.11.21 22:48

Zakladatelka:
Uff, tak děkuji za objasnění. Já právě vůbec nevím jak tyhle situace probíhají a nerada bych kvůli autu za 6k lítala někde po soudech. Snad se s panem nějak dohodnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2407
17.11.21 22:56
@Ivvka03 píše:
Zakladatelka:
No, právě mi to přijde trochu přehnané. Ale bohužel nemám nikoho s kým bych se o tom poradila, tak jsem alespoň ráda za vaše reakce, které mě uklidnily. Děkuji

Hlavně se nenech dotlačit k tomu, že mu vrátíš peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65166
17.11.21 23:04

Záleží, jakou máš sepsanou smlouvu.. oni to rádi zkouší, ovšem co čekal za 6 tis fakt nechápu :think: kašli na něj, chce z tebe jen dostat prachy.. nic víc..na tyhle závady by musel mít posudek atd.. osobně mám ve smlouvě, že byl dotyčný o závadách informován a Ave.. :think: jednou to na mě manik zkoušel, poslala jsem ho do pryč a ejhle, už se neozval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat