Prodej zboží do ČR napřímo ze zahraničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 20:04
Prodej zboží do ČR napřímo ze zahraničí

Neví náhodou někdo jestli by se na me vazala nějaká daňová povinnost při přímém prodeji věci, použitých i novych naprimo ze zahraničí.
Jsem trvale v zahraničí, odhlasena ze všeho v ČR a chtěla bych vědět zda bych se nedopoustela nějakého protiprávního jednání, kdybych chtěla prodávat různé věci do ČR. Dotyční lidé by si to zakoupili on-line a já jim to poslala rovnou do ČR. Vím, ze kdo takhle prodává v ČR, musí být OSVČ, odvádět dane atd a nevím zda by se tato povinnost vztahovala i na me.
 Dekuji

Reakce:
iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 22.09.18 20:13

tak to si musíš zjistit zákony v dané zemi, ze které budeš prodávat

dedrichov
Závislačka 2972 příspěvků 22.09.18 20:29

a taky bych si zjistila ceny přepravy

Káťa19
Echt Kelišová 7695 příspěvků 19 inzerátů 22.09.18 20:56

A to bys prodavala veci jen v Cr? Mela bS odvadet dane tam, kde mas vyssi prodeje, ani nevim jak je to limitovane, zkus web. Jakpodnikat.cz

dedrichov
Závislačka 2972 příspěvků 22.09.18 21:21

a zjisti si podrobnosti ohledně cla

Kwalusinecka
Nováček 5 příspěvků 14.11.18 09:18

Ahojky , teprve se tu s tím učím . Jen se chci zeptat také mam možnost dovozu originál .licence z Anglie (Disney,Nike,Pu­ma,Everlast ,Lonsdale ,pumpkin a pod …) Mám tam kamarádku která mi tam provdala ,zboží mi zakoupí a posílá . Dělám to spíš že mě to baví často se mě lidi ptají kde jsem to koupila že tady to nemají navisuji jen od 50kc od kupní ceny a nechávám si to posílat 1× týdne když je toho hodně chodí mi to sem letecky není to nejlevnější a pak případná pošta po čR . Myslíte že by o takové zboží byl zájem i tady na bazaru ? Do Vánoc stihnu udělat už jen 2 max 3 objednávky aby to měli zájemci doma včas nenasla jsem nikde na bazaru jak si upravím podmínky prodeje , poradíte ? Děkuji .

Kwalusinecka
Nováček 5 příspěvků 14.11.18 09:21

Ahoj , daně se odvádějí tam kde máš sídlo firmy . Teď z toho byl velkej humbuk u sportovců že si dávají trvalky do ciziny aby to nemuseli platit .Tak že si to musíš zjistit jak je to u Vas a řídit se zákony v dané zemi ve které žiješ pokud tam máš trvalý pobyt :) . Pak ještě vyřešit clo .

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 14.11.18 10:02

@Kwalusinecka hlavně jestli z toho platíš daně :-)

Kwalusinecka
Nováček 5 příspěvků 14.11.18 10:20

Už jsem to jednou řešila, musela jsem dokládat příjmy/výdaje a nebylo z čeho :-D nemám na tom nic krom toho že mi spolu s ostatníma jedou i věci pro mě a tím pádem to rozpočítání mezi všechny a nemusím platit plnou palbu za leteckou dopravu. Podobně jako holky co objednávají next George a pod aby ušetřili na poštovném/dopravě.

Hanula1212
Kelišová 5122 příspěvků 14.11.18 13:18

@Kwalusinecka podle mého názoru to splňuje znaky podnikání a podle toho musíš taky postupovat. Je rozdíl, pokud sem tam objednáš pro sebe a 2 kamarádky a nebo budeš zboží někde aktivně nabízet. A i když ti v konečném důsledku nezůstane skoro nic a žádnou daň nezaplatíš, máš povinnosti jako každý podnikatel.

Kwalusinecka
Nováček 5 příspěvků 14.11.18 16:30

@Hanula1212 bylo mi přímo úřadem řečeno že je to jen zprostředkování a že Avon,Oriflame,Dedra a pod jsou to samé a vlastně na tohle zákon neni .

Hanula1212
Kelišová 5122 příspěvků 14.11.18 16:53

Tak to přeju při kontrole hodně štěstí! :D

Kwalusinecka
Nováček 5 příspěvků 14.11.18 19:02

@Hanula1212 vzdyt písu už jsem ji měla a resila jsem to . A tohle je výsledek dokonce mi řekli že každý den řeší maminky které kupují secondhand lisy a prodávají a nevykazují příjem ale bohužel prej neprokazatelné (prodávají po dětech , kamarádkám a podobně ) tak že se na tohle taky zákon nevztahuje

Hanula1212
Kelišová 5122 příspěvků 14.11.18 19:54

Nebudu se s tebou dohadovat. Nevím, z jakého úřadu jsi měla kontrolu a s kým jsi to řešila. Já ty kontroly prováděla ( kromě jiného), aukro, lisy, avon atd. A v zákoně to je.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >