Prodej firmy během RD a následná likvidace

Anonymní
14.11.19 14:09

Prodej firmy během RD a následná likvidace

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o radu. Během RD, v roce 2017, můj zaměstnavatel prodal firmu, a tím pádem já získala nového zaměstnavatele - zůstalo stejné IČ a má stále platná pracovní smlouva. Nikdo mě nekontaktoval a nesnažil se se mnou jakkoli vyřešit pracovní vztah. Firma nefungovala, nevykonávala žádnou činnost, jen papírově došlo ke změně názvu. Firma nemá krom mě žádné další zaměstnance. Když jsem se snažila nového zaměstnavatele kontaktovat, vždy to byl pokus neúspěšný (Pošta se vracela, telefony nezvedal).Nyní jsem se úplnou náhodou dozvěděla, že firma je v likvidaci od září 2019, a je stanoven Krajským soudem Likvidátor. Od něj mám přislíbenu výpověď a zápočtový list. Ale dle jeho slov je to nad rámec jeho povinností, a bojím se, že informace k zápočtovému listu mu také nikdo neposkytne. Nicméně - pokud dojde k situaci, že budu mít Zápočtový list a Výpověď, kde vymáhat odstupné? Sám likvidátor řekl, že on žádné peníze nemá, že mi jej nemá z čeho vyplatit. V insolvenčním rejstříku také ještě uveden není, mohu já sama u Krajského soudu podat návrh? Vyplatí se to? O případné variantě vyplacení 60% z UP vím.
A pokud ani z Likvidátora nevymohu výpověď ani zápočtový list, jak postupovat? Kde vymáhat? Jak ukončit pracovní poměr, než firma zanikne, když nový zaměstnavatel byl dle všeho jen „bílý kůň“ a nelze jej ani nijak kontaktovat? Jsem z celé situace akorát tak na :pocitac: :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2981
14.11.19 14:21

Jako uplně první mě napadla čssz, tam by snad mít záznamy mohli :-) ale je to teda celé podivné a situaci nezávidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.11.19 14:56
@welovefashion píše:
Jako uplně první mě napadla čssz, tam by snad mít záznamy mohli :-) ale je to teda celé podivné a situaci nezávidím

To mi povídejte! Mám vztek, jen když si na to vzpomenu a znechucená jsem z toho, co je v dnešní době možné! Bývalý zaměstnavatel, aby se zbavil povinnosti vyplatit odstupné, raději firmu prodal i se mnou, protože sám už neměl ani na rohlík. Prodal to největšímu asociálovi ve městě, který podle mě ani do dnešního dne neví, že nějakého zaměstnance měl. Vytunelovalo se nejspíš pár peněz a najednou je firma v likvidaci. Likvidátor by měl vyrovnat závazky se zaměstnanci, ale řekne Vám, že on Vám výpoveď ani zápočták dát nemůže, protože je to nad rámec jeho povinností (tak kdo to krucinál má udělat???), ale že se pokusí…zatím bez výsledku…na UP Vám řeknou, že vlastně pokud po RD půjdete do nové práce, tak nevadí, že zápočták nemáte, ale když by jste chtěla do evidence UP, tak nemáte ani nárok na přídavky?? Já??Takže vlastně ještě já budu potrestána za to, jsem 6 let řádně pracovala u někoho, kdo zkrachoval a neráčil se se mnou vypořádat. Ale to je zřejmě můj problém, že? A jako perlička Vám na ÚP sdělí, že nemá cenu posílat kontrolu, že stejně z toho nic mít nebudu a oni už jsou u konce. A že firma by se zlikvidovat neměla, dokud nejsou vyřešeny pohledávky vůči zaměstnancům…ale prý, vím, jak to v dnešní době chodí :nevim: :nevim: :nevim: Víceméně, mám toho zjištěného už dost, polítala jsem si, ale tady spíše zkouším jestli nemá někdo obdobnou zkušenost, kdo by poradil, odkázal, nevím…Je to hrozně fajn řešit tohle s mimčem za zády, když každý přehazuje kompetence na jinýho a nikdo nemá chut řešit nic…vítej v dnešní době :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Micky174
20.11.19 13:46

@terinecek89

Dneska je prace dost, najdete si proste jinou.

• Citovat
  • Nahlásit
2981
20.11.19 13:59

@terinecek89 jo zkušenost nemám, jedna známá byla v podobné situaci, taky nějaké čachry se společnostma, jedna skončila, místo ní nastoupila jiná, která převzala všechny zaměstnance kromě ní, ona se dohodla na ukončení poměru dohodou, tzn. bez odstupného… někdy ty peníze za ty stresy nestojí ;) ale s ní aspon komunikovali no

přeji hodně štěstí, aby to dopadlo co nejlépe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat