Prodej výrobků - jak s účtenkami/fakturami?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 08:47

Prodej výrobků - jak s účtenkami/fakturami?

Dobrý den,
jsem v tomto naprostý laik, takže asi hloupý dotaz. Ale prostě to nevím.
Dělám rukodělné výrobky - macramé, háčkování apod. Už nějakou dobu příležitostně prodávám u známé v podniku a na obecních trzích, kde nevyžadují živnostenský list. Teď bych to ale ráda rozšířila na prodej na IG a FB + Fler. A přišel čas na ten živnostenský list.
Mám zaměstnání, takže to bude vedlejší činnost. Prodej mi vydělá max třeba 20 tisíc za rok, pokud se bude dařit. Možná taky nic.
Není mi vůbec jasné, jak to ale bude s účtenkami/fakturami - a to jak přes internet, tak případně na trzích. Co jsem povinna vystavovat?
Děkuji a prosím o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7697
1.11.21 09:10

Při prodeji na trzích za hotovost bys asi měla vypsat příjmový pokladní doklad (kupující dostane originál, do účetnictví založíš kopii), propisovací se prodávají v každém knihkupectví.
Při prodeji přes internet (převodem na účet, dobírka) bys asi měla vystavit fakturu, kterou buď zašleš mailem po obdržení platby, nebo přibalíš do zásilky (kopii opět necháš pro sebe do účetnictví). Vzor faktury pro excel či word najdeš na internetu, hledej vzor bez DPH.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
1.11.21 13:18

@Premek_Orac Ono už nemusí být EET? :nevim: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7697
1.11.21 13:39

@Elza 1 Na drobnou vedlejší činnost snad nebylo nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
1.11.21 14:12
@Elza 1 píše:
@Premek_Orac Ono už nemusí být EET? :nevim: :think:

EET je pozastaveno do konce roku 2022. Ale myslím, že už nikdy nenaběhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662
3.11.21 01:38

Účtenku jsi povinna vydat jen na požádání. Jinak ne. Musíš ale vést minimálně daňovou evidenci. Forma není stanovená. Přestože ti nejspíš příjdou výhodnější výdaje paušálem, je dobré mít pro sebe přehled o skutečných příjmech a výdajích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat