Prodej domu/chalupy, Ostrava, Odry

Anonymní
30.10.20 07:51

Prodej domu/chalupy, ostrava, odry

Ahoj, nechystate se nekdo prodavat RD nebo chalupu v okoli Ostravy? Opava, Odry… okoli, proste tak cca do hodinky autem z Ostravy. Radi bychom koupili, ale ne pres realitku. Uz mame dost zkusenosti s makleri a je to tragedie. Nechceme jim davat penize za sluzby, ktere nabizi a o nemovitostech vetsinou skoro nic nevi. Krom toho ze okoli je krasne :-) pokud to nepatri do teto kategorie dotazu, omlouvam se.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60858
30.10.20 07:55
@Anonymní píše:
Ahoj, nechystate se nekdo prodavat RD nebo chalupu v okoli Ostravy? Opava, Odry… okoli, proste tak cca do hodinky autem z Ostravy. Radi bychom koupili, ale ne pres realitku. Uz mame dost zkusenosti s makleri a je to tragedie. Nechceme jim davat penize za sluzby, ktere nabizi a o nemovitostech vetsinou skoro nic nevi. Krom toho ze okoli je krasne :-) pokud to nepatri do teto kategorie dotazu, omlouvam se.

Projed inzeráty a pak si na místa zájed sama, bez rk..když budeš mít štěstí, tak najdeš majitele a můžeš ho oslovit.. Osobně jsem takto v ove koupila byt :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 08:15
@martina.se píše:
Projed inzeráty a pak si na místa zájed sama, bez rk..když budeš mít štěstí, tak najdeš majitele a můžeš ho oslovit.. Osobně jsem takto v ove koupila byt :think:

Ano, to děláme, reakce majitelů jsou různé, zatím jsme nepochodili. Málokdo dnes obejde RK, když už je dům na internetu. Tak se zkoušíme ptát přes známé. A napadlo mě emimino.

• Citovat
  • Nahlásit
3438
30.10.20 08:16

Zkus projet weby typu bazoš nebo bezrealitky.cz kde lidi nabízí namovitosti bez RK.. To, co radí Martina je také možné (objet si majitele sama a obejít RK), ale pokud mají lidé výhradní smlouvu (exkluzivní) s nějakou RK, jsou tam vysoké penále právě za takový postup.. takže záleží, co za pokutu si pro takový případ smluvně dohodli..

já třeba využila při prodeji jednoho z bytů RK, ale trvala jsem na nevýhradí smlouvě (čemuž se RK zuby nehty bránila, nakonec souhlasila), RK ho inzerovala na s-realitách (což je denní pálka), ale já si ho pak prodala sama bez nich..
vyžaduje to vyšší právní vědomí a dobrého notáře, který ti smlouvu zkontroluje a ověří podpisy pro katastr.. každý kupující má jinou představu financování (někdo financuje z hypo apod.)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 08:17
@Lucy75 píše:
Zkus projet weby typu bazoš nebo bezrealitky.cz kde lidi nabízí namovitosti bez RK.. To, co radí Martina je také možné (objet si majitele sama a obejít RK), ale pokud mají lidé výhradní smlouvu (exkluzivní) s nějakou RK, jsou tam vysoké penále právě za takový postup.. takže záleží, co za pokutu si pro takový případ smluvně dohodli..já třeba využila při prodeji jednoho z bytů RK, ale trvala jsem na nevýhradí smlouvě (čemuž se RK zuby nehty bránila, nakonec souhlasila), RK ho inzerovala na s-realitách (což je denní pálka), ale já si ho pak prodala sama bez nich..
vyžaduje to vyšší právní vědomí a dobrého notáře, který ti smlouvu zkontroluje a ověří podpisy pro katastr.. každý kupující má jinou představu financování (někdo financuje z hypo apod.)…

Ano, to je pravda. Koukame i takto, ale moc domu se ted nenabizi.

• Citovat
  • Nahlásit
3438
30.10.20 08:18
@Anonymní píše:
Ano, to děláme, reakce majitelů jsou různé, zatím jsme nepochodili. Málokdo dnes obejde RK, když už je dům na internetu. Tak se zkoušíme ptát přes známé. A napadlo mě emimino.

aby někdo „obešel“ RK je možné, ale museli byste se domluvit, že uhradíte pokutu.. která se odvíjí od ceny nemovitosti.. a to už pak vyjde líp využít jejich služeb a nechat si prodej kompletně zprostředkovat…
chat a chalup je na s-realitách poměrně dost.. pokud by se mi nějaká extra líbila a vyhovovala, tak bych se ani koupi přes RK tolik nebránila. Většina lidí dnes bez RK neprodává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60858
30.10.20 09:02
@Anonymní píše:

Pokud mají exkluzivní smlouvu, platili by provizi tak jak tak.. Navíc RK aspoň udělá smlouvy a převod peněz, no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
30.10.20 09:09

Kdyz nejakou zajimavou nemovitost za zajimavou cenu nabizela rk, tak vetsinou jen z inzeratu neni mozno zjistit majitele. Domluvila jsem si tedy schuzku s rk, abych videla o jaky byt se jedna, je dobre si pritom zjistit hl. cislo bytu-byvaji napsane i na dverich bytu nebo si necham od maklere ukazat vypis povinnych poplatku a tam je uvedeno i c.bytu a pak uz z katastru zjistis lehce majitele, nekdy se mi podari z netu zjistit kontakt na nej, jednou byt v ove prodavali prazaci a sousedka v dome nam sla byt otevrit, takze po prohlidce s maklerem jsem se po chvili do domu vratila, zazvonila na tu sousedku a ona mi bez prutahu dala tel. primo na majitele, jehoz matka v tom byte zila a uz zemrela. V pohode jsme se pak s nim dohodli, makler s jeho vysokou mnohadesetitisicovou pokutou byl hned mimo hru :lol:

Pokud uvazujete o koupi rd do hodinove dojezdove vzdalenosti od Ovy, napis mi prosim do SZ, o necem vim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
30.10.20 09:13
@martina.se píše:
Pokud mají exkluzivní smlouvu, platili by provizi tak jak tak.. Navíc RK aspoň udělá smlouvy a převod peněz, no..

Notar ti sepise smlouvy a zaridi prevod na katastru za mnohem min penez nez rk, navic se bavis primo s nim bez kolikrat takovych nahliuplych prostredniku, kteri vetsinou jen jednani komplikuji, jako jsou ehm makleri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3948
30.10.20 10:03
@martina.se píše:
Pokud mají exkluzivní smlouvu, platili by provizi tak jak tak.. Navíc RK aspoň udělá smlouvy a převod peněz, no..

Neplatili, prodej by proběhl po vypršení exkluzivní smlouvy.
RK udělá smlouvy podle šablony, většinou jsou na dvě věci.
Převod peněz taky stojí za starou bačkoru, opět si hraje RK sama na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 10:06

Asi nepotřebuji rady, jak RK obejit. Vim to a neni to uplne fer, pokud by se nedalo jinak, pres RK kpupime. Spis se ptam, jestli tady neni nekdo, kdo planuje prodej. Ale dekuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama