Prodej olivového oleje a bylin z Řecka

Anonymní
16.2.20 21:02

Prodej olivového oleje a bylin z Řecka

Dobrý večer maminky.
Chtěla bych se vás zeptat na váš názor na moji myšlenku, která se mi do snů vkrádá víc a víc a nějak nevím jak s tím přesně naložit, proto vám budu vděčná za každou odpověď…Anonym proto, aby to nevypadalo jako reklama, děkuji za pochopení.
Ráda vám trošku nastínila svoji situaci.
Jde o to, že mám rodinu v Řecku, sice jsem se narodila tady v ČR, kde i žiju celý život, ale geny nezapřu, srdcem jsem řekyně…Momentálně již 10let pracuji v administrativě, práce je tak nějak v pohodě, ale přesto mě to nenaplňuje.
Rodina v Řecku se živý převážně farmařinou, pěstují olivy, zeleninu, byliny, přes léto provozují tavernu, kam jsem v létě ještě před dětmi jezdila na brigádu…
A protože poslední léta v Řecku jsou klimaticky velice příznivá, rodina má přebytky oliv, olejů atd… sice to není nic moc, ale cca 100- 200 litrů olivového oleje. No a ve mě se rodí myšlenka, že by se mi strašně líbilo otevřít tady u nás řecký krámek, nebo řecký eshop, kde bych mohla nabízet kousek mé země. Samozřejmě že vím, že 200l oleje na rok je málo a musela bych sehnat i jiné dodavatele, což by problém nebyl, v Řecku na vesnici se všichni znají a určitě by byli rádi za odbyt jejich zboží, na druhou stranu konkurence tady je strašně veliká, proto ať přemýšlím jak přemýšlím, vůbec nevím kde a jak začít, jakým směrem se vydat… zatím bych se ráda zaměřila hlavně na ty olivové oleje a bylinky.
Proto se ptám, jestli by vás třeba něco takového oslovilo, popř. jak to udělat, aby vás to oslovilo…jestli zkusit udělat www stránky, či udělat workshop, zkusit farmářské trhy atd…
Předem moc děkuji za jakýkoliv názor či radu a přeji všem hezký večer. Anonymka řekyne :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12435
16.2.20 21:17

To je super, myslím, že by se to chytlo, v našem městě je obchůdek s řeckýma produktama a s italskýma produktama a bulharskýma produktama, je to úplně něco jiného než supermarket, ráda tam nakupuju a nejsem sama, jen se připrav, že po tom bude poptávka. Znám se s majiteli těch obchůdků a všichni začli s troškou (mají vazbu na dané země) a narostlo to, lidi to prostě chtějí. I když netuším, z jaké části ČR pocházíš. Eshop je spíš jen doplňkový, lepší je krámek - menší obchůdek stačí (trhy taky super nápad) a ve všech třech obchodech nakonec začali nabízet i hotové jídlo, pizzu, pirožky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
16.2.20 21:24

Já bych něco takového jako zákaznice velmi uvítala! Ale domnívám se, že s tím bude spousta papírování…přece jen dovoz potravin nebude jen tak, i když je to EU…netuším co všechno…ale určitě doložit původ, hygiena, správný obal, české popisky…grrrr…ale rozhodně se tím nenech odradit. Fandím Ti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 21:52

Ahoj, taky bych tam rada nakupovala :potlesk: urcite by jsi se chytla, drzim palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22953
16.2.20 21:58

Já už jsem na takový řecký e-shop narazila, ale nejspíš bys odběratele našla. Mně by taky spíš vyhovoval malý krámek, kam bych čas od času zašla. U nás nic takového není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
16.2.20 22:04

Také bych měla o obchůdek, jako zákazník, zájem :-) držím palce ať se povede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12876
16.2.20 22:06

Také si myslím, že zájem bude, ale též to bude velmi složité papírově

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11911
16.2.20 22:15

1. zjisti jak si spočítat byznys plán, nastuduj hygienu a podobné věci
2. nesháněj kamenný krám, ale eshop, případně se domluv s nějakou KPZ - komunitou podporovaném zemědělství pro začátek a nebo si pronajmi místo na trhu, pokud ti v byznysplánu vyjde že se ti to zaplatí.
3. obejdi bistra a restaurace, jestli by o vaše produkty neměli zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
782
17.2.20 06:10

Zní to dobře, já bych něco takového určitě uvítala. Jak krámek, tak eshop. :) A ty trhy jsou, myslím, taky dost dobrý nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 07:55

Dobré ráno,
moc děkuji za odpovědi, všechny píšete kladně a to mě v mém rozhodnutí posouvá ještě více dopředu.
V dubnu jedu do Řecka na velikonoce, tak přivezu nějaké zásoby a zkusím zatím ty trhy, známé, restaurace a třeba časem postupně asi i ten krámek s tím, že tam bude i malé posezení a možnost dát si něco dobrého, řeckého, zavzpomínat na dovolenou, zavřít oči a prostě se jen zastavit v okamžiku bytí…jo sny jsou krásné :wink: Ale nad čím dumám celou noc, že nevím, jak to udělat papírově správně, tzn. že např. někdo bude chtít vidět nějaké dokumenty, jako např. země původu, složení atd. a já se nemám jak prokázat, když se jedná zatím jen o přebytky… taky asi budu muset udělat někde rozbor oleje ( i když je z jednoho druhu oliv z prvního lisu), kde bude uvedeno nutriční složení a kyselost, nebo myslíte že stačí udělat nálepky na olej kde bude pouze základní informace, že je to olej takový a takový a země původu? Kdyby někdo věděl kde to zjistit, budu moc ráda, zatím jsem na internetu pátrala bezúspěšně.
Mějte krásný den a ještě jednou děkuji za všechny odpovědi. Anonym řekyne

• Nahlásit
  • Citovat
24700
17.2.20 08:11
@Anonymní píše:
Dobré ráno,
moc děkuji za odpovědi, všechny píšete kladně a to mě v mém rozhodnutí posouvá ještě více dopředu.
V dubnu jedu do Řecka na velikonoce, tak přivezu nějaké zásoby a zkusím zatím ty trhy, známé, restaurace a třeba časem postupně asi i ten krámek s tím, že tam bude i malé posezení a možnost dát si něco dobrého, řeckého, zavzpomínat na dovolenou, zavřít oči a prostě se jen zastavit v okamžiku bytí…jo sny jsou krásné :wink: Ale nad čím dumám celou noc, že nevím, jak to udělat papírově správně, tzn. že např. někdo bude chtít vidět nějaké dokumenty, jako např. země původu, složení atd. a já se nemám jak prokázat, když se jedná zatím jen o přebytky… taky asi budu muset udělat někde rozbor oleje ( i když je z jednoho druhu oliv z prvního lisu), kde bude uvedeno nutriční složení a kyselost, nebo myslíte že stačí udělat nálepky na olej kde bude pouze základní informace, že je to olej takový a takový a země původu? Kdyby někdo věděl kde to zjistit, budu moc ráda, zatím jsem na internetu pátrala bezúspěšně.
Mějte krásný den a ještě jednou děkuji za všechny odpovědi. Anonym řekyne

Osobně bych obešla živnostenský úřad, hygienu a hlavně zemědělskou a potravinářskou inspekci.

Musíš mít doloženého výrobce, složení, trvanlivost, nezávadnost, potrav. inspekce si může kdykoliv vzít vzorky na kontrolu.

Bez toho bych to osobně nedala ani na trhy, vždyt ten prodejce, pokud by to neměl papírově v pořádku, může dostat pokuty a to nemalé.

Kolega přítele vyrábí med a výrobky z medu, vosku a aby to mohl pustit na trhy, do zdravé výživy atd., tak to musel všechno oběhat, zařídit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1472
17.2.20 08:19
@Anonymní píše:
Dobré ráno,
Mějte krásný den a ještě jednou děkuji za všechny odpovědi. Anonym řekyne

Považuju to za dobrý nápad, i když tyto produkty nepoužívám…
Na tvém místě bych si nejprve důkladně nastudoval legislativu. Píšeš, že se jedná o přebytky z produkce tvé rodiny, ale nevím, jak se na to budou dívat příslušné úřady, zvlášť když jde o dovoz ze zahraničí. Domnívám se, že ti to asi neprojde bez příslušného živnostenského oprávnění… :nevim:
Využít farmářské trhy jako průzkum zájmu asi dobrý nápad, ale pozor na výše uvedené, co zmiňovali i jiní. Aby ses nedostala do problémů s hygienickými předpisy, živnostenským úřadem /nedovolené podnikání/, finančním úřadem, atd…
Na trhy stejně jako do kamenných provozoven chodí kontroly, chodí společně kontroloři z hygieny, ČZPI a ČOI, popř. další. A takový průzkum při porušení příslušných paragrafů by tě mohl přijít hodně draho… 8) 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5744
17.2.20 09:12

Není to špatný nápad a své zákazníky by si to opravdu mohlo najít. Nicméně zase až taková sranda to s prodejem nebude. A je jedno, jestli budeš prodávat v e-shopu nebo na farmářských trzích. Musíš splnit podmínky dané legislativou. Jinak můžeš platit nemalé pokuty. Jako první věc, co udělej, obrať se na SZPI (Státní zemědělská a potravinářská inspekce). Oni pak budou dělat případné kontroly a rozbory a není to s nimi moc sranda. Dále se jedná o podnikání, takže se neobejdeš bez živnostenského oprávnění, další cesta by tedy měla být na ŽÚ. A v neposlední řadě tě čeká návštěva hygieny, kde se dozvíš podmínky z hlediska hygienických předpisů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama