Prodej přes inzerát a platba paypal

1416
28.5.14 19:28

Prodej přes inzerát a platba paypal

Ahoj,
Prodávám kočárek a dneska mi přišel email v angličtině s dotazy ohledně kočárku. Na vše jsem odpověděla a pak jsme se s paní domluvili na ceně. Nakonec napsala, že si ho vezme. Pak mi napsala, že je ale v zahraničí a kupuje ho pro někoho tady v čechách a chtěla by mi to zaplatit na paypal účet. Takže jsem jí měla napsat paypal účet, můj email a telefonní číslo a ona zajistí přepravu, takže jí mám napsat adresu, kde bydlím.
Smrdí mi to podvodem, tak jsem napsala, že beru pouze cash.
Setkaly jste se s tím někdy? Jak funguje paypal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6799
28.5.14 19:31

To bude asi podvod :think:
někdo z ciziny kupuje pro někoho v ČR bazarový kočárek? :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
28.5.14 19:33

@my_nickname neprodávat, je to podvod. Jinak jo, paypalem platím každou chvíli, ovšem s prověřenými subjekty :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2068
28.5.14 19:34

@my_nickname me snad napadlo uz jen to, proc si ten nekdo, pro koho ten kocar ma byt - jej nekoupi sam? Nebylo by to jednodussi? Uz jen proto je to nejake cudne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24549
28.5.14 19:35

Paypal by byl v pohode, ale odmud pani je? Asi bych to chtela na.ucet a z to bude dala bych adresu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
28.5.14 19:38

Mmchdm, jsi odvážná, že cizímu člověku sdělíš svoje údaje jen tak :think: dlab na to - tohle nikdo normální neudělá. Když bude v čr, nebude platit přes paypal, že..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1092
28.5.14 19:39

Myslím, že nedávno tu byla o tom diskuze. Dělají to tak, že ti pošlou na e-mail napodobeninu potvrzení platby, ty pošleš kočár a peníze nikdy neuvidíš - pokud si teda vzpomínám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1416
28.5.14 19:41
@martina.se píše:
Mmchdm, jsi odvážná, že cizímu člověku sdělíš svoje údaje jen tak :think: dlab na to - tohle nikdo normální neudělá. Když bude v čr, nebude platit přes paypal, že..

Nic jsem ji samozrejme nenapsala. Zadny udaje. Jakmile napsaa tohle, rekla jsem, ze chci penize v hotovosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
28.5.14 19:42

Jo a chce to poslat synovi do Nigérie že? je to PODVOD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1416
28.5.14 19:43
@Andeliiicek píše:
@my_nickname me snad napadlo uz jen to, proc si ten nekdo, pro koho ten kocar ma byt - jej nekoupi sam? Nebylo by to jednodussi? Uz jen proto je to nejake cudne :nevim:

Ja taky obcas delam to, ze neco koupim, zaplatim a necham poslat na adresu nekoho jako prekvapeni.. Ale to nakupuju treba v mall nebo alze. Navic-stary kocarek? Je to divny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
28.5.14 19:45
@my_nickname píše:
Nic jsem ji samozrejme nenapsala. Zadny udaje. Jakmile napsaa tohle, rekla jsem, ze chci penize v hotovosti.

rozumné. Je to jen další forma podvodu - přestaň na to reagovat, dají pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1416
28.5.14 19:47

Teď se mi v gmailu objevilo tohle..
Tak to fakt bude podvod. Jeste, ze jsem ji nic nenapsala.

Takze bacha na podobne emaily, kdo prodavate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2068
28.5.14 19:47

@my_nickname tak samozrejme, nerikam, ze se to nedela, ale aby nekdo ze zahranici kupoval nekomu kocar do Cr? Me upoutala toto. Take jsem cetla tu diskuzi @Nuníček, a psalo se tam neco obdobneho, takze radsi pockej na radneho zajemce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
28.5.14 19:48
@my_nickname píše:
Teď se mi v gmailu objevilo tohle..
Tak to fakt bude podvod. Jeste, ze jsem ji nic nenapsala.Takze bacha na podobne emaily, kdo prodavate.

toto hned mažu, vůbec nereaguju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1839
28.5.14 19:49

Když jsem prodávala svatební šaty, tak mi přišlo podobných mailů několik. Vždy komunikace v angličtině a že prý platbu zadal v jeho bance a transakce bude dokončena, až mu napíšu podací číslo zásilky.
Peníze mi nabízeli opravdu krásný, ale nezdálo se mi to, tak jsem jasně napsala, že takovou formu platby neakceptuji, že pokud mají o šaty zájem, tak až budou peníze připsány na můj účet, tak šaty posílám. Přišlo ještě pár mailů, že čeká, až šaty pošlu a transakce bude dokončena, tak jsem ještě parkrát napsala tučným písmem, že šaty nepošlu dřív, dokud nebudu mít peníze na účtě.
Tohle se mi zdá taky nějaký divní, proto bych do toho nešla. Být tebou, tak počkám na nějakého zájemce, který si buď pro kočárek přijede osobně, nebo platba předem na účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama