Prodej bytu ve vlastnictví a nárok na obecní

63
17.5.16 12:01

Prodej bytu ve vlastnictví a nárok na obecní

Ahoj mám kamarádku, která má maličký byt v osobním vlastnictví a chtěla by jej prodat, protože by chtěla větší a měla by zájem o obecní byt, jenže jí na uřadě řekli, že nemá nárok na byt, pokud má vlástní a to i když jej prodá.. Tak mě zajimá, pokud se s tím někdo už setkal, jestli by mohl nějak poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.5.16 12:07

Ano, setkala jsem se s tím. Pokud jsi majitelkou bytu, který je navíc v osobním vlastnictví, nemáš nárok na obecní byt.
Jedině, že by kamarádka prodala byt, šla bydlet do nájmu a pak si zažádala o byt obecní - ale třeba v Ostravě čekáš i 5 nebo 10 let, než se na tebe dostane řada.
Aby pak hned po prodeji svého bytu neskončila pod mostem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
17.5.16 12:09

NO právě, že má maličké dítě, takže by byla přednostně vybraná:) DOufám, y to tak měly taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26448
17.5.16 12:14

@Nikolitko Osobně bych raději zůstala ve vlastním, byť malém, než se snažila o obecní.
V některých městech obecní byty vůbec nejsou, nebo je jich minimum, pořadníky dlouhé, finančně to kolikrát ani moc výhodně nevyjde, kvalita těch bytů taky nic moc.
A opravdu to nefunguje na principu „Nemám kde bydlet, mám nárok na byt a ještě větší, než jsem měla.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
17.5.16 12:22

@Svistice Ahoj, jde spíše o to, že je to garsonka a maličká s jednim dítětem má to cca 30 metru čtverečních…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26448
17.5.16 12:25
@Nikolitko píše:
@Svistice Ahoj, jde spíše o to, že je to garsonka a maličká s jednim dítětem má to cca 30 metru čtverečních…

Tak podle mě lepší vlastní garsonka, než nejistý a třeba i drahý/hnusný obecní byt.
Tak ať kamarádka došetří, zváží možnost hypotéky, prodá ten současný byt a koupí si větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4904
17.5.16 12:28

Nerozumím, co řeší. Ať vlastní pronajme nebo prodá a jde na nájem do většího. Obecní byt nemusí být výhra ani ohledně nákladů. Jediné, na co člověk má nárok, je podat si žádost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
17.5.16 12:31
@Nikolitko píše:

Maličká? U nás mají dvojgarsonky cca 35 m2 a kamarádka v ní bydlí s manželem a 2 dětmi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2841
17.5.16 12:35

Tohle je zvlastni dotaz, jit z vlastniho do obecniho :roll: By me vubec nenapadlo takto uvazovat, svoje je svoje toho bych se nevzdala ani omylem…No a 30 metru ctverecnich mi neprijde zas jako takova bida jit kvuli tomu do obecniho. Znam i rodiny, ktere takto bydli. Moje znama v takove garsonce bydli s manzelem a miminkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
17.5.16 12:59
@Nikolitko píše:

Mě se to ak maličké pro dva lidi nezdá…A nechápu, proč se kamarádka hrne do obecního, to nemusí být žádná hitparáda. Leda že by spekulovala o pozdějším odkupu za levný peníz :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
17.5.16 13:01

Moje kamarádka udělala něco podobného, prodala malý byt a chtěla obecní, nakonec skončila na 2 roky u svého bratra v podnájmu, i jako riziková skupina, nedostala obecní byt hned, bylo jí nabídnuto azylové bydlení, ať kamarádka zváží všechny pro a proti, obecní byty se ze dne na den nedávají ani rizikovým skupinám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
17.5.16 13:14

@Nikolitko co město, to jiné podmínky. U nás je jasné, že pokud máš byt v OV, nemáš na obecní šanci - mmchdm, obecní byty jsou stejně drahé jako nájemní, takže moc nechápu, proč jsou tak „oblíbené“.. navíc jsou většinou v né moc dobrých lokalitách :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat