Prodej bytu v Praze, zkušenosti s realitkama

87
21.4.17 11:21

Prodej bytu v Praze, zkušenosti s realitkama

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda mate nekdo zkusenosti s prodejem bytu v Praze? Konkretne, mate nejake dobre/spatne zkusenosti s nejakou realitkou? Planujem prodavat garzonku na kraji Prahy a shanim recenze na spokojenost, at nemame zbytecne problemy :-) Dekuju za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57604
21.4.17 11:28

Nejde o realitku, jako spíš o konkrétního makléře. Vesměs zkušenosti tragické, se spoustou jsem vyběhla už po první schůzce, zbytek během spolupráce. Většina ti udělá dobou službu marketingovouu, najde kupce. Ale tím to pro ně končí, shrábnou rezervační poplatek ( jejich probize) a pak už to jde z kopce. Iniciativa žádná, musíš je furt uhánět, nakonec jsme si právní služby zajistili sami. Natrefila jsem nakonec na jednu jedïnou, se kterou jsem řekla, že jsem byla naprosto spokojená. Bohužel už v oboru nedělá. Zkusila bych velké realitky, osobní pohovor s realitním makléře a podle toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10812
21.4.17 11:32

Osobně bych taky raději prodávala bez realitky a smlouvy pořešila s vlastním právníkem. Vyjde to ve výsledku i podstatně levněji a nemusíš se nikomu vnucovat. I když momentálně je situace pro prodej velmi výhodná a realitky se budou předhánět, kdo vám to bude moct prodat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
21.4.17 11:34

Dik za info, ja ale bydlim v Brne, takze si moc nedovedu predstavit delat prohlidky osobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
21.4.17 11:35

Mám, prodávala nám tři nemovitosti a vždy vše bezproblémů, umí vše hezky nafotit, popsat atd. a peníze se řešily vždy přes právní úschovnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
21.4.17 11:39

@Aishenka a muzu se zeptat s jakou kancelari/maklerkou? Klidne do zprav. Dik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57604
21.4.17 11:43
@unuděná píše:
Osobně bych taky raději prodávala bez realitky a smlouvy pořešila s vlastním právníkem. Vyjde to ve výsledku i podstatně levněji a nemusíš se nikomu vnucovat. I když momentálně je situace pro prodej velmi výhodná a realitky se budou předhánět, kdo vám to bude moct prodat.

problem je jak inzerovat a sehnat kupce. problem je, ze kamkoli to das, vsude volaj realitky, klidne 50denne, na to nemuze mit normalni pravujici smrtelnik cas je furt. odbiket a mebyt meprijemnej uz pri predstaveni, co kdyby to byl nakonec preci opravdoby kupec. realitaci jspu vlezoi. klidne mejprve predstiraji, ze jsou kupujici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
21.4.17 11:47

@LeKi napíšu do SZ 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10812
21.4.17 11:47

@Lama Lama To je pravda, speciálně teď, kdy se můžou přetrhnout o každou realitu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
21.4.17 12:22

Souhlasím s @Lama Lama jakmile schrabnou provizi iniciativa žádná furt je uhanis a kdyby jsme se sami nedomluvili s majitelem na předání klíčů a stěhování tak se nestěhuji dodnes, maklerka přišla laskavě za 2 dny aby jsme podepsali předání opět jsme ji uhaneli… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 12:46

My teda neprodavaly v praze ale na mělníku. Můžu fakt jen doporučit realitka s. r.o. makléřka paní Dvořáková. Prodávají i po praze, byla s nima vážně skvělá spolupráce. Prodali nám byt během 2 dnů a dokonce ještě o 300000 kc draz nez jsme si vubec mysleli ze se proda. Veškeré papíry bez problémů, fungovaly vážně skvěle. Dokonce jsme od stejné realitky koupili dům, kde to bylo s papírama hooooooodně složité a musím říct, že zařídilo vše bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 12:50

Ještě musí dodat že nám udělali i daňové přiznání, přepsaly energie atd… Já osobně bych bez realitky neprodávala. Původně jsem si myslela že to zvládneme sami, ale když jsem viděla co vše je k tomu potřeba tak nelituju toho že jsme je měli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
21.4.17 12:53

Já měla výborného makléře na pronájem bytu v Praze, určitě dělá i prodeje. Byt si nafotil, prohlídl, sepsal všechno, dál jsem se nemusela starat. Zájemce tam vodil on po dohodě s předchozíma nájemníkama, i filtroval, jestli to má vůbec cenu, pak mi teprv volal, když už byl skutečně zájem. Dodal smlouvu, propočítal náklady, atd. Dělá i další služby, pokud člověk chce, v případě nájmu řeší s nájemníkama veškeré opravy, reklamace, a tak. Samozřejmě si to nechá zaplatit, ale fakt se snažil. Kdybys chtěla, pošlu kontakt do SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13206
21.4.17 13:16

Prodavali jsme sami…
A slozite to urcite neni..
A taky ti to usetri dost penez ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 13:20

To je strašně individuální, ale z 2 roky staré zkušenosti můžu říct, že většina makléřů jsou totální nýmandi a namistrovaný hlupáci. A taky pozor na to, že většina se před prohlídkou jaksi neobtěžuje sdělit, že jsou z realitní kanceláře nebo to jsou nějaký nezávislí makléři. Jediné, co dokážou, je vyvěsit inzerát na realitní web a ukecávat majitele o slevu. Určitě jsou i dobří, ale já teda nenatrefila na ani jednoho. Ať byli z velké nebo noname realitky. Moje kamarádka byla jako makléřka skvělá, jenže už to nedělá. Nakonec jsem tedy přes jednu noname RK prodávala, ale přístup opravdu neprofesionální, problémy se vším možným. Až jsem ve finále litovala, že jsem je s kupujícím neobešla, protože jsem chtěla jedna fér. Byt jsme naštěstí potom kupovali sami, nebyl s tím žádný problém, smlouvu dělal právník, úschovu jsem zařídila u banky a netáhlo se to x měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama