Prodej ideální poloviny nemovitosti

Anonymní
26.5.16 13:34

Prodej ideální poloviny nemovitosti

Lze prodat ideální polovinu nemovitosti, na které je věcné břemeno? Musí se nabídnout druhému vlastníkovi a jakým způsobem? Je někdo, kdo mi může poradit? Je někdo, kdo ví, jak je to po novele zákona?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

736
26.5.16 13:42

AHoj, snad ti někdo poradí. Vím jen, že první se musí nabídnout druhému majiteli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.16 13:46

Čistě teoreticky má druhý majitel předkupní právo, cena se řídí vesměs odhadem :think: co se týče věcného břemena, snižuje cenu, pokud je např na dožití, snižuje cenu dost podstatně.. pokud nejste na kordy, je vždy lepší se dohodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26560
26.5.16 13:48

Předkupní právo zaniklo s novým OZ, respektive rok po jeho uvedení. Jsou už jen vyjímky, které se netýkají domů.
Viz zde:http://www.epravo.cz/…u-98477.html

Prodat ideální polovinu je problém, je třeba dům jasně rozdělit. Více tady: http://www.srovnani-makleru.cz/…na-domu-233/

Výhodnější bývá nabídnout druhému vlastníkovi.
Navíc když je tam věcné břemeno- jaké je podoby?- tak bude s prodejem problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 13:54

@jenny.fields Věcné břemeno dožití. Vypadá to, že výhodnější je to nabídnout někomu jinému. Zájemce je.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.16 14:06

@jenny.fields Nemovitosti dle mě nejdou rozdělit. Druhý vlastník má tedy smůlu a jednoho dne se může dozvědět, že má jiného spoluvlastníka?

• Nahlásit
  • Citovat
3905
26.5.16 14:08
@Anonymní píše:
@jenny.fields Nemovitosti dle mě nejdou rozdělit. Druhý vlastník má tedy smůlu a jednoho dne se může dozvědět, že má jiného spoluvlastníka?

Jak to myslis, ze nemovitosti nejdou rozdelit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 14:19
@evill píše:
Jak to myslis, ze nemovitosti nejdou rozdelit?

Myslela jsem třeba na dvě bytové jednotky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.16 14:39

@martina.se Já bych se dohodnout chtěla. Druhá strana ale říká každou chvilku něco jiného. :(

• Nahlásit
  • Citovat
59251
26.5.16 14:43
@Anonymní píše:
@martina.se Já bych se dohodnout chtěla. Druhá strana ale říká každou chvilku něco jiného. :(

tak písemný návrh :think: pokud nepřistoupí, nabídnout k prodeji.. ale to věcné břemeno snižuje cenu o hodně, no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
26.5.16 14:59

Možná by šlo rozdělit RD na více byt. jednotek- muselo by to být pak i na katastru. Bez spolupráce spoluvlastníka RD to nepůjde. A stejně by byly nějaké společné prostory. Jsou veřitelé, kteří jsou ochotni i na ideální polovinu poskytnout půjčku (mám několik takových klientů, které se z toho snažím vysekat, aby nepřišli o bydlení).
Půjčka bývá tak na 50% hodnoty té poloviny, zjednodušeně půjčí cca. 25% ceny RD. Oproti zástavě v LV. Pokud se neplatí řádně splátky, není nic neobvyklého, že dlužník o tu nemovitost přijde.
Někdo by mohl možná přemýšlet, jestli tohle není snazší cesta k penězům. Ale to břemeno bude dělat problémy i tady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26560
26.5.16 15:08
@Anonymní píše:

Podle mne ano? Ale kdo by to koupil? Muselo by to byt hodne pod cenou. Navic to znamena, ze se o vsem bude rozhodovat spolecne. Jdou realitky co tohle za par penez vykupuji. Muze tam nekdo nastehovat bandu podivnych individui. Nevim, co jsi ty za stranu, ale vyhodnejsi je se dohodnout. Ovsem ne vzdy je to mozne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26560
26.5.16 15:09
@Anonymní píše:
@martina.se Já bych se dohodnout chtěla. Druhá strana ale říká každou chvilku něco jiného. :(

Ty jsi ten, kdo by chtel koupit tu druhou pulku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 15:46
@jenny.fields Ano.
@jenny.fields píše:
Podle mne ano? Ale kdo by to koupil? Muselo by to byt hodne pod cenou. Navic to znamena, ze se o vsem bude rozhodovat spolecne. Jdou realitky co tohle za par penez vykupuji. Muze tam nekdo nastehovat bandu podivnych individui. Nevim, co jsi ty za stranu, ale vyhodnejsi je se dohodnout. Ovsem ne vzdy je to mozne

O tom už jsem právě slyšela. :(
Asi se nedohodneme.

• Nahlásit
  • Citovat
26560
26.5.16 16:40
@Anonymní píše:
@jenny.fields Ano.O tom už jsem právě slyšela. :(
Asi se nedohodneme.

No každopádně by nebyl špatné i kontaktovat právníka a poradit se s ním.
Ta ztráta při prodeji realitce je veliká, předpokládám, že tak 60% ceny, navíc ne každá relitka do toho půjde, jeví se to spíš neprodejně.

Záleží na tom, jestli ty jsi ochotná zaplatit tržní cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama