Prodej bytu a předčasné splacení hypotéky - sankce?

Anonymní
27.10.19 13:00

Prodej bytu a předčasné splacení hypotéky - sankce?

Ahoj všichni.
Prosím nejlépe o vaše zkušenosti.
S přítelem máme byt na hypotéku, chceme ho prodat.

1)Nejdřív by mě zajímalo zdali jde postup - sehnst kupujícího, složit rezervaci, pak po bance vyžadovat podklady pro výmaz z katastru a požádat o odpuštění sankce za předčasné splacení.

1. sankce - prý může být k zaplacení ihned a v případě dodržení podmínek při koupi nového na hypotéku stržena z dlužné hypotéky a nebo být opuštěná a při nedodržení dohody vymáhana.

Zajímá mě ta první varianta v případě, že by po nás tu sankci chtěli zaplatit ihned mysli se tím až dostane peníze z prodeje bytu?
Nemůžou to chtít ihned jako doslova? (těch případných 10 procent z dlužné částky nemáme, máme starší smlouvu..)

Děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27.10.19 13:06
@Anonymní píše:
Ahoj všichni.
Prosím nejlépe o vaše zkušenosti.
S přítelem máme byt na hypotéku, chceme ho prodat.

1)Nejdřív by mě zajímalo zdali jde postup - sehnst kupujícího, složit rezervaci, pak po bance vyžadovat podklady pro výmaz z katastru a požádat o odpuštění sankce za předčasné splacení.

1. sankce - prý může být k zaplacení ihned a v případě dodržení podmínek při koupi nového na hypotéku stržena z dlužné hypotéky a nebo být opuštěná a při nedodržení dohody vymáhana.

Zajímá mě ta první varianta v případě, že by po nás tu sankci chtěli zaplatit ihned mysli se tím až dostane peníze z prodeje bytu?
Nemůžou to chtít ihned jako doslova? (těch případných 10 procent z dlužné částky nemáme, máme starší smlouvu..)

Děkuji za odpovědi :)

Navštivte banku, kde máte hypotéku a zeptejte se tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
27.10.19 13:27

Pokud po vas tu sankci budou chtit, tak doporucuju hlavne vyjednavat. My bohuzel museli sankci zaplatit, prestoze jsme dlouholeti klienti a mame u banky veskere ucty, vcetne nove, nekolikanasobne vyssi hypoteky. Kdyz nic jineho, tak se mi aspon podarilo tu sankci stahnout na polovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 13:29

@verrys
A kdy ji chteli zaplatit?

• Citovat
  • Nahlásit
24757
27.10.19 13:29

Jak moc máte starou smlouvu. Teď už platí myslím 3 roky, že předčasné splacení je bez sankcí. Případně dřív některé banky dovolovali splatit aspoň 25% jednou za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat