Prodej dluhu od Providentu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 23:36
Prodej dluhu od Providentu

Zdravím, prosím o radu. V roce 2016 jsem pomohla rodinné známé(v té době jsem byla na MD), potřebovala půjčit 80tis, a jelikož dělala OZ od Providentu, tak se vzala půjčka od nich. Já pouze napsala své RČ, podepsala smlouvu a tím to haslo, zbytek mi napsala večer jakože si bere 80tis že se nemusím bát. Samozřejmě naslibovala jak bude splácet, takže zaplatila tak 3-4 splátky a tím to skončilo, hodila na sebe indolvenci a konec. Já to nevěděla, až po pár měsících mi začali chodit dopisy že nesplacim. Pri mé smůle nemohu splácet 15tis měsíčně, a nedá se s nimi domluvit. Nyní chtějí můj dluh prodat. :( moje otázka zní, ikdyz prodaji dluh, domluvím se třeba pak s novým věřitelem na menších splátkách? Nikdy jsem neměla žádnou půjčku a vůbec nevím jak tohle chodí, ale už jsem z toho špatná, budu ráda za každou radu. A poprosím, pychlave reakce prosím ne, vim ze jsem udělala blbost a vím že za to zaplatím.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 25776 příspěvků 29.05.19 23:37

Tak to bude záležet na novém věřiteli jestli bude ochoten přistoupit na nižší splátky.

Ou
Echt Kelišová 8090 příspěvků 29.05.19 23:42

Obecně obchodníci s dluhy bývají ostřejší, než původní dlužníci. Pro začátek zajdi do občanské poradny a řeš to s jejich právníkem, jestli tam je nějaká cesta, jak zmírnit splátkový kalendář.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 23:53

Neříkejte mi že se s jimi nedá domluvit na menších splátkách… určitě jde, pracovala jsem v kanceláři a vím, že se jde domluvit na rozumném splátkovém kalendáři

Russet
Neúnavná pisatelka 17001 příspěvků 30.05.19 00:23
@Anonymní píše:
Zdravím, prosím o radu. V roce 2016 jsem pomohla rodinné známé(v té době jsem byla na MD), potřebovala půjčit 80tis, a jelikož dělala OZ od Providentu, tak se vzala půjčka od nich. Já pouze napsala své RČ, podepsala smlouvu a tím to haslo, zbytek mi napsala večer jakože si bere 80tis že se nemusím bát. Samozřejmě naslibovala jak bude splácet, takže zaplatila tak 3-4 splátky a tím to skončilo, hodila na sebe indolvenci a konec. Já to nevěděla, až po pár měsících mi začali chodit dopisy že nesplacim. Pri mé smůle nemohu splácet 15tis měsíčně, a nedá se s nimi domluvit. Nyní chtějí můj dluh prodat. :( moje otázka zní, ikdyz prodaji dluh, domluvím se třeba pak s novým věřitelem na menších splátkách? Nikdy jsem neměla žádnou půjčku a vůbec nevím jak tohle chodí, ale už jsem z toho špatná, budu ráda za každou radu. A poprosím, pychlave reakce prosím ne, vim ze jsem udělala blbost a vím že za to zaplatím.

Chodila bych za rodinnou známou a peníze si od ní na dluhy brala. Rozhodně bych to nechtěla splácet. Tvůj muž se k tomu staví jak? 8o

JTom
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 30.05.19 01:13

Kdyby skutečně došlo na prodej pohledávky, tak nový věřitel nejspíš vyzve k zaplacení celé částky a když ji v určeném termínu neobdrží, podá žalobu a po nabytí právní moci rozsudku to předá k exekuci. Tomu by bylo dobré se vyhnout, protože v tom případě dluh výrazně naroste o právní zastoupení, soudní poplatek a odměnu exekutora. Nejlepší by bylo prodat nějaké věci a dluh co nejdříve zaplatit. Zatím není nijak vysoký.
Opravdu jsi smlouvu podepsala za plného vědomí? Nemohlo jít o krádež osobních údajů, padělání podpisu nebo zneužití stavu snížené schopnosti rozhodování?

Cenarius
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 30.05.19 06:17

@Russet tak jestli ma znama insolvenci, tak u ni moc nepochodi a hlavne nema zadny pravni narok, po ni nejake penize chtit. Tuhle neuveritelnou vlastni blbost si bude muset vyresit sama.

Jeste pro zakladatelku. Co refinancovani? Vzit si normalni uver u banky a vyplatit tim tyto lichvare a pak to splacet v nomalnich splatkach.

Šáruší
Závislačka 3424 příspěvků 30.05.19 06:36

Určitě ne, on koupí ten dluh proto, aby na tobě vydělal docela slušné peníze, takže domluvit se nepůjde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 09:24
@Cenarius píše:
@Russet tak jestli ma znama insolvenci, tak u ni moc nepochodi a hlavne nema zadny pravni narok, po ni nejake penize chtit. Tuhle neuveritelnou vlastni blbost si bude muset vyresit sama.Jeste pro zakladatelku. Co refinancovani? Vzit si normalni uver u banky a vyplatit tim tyto lichvare a pak to splacet v nomalnich splatkach.

Banka mi nepůjčí, už jsem to zkoušela, jsem sice zaměstnaná, ale nemám smlouvu na neurčito, a hlavně jsem sama s dítětem bez alimentů, atd., takže tohle bohužel nemůžu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 09:27
@Anonymní píše:
Neříkejte mi že se s jimi nedá domluvit na menších splátkách… určitě jde, pracovala jsem v kanceláři a vím, že se jde domluvit na rozumném splátkovém kalendáři

Ikdyz je ten dluh skoro na prodej? Jsem sice zaměstnaná, ale jako samozivitelka si nemůžu moc vyskakovat. Zkusím je kontaktovat, ale moc tomu nevěřím, každopádně to zkusím, moc děkuji za každou radu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 09:33
@JTom píše:
Kdyby skutečně došlo na prodej pohledávky, tak nový věřitel nejspíš vyzve k zaplacení celé částky a když ji v určeném termínu neobdrží, podá žalobu a po nabytí právní moci rozsudku to předá k exekuci. Tomu by bylo dobré se vyhnout, protože v tom případě dluh výrazně naroste o právní zastoupení, soudní poplatek a odměnu exekutora. Nejlepší by bylo prodat nějaké věci a dluh co nejdříve zaplatit. Zatím není nijak vysoký.
Opravdu jsi smlouvu podepsala za plného vědomí? Nemohlo jít o krádež osobních údajů, padělání podpisu nebo zneužití stavu snížené schopnosti rozhodování?

Ano, chtěla pomocí, tak jsem pomohla, jenze takto ji pomohlo více lidí a dopadly stejně. Problém je ten, že já nemám ani smlouvu, prostě nic od té půjčky, mám jen screeny z konverzace, kde píše že to bude platit a že si vzala 80tis., nic víc nemám. Teď jsem sama s dcerou a bydlíme v sociálním bytě, takže nemám ani co prodat. Kdyby by měl aspoň kdo hodit záchranný kruh, tak to vezmu, a budu to zplacet tomu dotyčnému, ale nemá mi kdo pomoct. :,(

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 30.05.19 09:40

Domluv se s Providentem, splacej aspon neco, treba po 1000.

Jako 80tis je dost, to ji snad ani půjčit nemohli, to se normalne nedava. Jestli dělala OZ, tak to naplánovala, nechala si na tebe půjčit maximum. Vedela, ze to splácet nebude.

Russet
Neúnavná pisatelka 17001 příspěvků 30.05.19 10:28
@Cenarius píše:
@Russet tak jestli ma znama insolvenci, tak u ni moc nepochodi a hlavne nema zadny pravni narok, po ni nejake penize chtit. Tuhle neuveritelnou vlastni blbost si bude muset vyresit sama.Jeste pro zakladatelku. Co refinancovani? Vzit si normalni uver u banky a vyplatit tim tyto lichvare a pak to splacet v nomalnich splatkach.

No, určitě bych ji hodně otravovala a klidně si vzala 500. To jsou lidi :roll:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 30.05.19 13:01
@Anonymní píše:
Ikdyz je ten dluh skoro na prodej? Jsem sice zaměstnaná, ale jako samozivitelka si nemůžu moc vyskakovat. Zkusím je kontaktovat, ale moc tomu nevěřím, každopádně to zkusím, moc děkuji za každou radu.
říkám v providentu jsem pracovala a stopro se domluvíte… mají bezplatnou linku… volejte co nejdrive
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 13:03

Nesplácené pohledávky v účetnictví nevypadají hezky, takže je lepší to prodat třeba za 20% hodnoty a zbytek odepsat.

Pohledávky pak koupí nějaká pofidérní firma bez zaměstnanců. Následně to vymáhá velká advokátní kancelář zase jen za náklady, které si vymůže. Celkový výnos je asi statisticky kolem 10% včetně úroků, ale úroky často pohledávky pohledávky po letech zněkolikanásobí, takže se to stále dost vyplatí, protože náklady na automatizované vymáhání advokáta i exekutora jsou mizivé, tak i tak jsou všichni v plusu.

Nevím moc, co bych na tvém místě dělala. Advokátní kancelář ti nejspíš navrhne nějaké splácení i na pár let. Celkově se ti hodně prodraží a klidně zaplatíš dvakrát tolik, pokud budeš platit dobrovolně. Jestli se to dostane k soudu a exekutorovi, tak po pár letech můžeš skončit s dluhem pár set tisíc.

Možná ještě zkusit oddlužení? Udělat fiktivně nějaký další malý dluh a podat si žádost? Stále to vyjde levněji, pokud nemáš peníze. Nevýhodou je, že po banky budeš nikdo dalších 10 let…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama