Prodej mého bytu a manželství

Anonymní
13.9.21 11:14

Prodej mého bytu a manželství

Ahoj..chtěla bych se zeptat zda se s tím někdo nesetkal nebo neví alespoň co a jak.
Už před lety jsem dostala byt na dožití s babičkou a ta minulý týden umřela. Jde o to že jsem se minulý měsíc vdala a tím že je ten byt daleko tak bych ho nejradši prodala a koupila si něco blíž na pronajímání ale to se manželovi nelíbí že takhle je ten byt můj ale když si koupím jiný tak to bude už společné jmění a to on nechce když je to moje. Tak mě zajímá zda to jde nějak udělat aby ten byt co bych si koupila byl pouze můj a zároveň na něj neměl nárok manžel.
Děkuji za radu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8523
13.9.21 11:17

Vyjmout ze SJM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22980
13.9.21 11:33

Na katastr dáte spolu s návrhem na vklad i prohlášení, že nebude součástí SJM. Musí mít ověřený podpis, nejlépe sepsáno u notáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7637
13.9.21 11:40
@Anonymní píše:
Ahoj..chtěla bych se zeptat zda se s tím někdo nesetkal nebo neví alespoň co a jak.
Už před lety jsem dostala byt na dožití s babičkou a ta minulý týden umřela. Jde o to že jsem se minulý měsíc vdala a tím že je ten byt daleko tak bych ho nejradši prodala a koupila si něco blíž na pronajímání ale to se manželovi nelíbí že takhle je ten byt můj ale když si koupím jiný tak to bude už společné jmění a to on nechce když je to moje. Tak mě zajímá zda to jde nějak udělat aby ten byt co bych si koupila byl pouze můj a zároveň na něj neměl nárok manžel.
Děkuji za radu

Je to, jak uvádějí ostatní. Byt je tvůj. Pokud jej prodáš, peníze budou opět pouze tvé. Pokud už za ně ale něco nabydeš, tak pokud to nebude notářsky či podobně upraveno jako tvé výlučné vlastnictví, spadá to již do SJM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 11:51

Moc vám všem děkuji to jsem nevěděla že to je tak snadný :D

• Citovat
  • Nahlásit
15828
13.9.21 12:04
@Anonymní píše:
Moc vám všem děkuji to jsem nevěděla že to je tak snadný :D

Snadné to je, ale za notáře zaplatíš nějaké peníze, odvíjí se od hodnoty toho bytu. Budou to nejspíše desetitisíce. Tato částka by neměla jít z rozpočtu SJM, měla bys na to mít bokem. Stejně jako případná rekonstrukce pouze TVÉHO nově kupovaného bytu by neměla být hrazena ze SJM. Počítej s tím, že ty peníze musíš nějak někde sehnat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1817
13.9.21 13:57
@zoidberg píše:
Snadné to je, ale za notáře zaplatíš nějaké peníze, odvíjí se od hodnoty toho bytu. Budou to nejspíše desetitisíce. Tato částka by neměla jít z rozpočtu SJM, měla bys na to mít bokem. Stejně jako případná rekonstrukce pouze TVÉHO nově kupovaného bytu by neměla být hrazena ze SJM. Počítej s tím, že ty peníze musíš nějak někde sehnat ;)
Žádné desetitisíce. Já jsem podobného dělal, řekl bych že ještě složitějšího dělal a stálo to asi 3500+ tehdy ještě 1000 vklad na katastr. Měl jsem smlouvu s přesným popisem nemovitostí a byly tam dvě věčná břemena.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22980
13.9.21 15:57
@zoidberg píše:
Snadné to je, ale za notáře zaplatíš nějaké peníze, odvíjí se od hodnoty toho bytu. Budou to nejspíše desetitisíce. Tato částka by neměla jít z rozpočtu SJM, měla bys na to mít bokem. Stejně jako případná rekonstrukce pouze TVÉHO nově kupovaného bytu by neměla být hrazena ze SJM. Počítej s tím, že ty peníze musíš nějak někde sehnat ;)

Jenže nájem z toho bytu do sjm půjde, tak proč by ty peníze nemohla ze sjm vzít? Těžko je vezme někde jinde. I když si je vydělá, i když si je půjčí, tak součástí sjm budou. Ty jsi zas poněkud mimo, chlapče… A sepsání prohlášení u notáře opravdu nestojí desetitisíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat